Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális a kutyám viselkedése...

Normális a kutyám viselkedése ebben a korban? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

A kutyám pár napja múlt egy éves. Következetesen nevelem, 8 hetes kora óta, mióta nálam van. Falkavezérségre odafigyelek, mondjuk a kutya egészen erős, domináns jellem egészen kicsi kora óta.


Itthon rendesen viselkedik, de ha kint vagyok vele a többi kutyával, egyszerűen alig hallgat rám. Nem jön be, ha hívom, ha leszidom valamiért, olyan mintha, le sem szarná, utána ugyanúgy csinálja tovább. Pl. ma elvette egy másik kutya labdáját, én leszidtam, de utána ugyanúgy elvette. Pórázon még mindig nem megy szépen, pedig Cesar Milan módszerével próbálkozom.


Azt érzem, hogy keményebbnek kéne lennem vele, agyban is, lélekben is, nemcsak cselekedetekben, de betudható ez a kajla viselkedés annak, hogy tkp. a kutya most kamasz?


Köszönöm a válaszokat. :)



2013. máj. 8. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem. Sok minden betudható a kamaszkornak, ideiglenes szelektív hallás és társai, de hogy egy pórázfegyelmet sem tudtatok összedobni, az egyértelműen azért van, mert rosszul próbálkozol.
2013. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy mikor te nagyon keménynek és következetesnek gondolod magad, könnyen lehet, hogy egyáltalán nem vagy az a kutya szemében, ezért lenne fontos, hogy kicsit jobban megértsd a kutyák kommunikációját, a lényüket.
2013. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a pórázzal sem boldogultok az egyértelműen a te hibád.Rosszul csinálod.


Az a bizonyos "szelektív hallás" pedig kamaszkori jellemző IS lehet.Ha ezen kívül más probléma nincs,pár alkalmas kutyaiskola,vagy házhoz hívott tréner sokat segíthet.Megmutatja hogyan kell helyesen csinálnod.

2013. máj. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!