Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek itt kivolt a...

Szerintetek itt kivolt a hibás? Harc a futtatóban

Figyelt kérdés
Bementünk a kutyámmal, szájkosár póráz rajta (1,5 éves amstaff, de csak 3 hónapja van nálam mentett eb), oké minden rendben levettem a pórázt szájkosár maradt. Szépen eljátszott a többi kutyával ( ahogy ő is mind fiúk voltak, nagyobbak-ksiebbek egyaránt)... egyszercsak megjelent egy nő egy kutyával ( tegnapi napon is bent voltak) és póráz szájkosár nélkül berontottak... oké... egyből neki a kutyámnak (morgás, ugrás, vicsorgás), az enyém meg ugye nem hagyta magát. Azt tudni kell, hogy szövet szájkosara van, amiben ugye csípni tud. A gazdája semmit nem csinált csak fujj mit csinálsz... ekkor már tudtam hogy gond lesz, mert a kutyám nem éppen kellemesen reagálta le azt hogy próbálnak felette dominálni, morogni stb. Végül nem tudom melyikük kezdeményezett de egymásnak ugrottak, mialatt próbáltam elvonszolni a csaj kutyája megharapott (nem nagyon de a nyoma azért ott van)... és elkezdte rúgni a kutyámat... hogy engedje el az övét (mellesleg az ő kutyája már ekkor leszaggatta a szájkosarat és foggal csimpaszkodott a kutyám képébe...) na mármost egy srác fogta a nyakörvénél a kutyámat miközben próbáltam szétszedni őket... A kutyám megkapta a másik nyakörvét nem akarta elengedni>> szájzár (a nyakörv végül elszakadt amit a szájában tartott)... gondolom mert megharapta, nem tudom hasonló még nem történt... a csaj meg csak bömbölt... oké sikerült őket szétválasztani, a kutyám szájából dől a vér... oké még így is a másik miatt aggódom mert láttam hogy sikerült a nyakán megkapnia.. a csaj üvöltött hogy takarodjunk ki a futtatóból satöbbi mert nem normális a kutyám... szerintetek?
2013. máj. 9. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne a másik oldal is, de egyértelműen a csaj a hibás. Mi az, hogy elkezdi rúgni a TE kutyádat, ahelyett, hogy az övét próbálná elvinni?? És aztán még neki áll feljebb..
2013. máj. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Én amúgy biztos, hogy megrugdostam volna, hogy lehet valaki ennyire elképesztően felelőtlen. Főleg egy mentett kutyánál. Komolyan mondom, az eszem megáll..
2013. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Te sztorid alapján a nő egy idióta egyrészt mert a kutyád rugdossa , ami nyilván csak még jobban felingereli,másrészt meg bármikor előfordulhat hogy két kutya egymásnak ugrik ez senkinek sem a hibája(maximum akkor ha a kutya betegesen agresszív és mindenkivel ezt csinálja)ilyenkor a cél a két kutya szétválasztása , nem pedig egymás hibáztatása..
2013. máj. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon is jól tetted, amit tettél. Te megtettél midnent a maximális biztonságért. Van egy ismerősöm, egy harcoltatott pit van nála. A lakást csak és kizárólag dupla szájkosárban, hámmal és nyakörvvel (van amikor még efy fojtó is fenn van) hagyják el. Futtatóban elengedi, de minden pillanatban lesi és ha a kutya szeme csak forogni kezd, akkor leállítja.


A nő kutyája akár mentett, akár nem, ha dominálni akar, azt tiiltjuk - jó esetben. Legalábbis én minden ilyen irányút tiltok a saját kutyámnak, és más kutyájától se tűröm el.


A nőt meg úgy széjjelrugdostam volna a hülye dögjével együtt, h elvittek volna a rendőrök. Akármennyire állatvédő vagyok, a saját kutyám szent, amelyik kutya nekiugrik, az kezdhet is imádkozni az életéért.


