Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvigyem állatorvoshoz a...

Elvigyem állatorvoshoz a kutyámat?

Figyelt kérdés
volt benne kb 5 napja kullancs, 2 is. de nem jött ki belőle teljesen, benne maradt a feje és a lába a másiknak is. az egyik nagyon megszívta magát. még nem adtam neki semmilyen kullancs elleni szert, majd ma megyek venni neki. de nem csúnya a helye, nem gennyesedett be neki, nem piros meg hasonlók, pedig már kb 5 napja figyelem. volt kis csomó is a nyakában mert nagyon megszívta magát de már az is szinte teljesen leapadt. mikor megyünk sétálni akkor szaladgál, jó kedvű, játszik. megfertőződhetetett?? vagy csak figyeljem tovább és ha valami nem stimmel akkor vigyem el? és ma mit vegyek neki? frontline az jó? vagy valami mást?
2013. máj. 8. 05:40
 1/6 Presy válasza:
Vidd el akkor nyugodsz meg rendesen ha vmi van orvos kiszedi , beszurja , beadja bízd biztos kezekre.
2013. máj. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Advantixot tegyél rá, nem kell hozzá orvos. A dobozon le van írva, hogy hogyan kell használni. De azért ezek a szerek sem nyújtanak 100%-os védelmet, azt tudnod kell. Mindig lesz olyan rohadt kullancs, amelyiknek nem hat a szer.

A mostani 2 miatt ne aggódj. A beszakadt fej ki fog jönni 1-2 héten belül, az már nem csinál bajt. A kutyát figyeld, ha bármi gyanúsat látsz (étvágytalanság, levertség) vidd orvoshoz.

2013. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, elviszed, de sokan úgyis feleslegesnek fogják tartani. Kis tacsinkban egy hete láttam egy kullancsot (nem volt befúródva még (vagy már), de akkor még semmi baja nem volt. Aztán pár napra rá nem volt étvágya, csak ivott, de játszott, nem gondoltunk semmi rosszra. Azóta túl van két szurin, tankolom bele a vizet, csak fekszik és hányja a semmit. Babéziás, és nem biztos, hogy megmarad. :(
2013. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
két hétig kb figyeld a kutyát. Addig bármikor lehet jele, hogy megfertőződött. Akkor viszont azonnal orvos.
2013. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

08:28

Az én kutyámban spot-on mellett már legalább 40-50 kullancs volt élete során, és még soha nem volt babéziás. Nem vihetem minden kullancs után vérvételre...De mint írta, az első gyanús tünetnél rohannék vele.

A kutyád pedig életben fog maradni, nyugi! ;)

2013. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik a kutya,az már gyanús.

Szerintem sem kell még most orvoshoz rohanni.Amint bármi szokatlant találsz,akkor vidd.

2013. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!