Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja azt majdnem...

Miért mondja azt majdnem mindenki, hogy a falusiak nem jó állattartók?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a legtöbb szaporító falusi, de azért vannak jó gazdák is. Én naponta 3x-4x viszem a kutyámat sétálni. Egy séta 20-30 perces. Séta után is játszok mindig vele, 2 órát. Brit Premium tápot kap. Szép ápolt kutya. (Falusi vagyok.) Nagyon sok játéka van, sípolós, tömör, textil, plüss. Pedig nem vagyok egy gazdag típus.

#falusi #jó állattartók
2013. máj. 9. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Budapest határától fél méterre már a nagy vidék van és a sok "tirpák" falusi. El sem bírják gondolni (vagyis éppen elgondolják de tévesen) hogy egy falu hogy nézhet ki, milyenek az ott élő emberek. Sajnos a népbutító magyar TV sorozatok is elferdítik a valóságot lenézik a máshol élőket. Ez a felfogás él sajnos az emberekben még a pesti újgazdagok is hamar elfelejtik, hogy honnan jöttek. Sajnos ez van. Tisztelet a ritka kivételnek.
2013. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Falu és falu között is van különbség. Én is éltem faluban, ahol mindenki szépen kutyát sétáltatott és és ápolt boldog állatokat láttál. A másik végletet csak láttam, nem éltem benne: minden kertbe ki volt kötve egy olyan 10 kg körüli kutya olyan 3 m hosszú láncon. Konkrétan arra használta a kutyákat az egész falu, hogy ugasson, ha jön valaki. Az csak hab volt a tortán, hogy 90%-ban kinti tartásra nem alkalmas kutyákat tartottak így...
2013. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván faluban is vannak kivételek. Viszont az a kevesebb. Ha végig mész egy átlag falun... mit látsz? vagy be van zárva a kutya egy boxba, és sosem látod hogy ki lenne engedve..meg van kötve egy jó esetben két méteres láncra. Ritkábban pedig hogy az udvaron vannak ugye. Itt már luxus az hogy sétáltatják a kutyát, és azt mondom hogy ne is sétáltassák, mert azok a kutyák akik láncon élnek, vagy éppen egy kis boxban, azok kezelhetetlenek az utcán. Az hogy kutya iskola pedig idegen szó. Bár ugye faluból nem feltétlen könnyű kutyaiskolába eljutni, pláne ha autó nincsen. Az emberek pedig általánosítanak. Én is falun éltem, kutyák mellett nőttem fel, mindig két kutyánk volt egyszerre. Azt nem mondom hogy minden nap sétáltatva vannak/voltak, de hetente sűrűbben azért. Otthon van egy box, de nem használjuk. Az udvar szét van osztva, és ha jön valaki akkor a hátsó udvaron vannak a kutyák, de nem bezárva külön. Egyébként sosem volt egy kutyánk sem boxban (csak ha valamiért muszáj volt, de ez kb fél-1óra HAVONTA!), sem megkötve. Viszont mikor kimentem sétálni valamelyik kutyával, úgy néztek rám mintha bolond lennék, hogy sétáltatom a kutyát falun. Az emberek általánosítanak. gyanús hogy ez így is marad amíg az embereknek láncon, illetve boxban nevelkedett kutyájuk van.
2013. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Mentek a zöld pacsik :)
2013. máj. 9. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos vidéken az állattartás még mindík eléggé gyerekcipőben jár. Szüleim is vidéken élnek, ezért látom mi megy ott. Kutyát töbnyire azért tartanak hogy őrízze a portát, macskát azért hogy megfogaja az egeret. Persze vannak kivételek, de ez a ritka. Jobb esetben megkapják a kutyák a veszeteség elleni oltásd, de sokszor azt sem. Ha lefialnak, a kölyköket vízbe fojtják, de hallotam olyat aki az udvari pottyantóba dobta őket. Ha egy kutya , macska beteg akkor ha erős felépűl magától, ha nem majd lesz másik. Most hogy a chipeltetés miatt kint volt az állatorvos nagyon sok kutya eltünt hirtelen. Vagy elzavarták, vagy megölték. Szomorú de sajnos ez van. Persze tisztelet a kivételnek, de egyenlőre ők vannak kevesebben.
2013. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos...
2013. máj. 9. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Én is vidéki vagyok, méghozzá nagyon... Kutyasulizunk a kutyámmal, hatalmas erdei séták, normális kaja, a házba is bejöhet. De az az igazság, hogy vidéken nagyon kevesen gondolnak családtagként a kutyára, viszont az is tény, hogy egyre többen vannak, még ha lassan is növekszik a számuk.
2013. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Faluban inkább ember és ember között van különbség. A nagyvárosokban sokan lakásokban és nem házakban, pláne nem kertes házakban élnek, így nekik jobban megszokott az, hogy a kutyát le kell vinni sétáltatni, ha félre fingik a teknős akkor minden sarkon áll egy állatklinika ahová rohanni lehet. Nem is falut írok inkább hanem a községekben, nagy községekben mondjuk ki nem éppen megfelelő a közbiztonság. A fiatalok akik tudnak azok szivárognak befelé a városokba mert nincs jövőképük ha helyben maradnak. Kik maradnak? Az idősek, az egyedülálló. Kik vannak egyre nagyobb számban? A legalja magyarok és azok, akiknek helytelenül a személyi igazolványukban az állampolgárságuk alatt magyar szerepel. Mit tesznek? Bűnöznek. Az emberek mivel próbálják távol tartani őket? Ha egy jól látható helyre pórázon kikötik a kutyájukat. Sokak azért tartják megkötve, mert a kerítésen keresztül képesek agyonütni a kutyát. A másik. Nekem is van kutyám, én sem a nagyvárosban élek. Szeretem, szerettem sétáltatni, de most már nem merem kivinni az utcára sem. Miért? A kutyák megőrülnek ha meglátják, ugatástól lesz hangos az utca, ahol rossz a kerítés ott lerohanják a kutyámat. Arról nem beszélve, hogy a ci.gányok körében elterjedté vált a "pitbullok" szaporítása és az utcán madzagon történő rohangáltatása. Szerencsére kertes házban élek, így a kutya mozgásigényét ki bírom elégíteni. Sajnos az életszínvonal is másabb a községekben és az életfelfogás is. Mi nem tudjuk akár milyen hiper szuper állatklinikára bevinni az állatainkat ha hirtelen kell. Kit tudunk kihívni? Hát a lódokit, aki mindenhez "ért", legfőképp a díjszabáshoz. Mivel itt házakban élnek az emberek, az élj leple alatt nem nehéz a kutyáknak és a macskáknak a szomszéd kertjébe átmászniuk amiből könnyen meg van a baj és a nem akart szaporulat. Jöhet a kérdés hogy ha állatot tart, akkor miért nem vállalja, hogy ivartalanítja. Ez is néző pont kérdése. Nem hiszitek el, de az embereknek NINCS pénzük. Úgy le vannak gatyásodva, hogy az csúcs. Kutyát pedig vagyon és személyi őrzésre akarnak tartani, hogy a kis kevéskét se lopják el amijük van. Persze itt is tartanak papagájokat, halakat, teknősöket és hörcsögöket is és képzeljétek el, hogy sokkal jobb körülményeket vagyunk képesek megteremteni nekik, mint ti, mivel nekünk nem akadály egy nagyobb volier felállítása a hátsó kertben, vagy egy kisebb keti tó kiásása a hátsó udvaron. Itt friss füvet adhatunk az állatoknak nap mint nap, nem olyant amiből csorog a kipufogógáz. Tavasztól őszig az állatbolt felé sem kell néznünk, ha a kisállatoknak takarmányra van szükségük, mert minden megterem. A példákat sorolhatnám. Ja és itt több gyerek előbb ül lovon, mint hogy járni tudna.

