Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az hogy ADBA Pitbull?

Mit jelent az hogy ADBA Pitbull?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
az adba által regisztrált pitbull. nem mellékesen jegyzem meg hogy az adba pitek az igazi pitek. azok a vékonyabb felépítésűek.
2013. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
pont hogy azok a tömzsibbek, izmos rövid láb vékonyodó törzs masszív combokkal
2013. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

akkor guglizd már le hogy :adba pitbull, okoska! az adba nem fogad el már már xxl piteket, vagy staffi méretű egyedeket.

de ha olyan ügyes vagy akkor mutass már nekem lepapírozott adba ptet amelyik "tömzsi"



[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=gufBZF0L-Wo


http://www.youtube.com/watch?v=sBLJOqjzpkc


neked ezek a kutyák tömzsik? mert nem hiszem!

2013. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

de plusz segítség az adba standardjához. lehet tájékozódni.

[link]

2013. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Mi az hogy "nem fogad el"?


Ha a tömzsi meg az XXL kutyák szülei ADBA törzskönyvvel rendelkeznek, akkor miért ne fogadná el?

2013. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az hogy az adba standardjába nem illik bele sem a tömzsi sem pedig az xxl pit. (bár kérdés kinek mit jelent a tömzsi szó mert szerintem nem azt ahogyan az adba pitek kinéznek) tehát értelemszerűen azokat nem fogadja el. tehát azok nem is kapnak papírt,nem lesznek regisztrátak, nem lesznek elismertek az adba által (nah persze az már megint más tészta hogy pl. az UKC már lehet elfogadja de akkor nem adba pitről beszélünk). nem mellékesen az egyik külföldi oldalon láttam éppen hogy az adba nagyon kényes arra hogy a pitnek ezt a fajtáját megőrizzék. még írta is hogy a nagyobbak már nem eredeti pitek és hogy azokba már genetikailag bele lett keverve valami. bár nekem őszintén megvallva nem tetszenek az adba pitek de azt mindenképpen aláírom hogy az eredeti pitek azok ezek. azok amelyek nekem tetszenek sokkal inkább olyanok mint valami staffi és mondjuk adba pit keverék (UKC-s pitek). az xxl pitek meg már sokkal inkább bandogok ha úgy vesszük. de persze ez már más téma. am nem mellékesen elgondolkodtató ha megnézel egy ADBA pitet és egy XXL pitet milyen szinten elment már a dolog másfele. némelyik már úgy néz ki mint valami bulldog pit keverék...


szóval lényeg a lényeg kizárt hogy egy pl. staffi kinézetű/méretű kutyának adba papírjai legyenek. nah persze amíg magyarországon még a szaporító is tud osztogatni törzskönyvet (maxi egy két megjegyzést belepecsételnek de nem is ellenőrzik az egészet) addig még azon sem lepődnék meg ha ADBA cimszóval staffiméretű pitek szaladgálnak. bár hogy őszinte legyek ezek a kutyák annyira a legallján divat az emberiségnek hogy örülsz ha egyáltalán törzskönyvet kap(nál)sz a pitedhez.

2013. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amúgy jó volt a kérdés mert eddig olyat találtam hogy xxl pit két helyen regisztrált (ADBA, UKC), sőt már olyat is ahol az UKC pitként az AKC staffiként regizte ugyanazt a kutyát. jó zavaros a téma de beleásom jobban magam a dologba. mindenesetre ahogyan azt már eleinte is írtam az ADBA pit jelentése "csak" annyi hogy az regisztrálta. számomra most az a meghökkentő hogy az adba eddig nagyon kényes volt a standardra amibe értelemszerűen egy xxl pit (ami 2x 3x akkora mint egy eredeti adba pit) már nem fér bele pl. nem mellékesen az xxl piteket már "bully"-nak "xxl bully"nak nevezik , szóval lehet ott van valami csavar a dologban.
2013. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ezt belinkelem hátha valaki mást is érdekel


[link]

2013. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ADBA regisztrált. de használják ezt a kifejezést a game típusú pitekre is. nekem a tömzsi és a game is tetszik
2013. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt!
2013. máj. 11. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!