Ja, ott ne hagyd a futit!!! Menj nyugdtan minden nap. Arra számíts, h a nő majd nekiáll pletykálni és elhinit h kutyá veszélyes, de tojd le. Majd amikor látják, h a kutyád tök jól elvan, akkor elhiszik, h kamu az egész.

2013. máj. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,talán a nőnek is jobban kellett volna ismernie a kutyáját.Vannak jelek,amiből lehet látni,hogy gáz lesz.Szerintem nem volt tapasztalatotok,hogyan kell szétválasztani a kutyákat hatékonyan,mert ilyenkor az a legfontosabb.Mindegyik gazda egyszerre elkapja a hátsó lábait a kutyájának és széthúzzátok.Persze az ilyen kavarodásban ez nem könnyű.
2013. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nehéz így eldönteni, mert nem voltunk ott. Az tény, hogy ilyen esetben, akár az én, akár a más kutyája a hibás, tuti én is elkezdem rugdosni, vagy lefújom...


Annyiban hibás vagy te is, hogy (bár rajta volt a kosár), meg kell tanítani a kutyának, hogy még akkor sem támadhat, ha a másik kutya dominálni akarja. Tudom, ez nem könnyű, de nem lehet arra fogni a dolgot, hogy mert a másik dominált...


Az tény, hogy te sem és a másik gazdi sem ismeri a kutyáját, de te legalább kosárban vitted.

2013. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a nő csak annyit mondott,hogy fuj mit csinálsz, meg hogy utána elkezdett bömbölni na ezekkel már le is írta magát.Én is nő vagyok, de soha nem hagyom, hogy a kutyám domináljon, viszont én határozottan rászólok és akkor le is áll. A te kutyád mentett, nem ismerheted teljesen,meg amúgy is szájkosár volt rajta, egyértelmű, hogy a nő a hibás. Ha látom, hogy egy kutyán szájkosár van, akkor az nem véletlen és már akkor rászólok a kutyámra, hogy őt hagyja. Ha a nő majd kordában tudja tartani a kutyáját akkor majd pofázhat, addig nem. Miért engedte rá a kutyádra az övét, miért nem kérdezett előtte, meg ismerhetné már a kutyáját, gondolom nem most csinált ilyet először. Áhh hagyjuk is. De nehogy még te hagyd ott a futtatót. Aki miatt a balhé van az megy el. Ha ti jól elvoltatok addig amíg ők nem jöttek, akkor nehogy már ti menjetek el.
2013. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Csoda, hogy nem lett belőle tömeg verekedés, mivel több kutya is volt ott.

Az elmondottak szerint a nő kutyája generálta a verekedést.

Van egy kritikus távolság kutyáknál ahol már nem szabad a másik kutyát sem visszafogni, mert sérülhet, kivéve ha látszik, hogy a támadó kutya erőtlen, kicsi és gyenge.

2013. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Ja és nekünk is volt olyan, hogy egy másik nőnek a kutyája mindig balhézni akart az enyémmel, de ő már csak a sokadik alkalommal reagált annyit, hogy megkergette, meg "belebömbölt az arcába". Hozzá teszem más kutyákkal is csinálta, csak ők féltek és nem mertek visszatámadni ezért nem volt balhé. Az enyém fogheggyel sem ért hozzá soha, mégis amikor mi nem voltunk ott a nő meg igen akkor a többieknek szidott minket, hogy de jó, hogy nem vagyunk ott, mert milyen veszélyes a kutyám, meg majd egyszer bekattan és széttépi az ő kutyáját vagy valaki másét. Hát a többiek meg megvédtek és azóta nem is jön felénk :D Hidd el ha látják mások, hogy a kutyusod normális akkor nem fognak hinni annak a nőnek :)
2013. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a csaj kutyája kezdte akkor ő volt a hibás.

Azt viszont nem értem miért vagytok felhávorodva, hogy megrúgta. Minden normális embernek a saját kutyája az első, és ha bajban van akkor állatszeretet ide, bűnösség oda, a saját kutyáját védi minden erejével.

2013. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!