Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyák miért futnak...

Egyes kutyák miért futnak "féloldalasan"?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy írjam le, a lényeg, hogy pl. német juhásznál, rottweilernél, láttam már, hogy ha fut, és hátulról nézve nem egyenesen, hanem valamilyen (kicsi) szögben fut, de mégis egyenesen halad.

Vagy ez valamilyen betegség?


2013. máj. 8. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Rosszul van beállítva a futóművük :) Amúgy a sok kistestű kutya is így fut/megy. Ez a csípőficam kisöccse.
2013. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, az én kutyám is így fut, de sosem tudtam mitől. Viszont nagyon gyakori.
2013. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez tényleg csípőficam miatt lenne?
2013. máj. 8. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Oldalazó mozgás


Magasra állított rövid testű, hosszú hátulsó végtagokkal rendelkező állatok gyakori mozgáshibája. A kutya ekkor a haladás egyenes irányához viszonyítva ferdén, elfordított testtel közlekedik Mivel a hátulsó végtagok lépéshossza nagyobb a mellsőéknél, az állat végtagjait egymással keresztezve viszi, ezzel elkerülve a végtagok ütközését. A test ferde haladásiránya is a végtag aránytalanság kompenzációjaként jön létre. Ha az ilyen állatot ügetésre kényszerítik, nem jön létre az ügetés rendes fázisa, hanem ún. rövid vágtába csap át.

2013. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Olyankor nem fut, hanem üget.Más lesz a jármód.
2013. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
"Némely fajtát úgy tenyésztettek, hogy bizonyos járásmódot hangsúlyozzanak: például a német juhász "repülő ügetéséről" híres - mintha siklana a föld felett, habár egyik lába mindig a földet éri."
2013. máj. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nemkell túlreagálni a Jagd terrierünk is szokott úgy futni amikor lassan és/vagy játszva futkorászik,akkor van baj ha gyors futásnál fut oldalasan,olyankor nyilván rendellenes.
2013. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy ilyen kutyát fogadok örökbe akkor nem lesz vele ilyen jellegű gond?
2013. máj. 10. 13:55
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem lesz gond.
2013. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!