Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megtartsunk-e egy...

Szerintetek megtartsunk-e egy kóborkutyát, vagy sem?

Figyelt kérdés
Néhány napja beköltözött az udvarunkra egy kóborkutya. Először próbáltuk elhajtani, de visszajött. Ezután szóltunk egy menhelynek, akik ránézetek és azt ígérték, hogy elviszik. Abban a tudatban, hogy nem sokáig lesz nálunk adtunk neki enni, végül a menhelyről nem jött senki sem érte, csak ígérték. Jelenleg nappal nálunk van egész nap, éjszaka kimegy a kerítés résein keresztül. A kutya 3 éves puli keverék, a természete barátságos. Ha a közelében vagyok mindig megszagolja a lábfejemet, van egy furcsa szokása is, egy idő után neki áll hemperegni a földön és közben kiad egy morgás-lihegés szerű hangot. Ezek mit jelentenek? Még sosem volt kutyánk, és olvasgattam, hogy kell egy kutyát nevelni, de tartok tőle egy kicsit. Egy csavargó kutyát bezárni, sétáltatni, megtanítani, hogy mit szabad, mit nem, stb... nem biztos, hogy olyan könnyű, nem ugyanaz mintha egy kicsivel kezdenénk. Pl. a séta miért motiválná, ha ugyis szabadon jár-kel. Ha föltennék rá például egy nyakörvet még félnék is tőle, hátha megharap. Akkor viszont, hogy visszük el bárhova pl. kutyakozmetikushoz, állatorvoshoz, tréningre, stb... Vagy jobb lenne másik menhelynek szólni? Nem én vagyok a családban a fő megtartója, de aztán lehet, hogy rám marad.

2013. máj. 10. 09:24
1 2
 1/19 Firestorm ***** válasza:
97%

Én tuti megtartanám,eleget szenvedett már.

Hemperegés-morgás pusztán játszik szerintem.Próbálj vele össze haverkodni,vegyél neki jutalom falatokat add neki kézből oda,ha rá akar kapni a kezedre pusztán az ÉLELEMÉRT (tehát nem támadni) akkor ne add oda neki addig amíg nem tanulj meg a szépen szót,hogy óvatosan vegye el.Mi kutyánk is ilyen volt eléggé durván akarta elvenni a kaját,hamar megtanulják,hogy nem szabad durváskodni.Simogasd,próbáld tanítgatni,próbáld meg nyugodtan a nyakörvet jelezni fogja,ha nem tetszik neki.Mamámék az utcáról fogadtak be ugyanígy egy pumi/puli keverék kutyát,kb 2 éves volt a kutya és nála hűségesebb és hálásabb kutyát szinte sosem láttam.

Hidd el csak jól járnál vele,nagyon hálás lenne azért,hogy van aki tényleg szereti.

A séta a lefárasztásához kell meg egyfajta kötődést alakít ki közted és a kutya között.A kerítést meg kell csináltatni,hogy ne szökjön ki.Ne félj tőle!Ha barátságos nem fog bántani.Ha bármi konkrét kérdésed van nyugodtan írj privátot és válaszolok!Kedves dolog lenne tőletek,ha szebbé tennétek az életét. :)

2013. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Döntsétek el, hogy meg akarjátok tartani. Neki minden bizonnyal az lenne a legjobb.

És ne félj tőle, ha barátságos, visszajár hozzátok, és elkezded rendesen nevelni, akkor nem lesz gond.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, és az alapján kezdj el vele foglalkozni, nevelgetni.

Vigyétek el állatorvoshoz, hátha van benne chip, és lehet, hogy visszakerül a gazdijához.

Ha nem, akkor a doki vizsgálja meg. Ha szükséges, vigyétek el kutyakozmetikushoz. A kerítést pedig csináljátok meg, hogy ne mehessen ki, mert ha megtartjátok, Ti lesztek érte a felelősek, és nem mászkálhat szabadon az utcára.

Vidd el minden nap sétálni, és akkor meg fogja tanulni a rendet és a szabályokat.

2013. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Ja igen, a hempergés szerintem is játék, játékra hívás :)

A Kutyapszichológia c. könyvben írnak arról, hogy a kutyát hogyan kell etetni, hogy kell neki odaadni az ételt. Azt alkalmazd, a kutyát remekül lehet nevelni a kaján keresztül.

2013. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is tartsd meg nyugodtan! Valahonnan elszökhetett vagy elkergették. :( Egy ilyen kidobott és befogadott kutya nagyon hálás és hűséges tud lenni!

Ha pedig úgy döntesz, hogy mégsem, akkor keress egy jó menhelyt, jobb mintha kiraknád az utcára.

