Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Nem szeretem az ilyen kérdéseket de tényleg nem tudom hova rakni és elég sokat gondolkoztam már rajta :D

Szóval adott egy kölyök ~1éves amstaff kutya, és azt csinálja (már szinte a kezdetektől), hogy ha leülünk valahova vagy simogatjuk akkor előbb utóbb elkezdi "bolhászni" (csattogtatja a fogát a bör felett) a kezünket mondjuk ezt csak nálam meg anyánál csinálja:) (vagy ha épp eléri akkor a fülemet)

Szerintetek ennek van valami pszihés vonzata? vagy ne akarjak belemagyarázni semmit?

Először arra gondoltam hogy talán tiszteletből csinálja, de aztán végiggondolva ez nála még elég kétes dolog, mert rám spec álltalában hallgat de azért vannak olyan szituk amikben még elég hebrencs (séta, menne ki a világból) :)



2013. máj. 9. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi jelentősége, valószínűleg egy felvett szokás. Az enyém a takarómat csipkedi -szerintem ugyanígy, ahogy a Te kutyád a kezeteket- ha simogatom. Olyankor finoman felemelem a fejét, és rászólok, hogy hagyja abba.
2013. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mikor ezt csinálja, mordulj rá,hogy NEM! és,ha abba hagyja simizd meg a buksiját.Ha megint kezdi akkor vedd el a kezed és megint szemébe nézel és intesz a fejeddel ,ezt NEM!

Előbb utóbb leszokik róla.

Az én kutyám meg mindig tisztogat bennünket nyalja a fülünket. Most már tudja ,hogy én nem szeretem ha nyaldos,tehát engem békén hagy de a páromat még a fejét is nyalja főleg ha kopaszra vágja.Ő azt mondja nekem ,hogy ez a falkaság miatt csinálja.

Egyszóval amit meg engedsz neki azt csinálni fogja ,de tudni fogja azt is kinél mit lehet.

2013. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Amúgy az én fülemet is szokta nyaldosni meg harapdálni, rá van kattanva a fülekre :D

De amúgy engem nem zavar, nem azért kérdeztem hogy hogy szoktassam le, csak a miértjén gondolkoztam el, de azért köszi szépen :)

Meg másnál tényleg nem csinálja csak nálam meg anyánál :D

2013. máj. 9. 10:34
 4/4 zozonrg ***** válasza:
Szia!Az enyém is ezt csinálja és szerintem is a falkaösztön miatt.Ez egyfajta gondoskodás a falka társai között erősíti az összetartozást.
2013. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!