Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy az udvaron unatkozó kutya nem, míg a lakásban tartott szenved?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A mindenki erős túlzás ^^
2013. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
44%
az udvaron tartott tud szabadon szaladgálni stb, ráadásul természetes környezetben van. a lakásban tartottakról nem mondható el ugyanez. különben is ha az udvaron unatkozik akkor a lakásban?? ott talán nem? mert az se túl izgalmas környezet :)
2013. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A kutya mindenhol jól érzi magát, ha a környezet megfelelően van kialakítva, rendszeres sétáltatás mellett pedig a lakásban is tökéletesen érzik magukat. Az én kutyám is szeret lakásban lenni.


Szóval ez valóban túlzás, és tévhit.

2013. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A lakásban tartott kutya folyamatos interakcióban van a gazdával. A kertben tartott 10ed annyit látja csak.
2013. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
95%

Tisztelet a kivételnek!

A kertben tartott kutyákat szinte sosem sétáltatják, vagy ha igen akkor elenyészően keveset. A foglalkozás kimerül abban, hogy itt-ott eldobnak neki néha botot, vagy labdát.

Ellenben a lakásban tartott kutyával nem lehet azt megtenni, hogy nem viszik le sétálni. Még ha valaki rövid időre is,viszi le, akkor is kutya és embertársadalomban van.

2013. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt hozza fel példának egy ismerősöm, hogy szegény kutya nem tud akkor pisilni amikor csak akar.
2013. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös cáfollak!

Én kertesben lakom, és mindennap viszem a kutyámat sétálni, és nem fél órákra.

és nem csak én, hanem járunk össze kutyásokkal, mert bemutatókra meg minden másra készülünk, és ők is kertesben laknak, mégis mindennap viszik a kutyát.

2013. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ti vagytok a kisebbség.. ezt mondja az 5ös is.
2013. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolják azt, hogy csak azért mert bent tartják rögtön jó élete lesz?
2013. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lakásban előnyök: a kutya naponta legalább 3x elmegy muszájból sétálni a gazdájával, és ügye folyamatosan egymás közelében lehetnek, amíg a gazda otthon van.

Hátrányok: szükségletek időponthoz kötött kielégítése, kevesebb inger éri ha nincs otthon a gazda, de még ha otthon van, akkor is.

Kertben tartott előny: a kutya mindig láthat valamit az utcán, ha más nem a többi a kutyát vagy a terepet, így mindig lehet valami inger, területőrző fajtáknak ez egyértelműen jobb. Akármikor üríthet, kint van a friss levegőn.

Hátrányok: kevesebbet látja a gazdát, kevesebb vele a kapcsolat, nincsen közös program séta híján.

És most vegyük azokat a keveseket akikbe én is beletartozom: Kertes ház, a kutya szabadon jöhet ki-be, és legalább egyszer el van víve sétáltatva egy nap.

Szerintem ez a legjobb.



Ebben a felállásban nézve szerintem a legtöbb esetben még mindig a lakás a jobb, kivéve a területőrzős kutyáknak.

Persze vannak ellenpéldák is, nagyanyáméknak van egy kis aranyos ölebük, aki kertes házban nőtt fel, de eléggé elhagyottnak, lelombozottnak látszik amikor ideglenesen húgomékhoz van leadva. Pedig bírja őket, mert amikor lemennek sétálni akkor nagyon kis eleven, de amikor visszamennek, akkor egy kicsit jön megy, aztán lefekszik a helyére, és kicsit szomorú szemekkel várja hogy újra kimehessen a szabadba. Persze a gazdája is hiányzik neki, de az hogy akármikor kimehet az udvarra, az is benne van rendesen.

2013. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!