Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyasszam a kutyumat?

Hogyan fogyasszam a kutyumat?

Figyelt kérdés
Van egy keverék nagytestű szuka kutyám, kb. fél éve van velem, ca. 6-7 éves. Már eleve jó karban volt, amikor hozzám került, de a 2 hónappal ezelőtti ivartalanítás után láthatóan gömbölyödik, kórosnak még nem mondanám, de már túlsúlyos. A séták alkalmával észrevettem, hogy fáradékonyabb is és lustább is itthon. Jövő héten kapom meg a dokitól a speciális gyógytápot, de ez még nem elég, intenzívebb mozgás kellene neki, ami abból a szempontból problémás, hogy futtatni nem tudom, mert babát várok, másrészt őt az előző gazdija nem tanította meg játszani, így pl. nem dobálhatok neki labdát, hogy fusson érte. Segítsetek, mit tegyek még?

2013. máj. 10. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell futtatni, de ha neked nem árt a mondjuk 1-2 óra intenzív séta akkor az sztem jó. Ha egy mód van rá akkor mondjuk reggel meg este mikor nincs már olyan meleg, vizet vigyél neki
2013. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csökkentsd az adagját?
2013. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a rendes kutyatápot cseréld "light" tápra, és sétálj vele többet. sétálnod szabad, ugye? nem kell 1-2 órát, de mindenképpen többet, mint eddig.
2013. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, szabad sétálnom, amennyi csak jól esik :) Köszi a válaszokat!
2013. máj. 12. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!