Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik le egy kutyatáma...

Hogyan zajlik le egy kutyatámadás?

Figyelt kérdés
Kutyafóbiám van, ha meglátok 1-et is, remegek, szivem a torkoban, moccani alig tudok. Akit támadott már meg kutya, az írja már, hogyan zajlott le. Menni ideig tartott, ha otthagyta a kutya, miért hagyta ott és ő közben mit csinált, ha megharapta, akkor mi történt a harapás után, újból harapott vagy szorította, utána elengedte, és mi történt utána? A kutya elment vagy mi lett? Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 10. 01:04
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez nagyon helyzetfüggő dolog, nehéz általánosságokban beszélni róla. Talán annyit, hogy ritka az a helyzet ahol a kutya direkt harapási szándékkal támad. Legtöbbször félelemből, önvédelemből, a területük védelmében harapnak. Megfigyeltem már párszor, hogy a támadó kutya rám rohant acsarkodva, azt hittem meg akar ölni, de tőlem 1m távolságban megtorpant és ott ugrált körülöttem, tombolt és be kell valljam nagyon betojtam, de nem támadott meg, azt még hozzá kell tegyem, hogy ezek az esetek az utcán történtek, közel a területükhöz, de nem azon belül.Gondolom ha közelítettem volna,meg is harapnak. Vannak sunyin harapó kutyák is, ezek nem ugatnak, nem támadnak, csak simán utánad somfordálnak, majd belekapnak a bokádba.:D Ezek a kutyák csak a saját területükön belül viselkednek így és általában kistestű kutyák. Ilyen már harapott meg, de inkább csak odakapott, nem is számítottam rá mert simán beengedett, kifelé harapott meg.:D Lényeg az, hogy minden eset más és legtöbbször mi emberek vagyunk a felelősek, mert gondatlanok vagyunk, ezt érdem az elszenvedő alanyra és a kutya gazdájára is, mikor hogy. Ritka, hogy egy kutya természeténél fogva direkt megtámadjon valakit, hogy megharaphassa. Viszont a kérdés itt is felmerül, hogy mit kerestél a területén belül, ő mit keresett a területén kívül, ha ott a gazdája is miért nincs rajta szájkosár? és ehhez hasonló emberi hibák.
2013. máj. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

-kutya ugat

-kutya morog

-kutya harap

2013. máj. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2. hozzászoló, köszönöm a válaszod, igen valamely szinten az vagyok, de nem kívánom neked azt az érzést, amit nap mint nap átélek emiatt. Ha tehetnék ellene valamit, megtenném. Minden nap gyomrideggel kelek és azon rágódok, hogy megint ki kell mennem az utcára, és mi lesz ha nekem támad 1 kutya, mit fogok csinálni akkor, .... , de mégis minden nap kimegyek, remegő lábbal, reszkető testtel és erősen szédülő fejjel. 3 műszakban járok dolgozi, éjszakai is, egyedül a sötétben, gyalogosan, mikor minden nesz egy lehetséges támadás számomra, mégis megyek. Azért tettem fel a kérdést, hogy erőt merítsek a válaszokból, hogy valójában nem is kell annyira félnem. Köszönöm tanácsokban gazdag, magas inteligenciájú hozzászólásod!
2013. máj. 10. 03:06
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bár ez nem a kérdésedre való konkrét felelet, de mivel szeretnék neked segíteni, remélem, nem bánod:

szerintem nem tenne jót a félelmeid mellett azon morfondírozni, miképp zajlik egy kutyatámadás. Viszont a fóbiád enyhítésében nagy segítségedre lehetne egy terápiás kutya, ezzel kapcsolatban szerintem vedd fel a kapcsolatot egy közeli segítő kutyás szervezettel - hisz a leírásod alapján sokat javítana az életminőségeden, ha nem félnél annyira a kutyáktól.

2013. máj. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nem is támadott meg kutya és úgy vagy ilyen? Miért nem mentél el orvoshoz, hogy segítsenek?
2013. máj. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nem ez a kérdés.. DE


Szerintem a félelem legyürésének az első lépcsőfoka az hogy szembesülsz a félelmeddel..


Nah most. Elmész egy kutyaiskolába és elmondod nekik hogy mi a problémád. Ha jó iskolába mentél akkor nem a moszkvai őrkutyákat engedik rád :D hanem első körben csak kicsiket. Hazamész feldolgozod aztán következő nap megint kimész. stbstb..


Ha érzel annyi bátorságot, akkor mondjuk bemutatom én is a saját kutyáimat szívesen.. Az egyik egy rettentő félelmetes 3kilós pincsi. A másik meg egy 45kiló kutyabőrbe bújt macska. Persze külön külön gondolom nem egyben... ha esetleg érzel ezirányú késztetést akkor írj nyugodtan privit. Én a 18kerben lakom.

2013. máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk azért ajánlottam a terápiás szervezeteket, mert azoknak, akik félnek a kutyáktól, csak bizonyos kutyák jók elsőre - és nem a mérettől függ. Akik félnek a kutyáktól, szerintem egy passzív kutyával (tehát olyannal, aki láthatóan nem akar tőlük semmit, hanem mondjuk nyugodtan el van dőlve elérhető távolságban) könnyebben meg tudják teremteni a kapcsolatot, mint egy egyébként nagyon kedves, de nyomulós kutyával.


Én is szívesen segítenék a kutyámmal (terápiás vizsgára kész), de az az igazság, hogy ő szerintem pont azért, mert kissé nyomulós, nem lenne jó választás. De az is lehet, hogy fel tudna oldani.

2013. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol lakasz? Hátha tud valaki ajánlani valami segítő kutyás szervezetet számodra!
2013. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
No!! félsz a kutyáktól, hogy bántanak és akkor még el is akarod képzelni, hogy pontosan hogyan zajlik le. Én nem fogom neked elmesélni, mert nem akarok rosszat. Inkább azt tanácsolom, hogy keresd a kutyákkal a kapcsolatot. Ha van esetleg kutyaiskola a közeledben, akkor keresd fel őket, biztos vagyok benne, hogy segítenek. VAgy amennyiben van megbízható kutyatartó a környezetedben, akkor a gazdi jelenlétében próbálj barátkozni a kutyával. Nagyszerű lények, ha megszeretnéd őket szerintem még neked is lenne!
2013. máj. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kutyákkal való ismerkedés útján fogsz "kigyógyulni". Nekem pont van egy olyan ismerősöm aki ugyanolyan volt mint te...sőt a kölyökkutyáktól is félt. Ő azt választotta ellenszernek, hogy vett magának egy kiskutyát. Tőle is félt, de 1-2 hónap alatt megszokta teljesen, aztán elkezdett vele kijárni más kutyákhoz. Nem olyan régen tudtam, hogy ő betegesen félt a kutyáktól, most meg már a 43 kg-os kutyámat nyúzza, megengedi neki, hogy két lábbal a vállára álljon és nem fél már egyáltalán :) Lehet ezen változtatni, ne ess kétségbe :)
2013. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!