2013. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Első jókat írt.

Hempergésről: én kutyáim is magyar hajtókutyák, ők pl imádnak nyögdécselni, ha valami jól esik nekik, játék közben meg hörögnek. A nálatok lévő pulinál is biztos ez egy ilyen viselkedés, a kellemes érzés vagy a játékos kedv váltja ki - ha nálad marad, majd úgyis kitapasztalod.


Szerintem ha követitek az előttem szóló tanácsait és komolyan veszitek a kutyatartást, akkor nyugodtan tartsátok meg szerintem.

2013. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
83%

Ezt Te tudod. Én kiskoromban voltam hasonló helyzetben. A játszótéren találtunk egy fiatal kutyust, aki követett és hallgatott rám. Kiharcoltam, hogy a nagyszüleimnél lehessen. (panelbe nem való állat sajna) Elvitték orvoshoz, kivizsgálták, megkapta az oltást és 13 évig elvolt mint a befőtt. Annyit tudok elmondani, hogy hálás volt nagyon, bár sétálni nem lehetett vinni. Ha nyakörvet húztunk rá, akkor egyenesen megsértődött.


Nektek nehezebb a helyzetetek, mert 3 éves kutya már nem olyan fiatal, nem tudom mennyire lehet tanítani. Ha elkóborolt valakitől, akkor az mennyire foglalkozott vele előtte. Kockázatos belevágni egy ilyenbe, de ha nem vérszomjas dögről van szó, szerintem megéri. Ha szeretitek, ő is szeretni fog titeket. :)

2013. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Én örülnék, ha megtartanátok és vigyáznátok rá, szeretnétek élete végéig! Nagyon-nagyon sok kutyát kidobálnak, elkergetnek és már nem bírják, bírjuk őket elhelyezni. Nagyon nehéz és az emberek hozzáállása borzasztó :(


A tanítás meg egy másik dolog. Az én keverék kutyám se sétált kölyökkorától és nem volt nevelve, tanítva. 3 éves korában kezdtem el vele igazán foglalkozni és ma már láb mellett póráz nélkül is szép sétál. De szerintem nem ez a legfontosabb, hogy tudjon szépen jönni, vagy parancsra ezt-azt megcsinálni.


Viszont ha félsz tőle, az már régen rossz :( Plusz ha nem is akarsz vele foglalkozni :( Legalább addig tartsátok meg, míg nem találtok neki új, szerető gazdit! De amúgy miért félsz tőle? Azt írod barátságos. Akkor? :(

2013. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
szerintem is tartsd meg. Nekem is az utcáról van dgy mudi keverékem. Igaz ő 3 hónapos volt mikor ide került. Vele az volt a gond, hogy a férfiakat támadta. Nyilván a rossz tapasztalat. De hamar rájött, hogy akit én ismerek és beengedem az nem fogja bántani. Az idegeneket most is ugatja, de ez a dolga :) a morgás, hörgés, hempergés a játék része. M is szokta csinálni
2013. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Chip nincs benne, mert próbálták leolvasni. Nem félek tőle, csak mint írtam nem volt még kutyánk, és általában vigyázok a kutyákkal.
2013. máj. 10. 09:56
 10/19 Firestorm ***** válasza:
95%

Nem lesz semmi probléma.Egy állat jelzi,ha valami nem tetszik neki észre fogod venni.De szerintem nem lesz ott gond.

Sok kutyát találtam utcán fel is hoztam magamhoz az összeset volt,aki sokáig itt leledzett volt aki csak pár napig (megtartani nem tarthattam,mivel panel és volt már 1 kutya) a legkedvesebb a kaukázusi volt,marha gyorsan tanult pedig nem fiatal kutya volt,eleinte én is féltem,hogy gond lesz,mert kiszámíthatatlan fajtának hiresztelték.Én azt a kutyát,ha elengedtem az erdőben első szavamra vissza jött sőt 3 méternél messzebb nem is ment.Ül,fekszik,marad,gyere ide,pacsi,finom alap szavakat 1 hét alatt megtanulta.Kutyákkal jól kijött a macskákkal volt egy kicsi problémája,de nagyon hamar megtanulta,hogyha macskát lát akkor ne figyeljen rá.Előttünk tette vette magát a kóbor macska ez a nagyra nőtt maci még a fejét is elfordította nehogy "kísértésbe" essen.

Ne légy távolságtartó vele,kitapasztalod majd,hogy milyen a kutyus,adj neki 1 esélyt,lehet Ő lesz életed egyik legjobb döntése.:)

2013. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!