Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány km-t tud futni egy kutya...

Hány km-t tud futni egy kutya naponta?

Figyelt kérdés
Rendszeresen futok, napi 7 km-t és az lenne a kérdésem,hogy egy nagytestű, német juhász vagy hasonló(akár keverék kutya is)mennyi km-t tudna futni,ami még egészséges lenne neki, nem merítené ki és boldoggá tenné a mozgás. Nektek van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

2013. máj. 10. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

7 km-t simán lefut egy egészséges kutya, persze fokozatosan kell szoktatni.

Nekem yorkim van, amíg fiatalabb volt, futottunk néha 3-4 kilométert. De legközelebb agaram lesz, azzal biztos többet fogok tudni futni.

2013. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Makoscsiga ***** válasza:
57%
7km egy németjuhásznak kb semmi... meg se kottyan.
2013. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Függ a fajtától és a kutya egyéni paramétereitől is. Ugye az átlagos emberi egészségügyi futás tempója a kutyának (már egy 40 cm marmagasságú mudinak is, kisebbeket nem tom) laza kocogás. Ez az ügetés a kutya számára optimális mozgás, minimális energiát igényel a fenntartása - szerintem egy egészséges, nem nyomott orrú kutya megfelelő hőmérsékleti viszonyok mellett 7 km-t kacagva lefut így (úgy tudom, ezzel az ügetéssel több 10 km-t is képesek megtenni). Vizslák, kopók, szánhúzó fajták előnyben. :D
2013. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm lovagolni szokta vinni a kutyát. Másfél óra az kb 10-15 kilóméter. és egy ambullról beszélünk. Mondjuk utána ki van az éltettől de lefutja simán.
2013. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20-30 km-t is lefutnak, DE csak akkor, ha fokozatosan szoktatod hozzá, növeled a távokat és minden nap nem szabad mondjuk 20 km-eket megtennie. Szerintem az úgy sok lenne. Heti 2-3 alkalom, vagy naponta rövidebb távok (5-8 km).


Szóval semmiképp ne rögtön akard hosszú távra vinni, mert az megterheli, illetve várd meg míg teljesen kifejlődik.

2013. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy kiskutyákat nem szabad terhelni. A felnőtt kutya szervezete viszont, ha hozzá van szokva, tökéletesen elbírja szerintem a napi 20 km ügetést. De itt 7 km-ről beszélünk, úgyhogy azzal aztán tuti nem lesz probléma.
2013. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont tegnap találkoztam egy németjuhászos gazdival, gyönyörű teste volt a kutyájának, meg is kérdeztem tőle, hogyan csinálja. Minden nap futtatja ca. 6 km-t :)
2013. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami nekem már futás (valójában még az is csak kocogás egy sportoló szemszögéből), az a kutyámnak annyit jelent, hogy "végre már kicsit haladunk is". Ezt ügetésben teljesíti úgy, hogy még megállni, szaglászni és jobbra-balra elténferegni is van ideje. Tehát számára ez nem futás. Ahhoz, hogy fusson, minimum görkorival kell mennem, de az enyém még akkor is csak üget, mert nagytestű és elég hosszúakat lép. Ténylegesen futtatni nem szoktam.
2013. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!