Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kölyökkutya, és kicsi...

Nagy kölyökkutya, és kicsi nagykutya. Ti is paranoiásak lennétek?

Figyelt kérdés
Van egy kisméretű felnőtt kutyánk, és egy nála kétszer nagyobb kölyök kutyánk. Mindig szeretnének játszani, de anya nem hagyja nekik, mert fél, hogy a kölyök véletlenül bántja majd a kisebb termetűt, meg attól fél, hogy a kölyök kiszúrja a szemét véletlen a fogával egyszer (gülüszeme, turcsi orra van a kisebb kutyának) A felnőtt is benne van a játékban általában, sőt még provokálja is a kölyköt (nem agresszívek!)
2013. máj. 8. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez marhaság -.- Én örülnék, ha azt látnám, hogy a kutyám játszik egy másik kutyával, az sem érdekelne, ha az 10x akkora.
2013. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád most ássa alá a későbbi jó viszonyt, és most alakítja ki a nagyban a félelmet. Ezúton is engedd meg, hogy gratuláljak neki.
2013. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 30 kilós kutyám tök jól elvolt egy aprócskára siekredett fixikával (nem volt 10 kiló). Senkinem nem esett baja.

Sőt, szokott játszani "mini"yorkieval is. Az is mindig túléli....

2013. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 30 kilós fiatal kutyám van. Én is mindig félek mikor mini kutyákkal találkozik. Mielőtt odaengedem a kutyát mindig megkérdezem a másik kutyus gazdáját. Mondjuk a pici kutyák elég balhésok. Múltkor egy kb. 3 kilós yorki az enyémnek.
2013. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

50 kg-os kutyám van, gyönyörűen játszik a yorkiktól kezdve a német dogokig.

Hagyni kéne őket, az idősebb kutyus úgyis felállítja a határokat, még most kéne engedni, hogy megtanulja ezeket a "kicsi", később már nehezebb.

2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd, a kiskutya rengeteget tanulhat az idősebbtől!
2013. máj. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem, hogy anyám ezt csinálja, de mi van, ha a kölyök nem ért a szóból? Pl mikor a felnőttnek léthatóan nincs kedve, akkor is incselkedik vele, a nagy meg ezt egyszerűen eltűri neki. Olyan is van, hogy a kölyök mivel magasabb egyszerűen feléáll keresztbe, és ezt direkt csinálja, a nagy meg akkoris csak ott áll és nem csinál semmit. Meg még olyan szokott lenni, hogy a felnőtt kuty megmorogja, mikor a kicsi közeledni próbál, de az nem hagyja abba az incselkedést, és végül "elkezdenek játszani", ami ált. abból áll hogy a kölyök átöleli az egyik mancsával, kitátják a szájukat mind ketten, és egymás mellett kapkodnak a levegőbe, mintha meg akarnák egymást harapni, de nem tesznek semmit. Viszont a kicsi foga ilyenkor bármikor belekaphat a szemébe pl véletlenül is. És húzkodják egymást, csipdesik egymást. Úgy tűnik mintha a nagy kényszerűen játszana mintha nem lenne más választása. Amikor néha baj lesz eközben, akkor a nagy elnyikkantja magát, és akkor kb 3 percig szünet majd ott folytatja a kölyök ahol abbahagyta...
2013. máj. 9. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Morgásnak is több fajtája van, ha a nagy igazán rámorogna a kicsire, hidd el, megértené a kicsi is és a nagy sem játszana vele utána. Én annyit látok ebből, amit leírtál, h teljesen jó a kommunikáció közöttük és nem aggódnék.
2013. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen normálisan lekommunikálják egymásnak a játékot, annak beszüntetését!

Hagyjátok, hadd éljenek kutyához illő életet!!

2013. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!