De azért itt is zajlik az élet. Nem kell minket lenézni. A gazdasági állatok tartásában profik vagyunk, bár az elöregedő lakosság miatt ez ma már háttérbe szorult. Mi még tudjuk, hogy néz ki a kacsa, liba tyúk, és röhögünk rajta, ha valaki a grillcsirkét egy csirkefajtának nevezi halál komolyan. A sok elkényeztetett városi kis pi.csa (tisztelet a kivételnek)pedig lovak után áhítozik 10 meg 13 éves fejjel, kijelentve azt, hogy ő ért a lovakhoz. Ugyan, más érteni a lovakhoz és más aki mellett elszaladt egy ló.

A példákat lehetne sorolni naphosszat. Ezt a kommentárt sem olvassa úgy sem végig senki, de azért leírtam. Rendet kéne rakni sok ember fejében és elgondolkodni az ok-okozaton is.

2013. máj. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért a városokban sem virágzik a kulturált kutyatartás. Persze, rossz és rossz között is van különbség, de az se tartozik a jó állattartó kategóriába, aki pl annyira nem képes, hogy felszedje a sz.rt...

Mindenhol vannak ilyenek is, olyanok is.

Falun jobban elterjedt, hogy a kutyát nem kell sétáltatni. Városban viszont vannak olyan elvetemültek, akik csak szökőévente viszik ki a kutyát a lakásból, s pelenkát meg almot használnak...


A városi kutyatartás azért kissé gyorsabban fejlődik, de csak azért, mert az emberek rákényszerülhetnek pl nagy tömegben sétálni a kutyával, meg ilyenek...

2013. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Pestről költöztünk Bács-Kiskun megyébe,Budapesttől 85 kilométerre.Ez egy teljesen más világ.Mikor látták,hogy kutyát sétáltatunk,beszólogattak,hogy milyen sok időnk van vagy összeröhögtek a hátunk mögött,hogy ez miféle úri luxus,a kutyának kertben a helye.Mikor először hozta a megrendelt tápot a futár(itt nem kapható,csak a trágya "minőség"),megint kibeszéltek,hogy minek ennyit költeni a dögökre.Kutyák nagy része láncon,szocializáció 0,az a jó,ha hamis.Mikor kiszabadulnak,bizony előfordult,hogy bekóstolgatták a bullterriereket a kajánul vigyorgó "gazdáik"szeme láttára.Mikor az idegesebb bull elkapta a rátámadó spánielkeverék torkát,mindjárt csend lett.A támadó nem sérült meg,vastag a szőre,az enyém meg parancsra azonnal eresztett.Na azóta nem támad rájuk kutya.

Itt kutya-macska orvosi kezelésére nem költenek,ha megdöglik,van másik ingyen.

A gazdasági állatokkal se bánnak különbül.Valamelyik nap a szomszéd kiskecskéje ki volt kötve a tűző napra,már oldalán feküdt és lihegett.Én vittem neki vizet,megivott fél vödörrel aztán állt lábra.

Szóval itt a falu minimum felét büntetni lehetne/kellene állatkínzásért.

2013. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!