Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás szabályai...

Mik a kutyatartás szabályai jelenleg Magyarországon? Sztori lenn

Figyelt kérdés
Ma egy eléggé iluminált állapotban levő nő belém veszett és nagyon csúny, minősíthetetlen módon nekem esett, hogy fel fog engem jelenteni mert én a társasházunk előtt póráz nélkül tartom a kutyámat, aki egyébként 5 kiló és barátságos és a környék egyik kedvence. A nő nem itt lakik. Volt valóságalapja? Nem vagyok tisztában ezzel sajnos, tudom, hogy nemrég be akartak vagy már be is vezettek hasonló törvényt. Kérem, aki tudja írja már meg nekem. Amúgy megviselt az eset, de ma végre kiálltam egy szerettemért! KÖSZÖNÖM!
2013. máj. 8. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Egy kicsit zavarosan fogalmazol...

Mit jelent, hogy a társasház előtt póráz nélkül tartod a kutyát?


Lementél vele a ház elé és ott nem volt rajta póráz? Mert az nem baj, amennyiben nem veszélyes másokra nézve.


Vagy ott tartod?

Mert az már elég nagy baj...

2013. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy minden kutyára kelll póráz(akár kistestű akár pincsikutya stb.)Ha agresszív stb akkor még szájkosár is kell rá.És lehet nem mindenhol de például a mi kerületünkben elméletben magunkkal kéne vinni az oltási könyvét,illetve chipeltetve is kell hogy legyen.
2013. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lementem a ház elé a kutyámmal, természetesen nem ott tartom. Bocs tényleg zavaros volt, de még az eset hatása alatt vagyok. Nehezen emésztem az emberi butaságot meg nem tudok hozzászokni, hogy az utcán nekemesik egy idegen és azt ordítja, hogy "kitaposom a beledet!"
2013. máj. 8. 17:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden közterületen kötelező minden kutyára póráz. Kivétel a kijelölt kutyafuttató.

Tehát ha kimész a kerítésen vagy kimész a társasház kapuján már rajta kell lennie a póráznak.

2013. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ez mióta van így, esetleg melyik törvénybe van leírva? - hogy utána keressek
2013. máj. 8. 17:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Közteres megbüntethet, ha nincs rajta póráz.

Rendőr viszont nem büntethet meg.


Tehát valahogy úgy van, hogy póráz használatára kötelező, de nem minősül valódi szabálysértésnek, ha nincs rajta, ezért ha kihívják a rendőrt, akkor nem büntethet meg, de ha közteres van ott, akkor az igen. Ezért feljelenteni nem is tud, de a jegyzőnél bejelenthet.


Valóságalapja tehát volt annak, amit mondott.

2013. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Ahogy Giniras irta: ezt a törvényt most vezették be, mindenhol kötelező a póráz közterületen.. ezért nem tud feljelenteni, max szól a közjegyzőnek, de ő is csak annyit tehet (ha éppen le nem szarja) hogy kiküld egy közterületest felétek "járörözni"
2013. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

2013. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%
2010 óta van érvényben a kormányrendelet, de már ezer éve is kötelező volt a póráz, ha más nem, de a helyi önkormányzati rendeletek szerint...
2013. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk a te szabálysértésed alacsonyabb rendű bűntett, mint az, hogy ő valakit fizikailag bántalmaz közterületen. Szóval ő súlyosabb bűncselekményt követett el. Kérdés, hogy bármelyikőtök tud-e bármit bizonyítani, mert ha csak ketten voltatok ott, akkor a te szavad áll az övével szemben. De közterületen elvileg tényleg kötelező a póráz. Más kérdés, hogy normális ember erre nem úgy reagál, ahogy ő tette.
2013. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!