Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkshire terrier kan...

Van egy yorkshire terrier kan kutyám. Eléggé rossz. Kérem valaki adjon tanácsokat. (? )

Figyelt kérdés

- Ha nyúlok felé, hogy megsimogassam, harapni akarja, harapdálja a kezem.


- Ha talál a földön valamit, ragasztókupak, hajgumi, papírzsebkendő, fülbevaló stb. megeszi, vagy megrágja.


- Felmászik az íróasztalomra, ott ha van fogpiszkáló, megeszi. Ha kinyitom a szobaablakot kiugrik ha nem figyelek rá.


- Kiviszem az udvarra, elszívok egy cigit, elnyomom utána szólok neki hogy jöjjön hozzám (gyere)

csak rám néz, utána elfut, vagy visszahajtja a fejét a földre, eszi a köveket tovább, vagy amit épp csinál, s mintha ott se lennék.


- Ha bent eszem a szobámba, bámul, kinézi a kaját a számból, kuncsorog, stb.


8 hónapos.


Anyám úgy bánik vele mint valami kisbabával. Már múltkor szóltam neki, hogy ez egy kutya, nem ember, erre lehurrog.


Foglalkozok vele, meg játszom is vele, de ez a kutya sík hülye jelenleg.


Nagyon szeretem, de már nem tud mit tegyek/dugjak el előle..........



2013. máj. 9. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass falkasorrenddel foglalkozó könyveket (pl Jan Fennel), járj kutyaiskolába, nézz olyan műsorokat, mint az Egyik kutya, másik nem! - ezekbe pedig próbáld bevonni anyukádat is. Úgy egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy vitatkozni értetlen családtagokkal nettó energiapazarlás, így viszont, ha nem te mondod neki, hanem látja szakiknak tűnő emberkék véleményét erről, akkor talán...


De ha ő nem is csinálja, attól még Te felveheted a vezető szerepet, ahhoz pedig az kell, amit leírtam, mert alap dolgokkal nem vagy te sem tisztában (azaz legalább az meg van, hogy a yorki is kutya, ami azért tök jó :)), ez pedig rengeteg információt jelent.

Itt biztos fogsz kapni pár gyakorlati tanácsot, de minimum könyveket és műsorokat nézned kell ahhoz, hogy ezeket tudd hasznosítani.

Sok sikert, kitartást kívánok hozzá!

2013. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét. Aztán menj el vele egy kutyaiskolába. Aztán mondd el édesanyádnak, hogy ez egy kutya, és ha így folytatja, akkor rövid időn belül az következik, hogy úgy meg fogja őt harapni a kisbabája, hogy csak leshet.


Ha nem akarsz nagy bajt, akkor kezdd el szigorúan és következetesen nevelni azt a kutyát.

2013. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Határozott vagyok, mindig rászólok, hogy nem szabad! Erélyesen lerakom a földre, esetleg kap a popójára egy szintén erélyesebb "ütést".


Maximum 5 percig, lent van a földön, utána odajön hízelegni, meg nyalogat.


Mennék ki a szobából, kinyitom az ajtót azt kifut, visszaviszem a szobába, azt megint kifut ha nem csukom be az ajtót.......


Ez a kutya egy agyhalott szerintem...........


Imádnivaló kis dög, nagyon szeretem, de már nem tudok mit kezdeni vele..


Minőségi prémium tápot kap, kifejezetten yorkshire terrier kutyakaja.

2013. máj. 9. 11:34
 4/9 A kérdező kommentje:

A barátommal már 2 éve vagyunk együtt, neki a kezét nem szokta harapdálni, legalább is egy nap maximum ötször, többször nem, meg rá néha-néha hallgat.


Mondjuk Ő elszokta verni mint a rongyot. Ha barátom eszik bent a szobába az ágyon tálcán, felugrik a kutya az ágyra, ahogy felemeli a barátom a kezét, egyből behúzza fülét-farkát s leugrik az ágyról.


Tőle tart, viszont nagyon szereti. Este mindig odafekszik hozzá a kutya, nyalogatja, bújik hozzá, viszont ha rosszat csinál, elég ha rá néz a barátom a kutyára, s takarékra teszi magát.


Mondjuk a barátom mindig a kezével úgy csinál mintha harapna, oda"harap a kezével a kutya nyakához" s ledönti az ágyra, majd pár percig úgy tartja.


De mindezek ellenére a kutyám imádja Őt, szerintem jobban szereti Őt mint engem.


Ez miért van?

2013. máj. 9. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
A akja nem befolyásolja a viselkedését. Az meg hogy rácsapsz a fenekére, számára nem értelmezhető. Ha odamegy hízelegni, te mit csinálsz?
2013. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kinevetem általában, ahogy tud rám nézni:-)) Valamikor viszont vissza rakom a helyére.
2013. máj. 9. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vársz attól a szerencsétlentől, ha úgy próbálsz következetes lenni, hogy néha nevetsz a viselkedésén, néha kap a fenekére, néha lerakod, néha felengeded.

A következetes azt jelenti, hogy ami tiltva van, azt SOHA nem csinálhatja meg.


Biztos vagyok benne, hogy én 2 nap alatt kis angyalt nevelnék a kutyádból, és ehhez egyszer sem kellene ráütnöm.

Úgy ahogy van, mindent rosszul csináltok.

2013. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kutyát, és gyereket következetesen kell nevelni. Mit vársz tőlle, ha egyszer megengeded a dolgokat, máskor meg nem. Tényleg jó lenne ha elolvasnád Jann Fennell könyvét. Nem a kutyával van gond, hanem veled.

Teljesen össze zavartad, de azt várod hogy jól viselkedjen. Ne viccelj már!

2013. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem nevelitek következetesen és hülye kutya nincs csak hülye gazdi,bocs de ez van!


jó lenne ha egyszer vmi megvan tiltva pl ágyra nem mehet fel akkor soha ne engedjétek fel!


így nem lehet kutyát nevelni,hogy kineveted ilyenkor árad belőled a bizonytalánság,komolytalanság még jó,hogy azt hiszi,hogy ő fönök,mert ti nem látjátok el falkavezéri kötelezetséget,annyira gáz ha vki egy 5-6 kg-os kutyát nem bír nevelni..


nekem egy bichonom van ,a kezdetektől voltak szabályok amit maximálisan betartok és sosincs kivétel.Én sose adtam/adok neki az asztalról enni,míg a család többi tagja tiltásom ellenére is ad,DE hozzám sose jön kuncsorogni,bármikor ehetek a földön is akár sose jön 2 méternél közelebb,mert tudja,hogy nálam próbálkozhat de sikertelenül így inkább nem is próbálkozik.

Első hívásra jön,mert ha nem pórázra rakom és megyünk haza 2x-3x eljátszotta azóta nem.

Attól mert kistesű kutyaként kéne kezelni és belegondolni,hogy ugyan ezeket elnéznéd egy német juhásznak? kinevetnéd? nem hinném,már bepánikolnál mikor tép szét..

Én a szüleimnek,tesómnak is mondom ha 50 kg-os lenne a kutya akkor is engednétek ezt,meg ezt neki?

áá akkor nem,mondom akkor vegyétek úgy ő is egy nagy kutya és nem tehet meg akármit,azóta kicsit visszafogottabbak és meghallgatnak,bár az asztalról való etetésről nem tudnak leszokni,esküszön hoznék ide egy 50 kg-os kutyát,megengednék annak is,hogy pitizzen az asztalnál...


Ha egyedül nem megy a nevelés akkor kutyasuli!

2013. máj. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!