Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutya és...

Mi a véleményetek a kutya és kisgyerek kapcsolatáról ebben a videóban? Www. Youtube.com/watch? V=piPqlqV1Rq8

Figyelt kérdés
Szerintem nem érzi jól magát a kutya, ahogy a kisgyerek "nyúzza rajta a bőrt " s megfigyelhető hogy a kutya elég gyakran nyalja a szájaszélét, orrát,ami egy feszültséget csillapító jel, ha jól tudom. Szerintem itt már a kisgyerek sok a kutyának. Ti hogyan látjátok?

2013. máj. 9. 22:53
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. máj. 9. 22:54
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Jóég szegény állat! Ekkora idióta ostoba szülőket, hogy úgy nevelik a gyereket, mintha a kutya csak egy plüssállat lenne! Aztán meg csodálkozunk, hogy ennyi ember nem tiszteli az állatokat... :(
2013. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem volt olyan durva a videó, itt a kutya egyértelműen nem a feszültség miatt nyalta a száját, szépen türelmesen feküdt.


Ellenben nekem az nem tetszik, ahogy az anyuka még mondja is a gyereknek, hogy puszilja meg a kutyát.

Még én sem puszilgatom a kutyám, a lányomnak se fogom engedni aki most 5 hónapos.

2013. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Nos én biztosan nem engedném, hogy a gyerekem így ráakaszkodjon a kutyára. Eleve látszik, hogy nem csak úgy finoman meghúzkodja a kutya fülét, bőrét, hanem szó szerint nyúzza. A másik meg, hogy bármennyire is tiszta a kutya, nem hagynám, hogy a gyerek a szájába vegye a szőrét, meg hogy a kutya nyalogassa a baba száját.

Tény, hogy ez a kutya jól tűri, de én akkor sem hagynám.

2013. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a kutya miért nyalogatja oly sokszor a szájaszélét?
2013. máj. 9. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez még bőven a kutya tűréshatárán belül volt. Nem csak a szájszél nyalogatás, hanem a mancs illetve a fej elhúzása is azt jelenti, hogy igyekezett kivonni magát a szituációból, de ha elviselhetetlenül sok lett volna neki a gyerek, akkor lehetősége lett volna felállni és arrébb menni. Ha az gazdi ismeri a kutyáját, akkor tudja, hogy mi az ami még belefér, meddig lehet terhelni és mikor kell kivonni őt egy ilyen szituációból.
2013. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
szerintem tök aranyos video. Engem a nagymamámék kuvasza segitett, amikor járni tanultam, szerintem én is ennyire csimpaszkodtam a kutyába. Nem kell mindenbe mindenféle tudmányos szarságot bemagyarázni. Ha az anyuka rászólt volna a gyerekre, hogy uristen ne puszilgassa már azt a kutyát, akkor meg az lenne a bajotok, hogy "milyen idióta szülő, a kutya tisztább, mint némely ember". Kicsit el van már túlozva ez az egész kutyanevelősdi.
2013. máj. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy idióta harapásos cikkhez lett mellékelve, mint tipikus támadást megelőző viselkedés. Akkor ezek szerint a kutyám a nap nagy részében támadást megelőző állapotban van, mert rengeteget nyalja a száját és sokszor ilyen.


Minden eset egyedi, nehéz olyat mondani h ebből meg ebből tuti támadás lesz.

2013. máj. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan ezt a videót mellékelték? Mekkora marhaság már! Van aki szerint a kutyának csak két állapota létezik? Az egyik a plüsskutya, amivel bármit meg lehet csinálni és nem támad, a másik meg a vérengző fenevad? Ha a gyerek egy felnőtt EMBERREL játszik az se tűr el tőle mindent. Jelzi, ha kellemetlen, poziciót vált, nem hagyja, hogy tépje a gyerek a haját stb, de nem fogja emiatt befenyíteni a gyereket. A kutya is hasonlóan működik, adott esetben jelzi, ha valami kellemetlen a számára, de ettől még nem fog harapni. A legtöbb kutya ha már tényleg több a soknál, akkor is inkább az elkerülést választja és odébb áll. A szülő meg ugyebár azért felügyeli MINDIG a gyerek és kutya interakcióját, hogy szükség esetén le tudja állítani akármelyikőjüket. A

Az enyém akkor is nyalja a száját, ha megsimogatom az orrát vagy megfogom a pofáját, pedig nem stresszes számára a helyzet.

2013. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas gyereknevelésben, de szerintem elkezdhetné mondani neki az anyja hogy óvatosan. Egyébként szintén nem engedném hogy puszilgassa a gyerek a kutyát, bármilyen tiszta is. A kutya kivonhatta volna magát ha túl soknak érzi. Bár ez lenne a legrosszabb dolog ami egy kutyával történhet.
2013. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!