Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd azzal fenyeget ha...

A szomszéd azzal fenyeget ha 1 héten belül nem tüntetjük el a kutyánkat a lakásból, feljelent az önkormányzatnál minket. Tehet ilyent?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

4 éve van kutyánk (saját lakásunk). Soha nem ugat, békés középtermetű kutya.

Tegnap a férjem összeveszett a szomszéddal azon hogy 3 napja kint volt egy papír a lépcsőházban amire a vízóraállást kell beírni és én elfelejtettem. ( 5 hónapos a kisfiúnk, néha össze vagyok csúszva semmire nincs időm.. és tényleg az én bűnöm elfelejtettem 3 napig beírni...) A párom meg szakácsként reggeltől éjfélig dolgozik, nem is volt itthon napokig csak tegnap volt 1 db szabadnapja.

De a szomszéddal szépen összevesztek, mindegyik mindent vágott a másik fejéhez. Annyira nem részletezem.

És a szomszédasszony ma nekitámadt a férjemnek és azzal fenyegetőzött hogy amiért a férjem tiszteletlen volt az ő férjével tegnap ezért ő azzal fog nekünk visszavágni hogy elveteti tőlünk a kutyát. és hogy kapunk 1 hetet st. stb. (Lásd fent)


Jogos? Tehet ilyent? 4 éve itt él velünk a kutyánk, családtag ő is. Soha semmi probléma nem volt vele. Persze most a szomszédasszony kitalál mindent hogy az ablaka alá csinált a kutyánk (?????) stb. stb. AZt hozzáteszem hogy a 2. emeleten lakunk és soha de soha nem itt végzi el a dolgát a ház körül, hanem egy erdős-folyópartos részen ahol futtatjuk.


Tanácstalan vagyok.

Segítsetek légyszi hogy lehet ezt a helyzetet megoldani.


2013. máj. 10. 11:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Fel jelenteni fel jelenthet... foglalkozni nem valószínű hogy fognak vele. Ha fognak, akkor ki mennek megnézik a tartási körülményeket stb. Elvenni nem fogják... azért mert a szomszéd néninek nem szimpatikus.


Az meg hogy ha esetleg az ablak alá xarik akkor mi van? xarni lehet csak össze kell szedni zacsival és kész..

2013. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
Amennyiben a házban nincs valami extrém közös szabály, hogy tilos lenne ott tartani, és nincs is senki terhére úgy nem tehet semmit.
2013. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezen a helyzeten nincs mit megoldani. Jelentsen fel, ha ahhoz van kedve, ne törődjetek vele! Saját magából csinál hülyét. Legrosszabb esetben kimennek az önkormányzatból terepszemlét tartani, megnézik, hogy megfelelően tartjátok-e a kutyát, nem a saját ürülékében fetreng, nincs fél méteres láncra kötve, nem eszik a bőrét a nyűvek, nem kórosan sovány, be van oltva, megköszönik a "vendéglátást" és távoznak. A szomszéd meg kap egy határozatot, hogy az ügyet megvizsgálták és mindent rendben találtak, így a kutya eltávolítására vonatkozó kérelmét elutasítják.
2013. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igazából fogalmam sincs hogy a házirendben benne van-e hogy nem lehet kutyát tartani itt.

Az biztos hogy akkor nem kérdeztünk meg senkit sem róla hogy beleegyeznek-e. ( akkor vesztettük el az első szülött kisfiúnkat aki 8 napot élt és nagyon magunk alatt voltunk, csak egy kis vidámságot akart látni a párom az arcomon, és hogy a kiskutya által majd muszáj lesz kimozdulnom a lakásból emberek közé menni stb.. ennek a blökinek köszönhetem hogy kijutottam a mély depresszióból- ezt nem tehetik hogy elveszik.)

2013. máj. 10. 11:42
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Így van. Nem tehetik, tehát nem is teszik meg. A saját lakásodban nem tilthatják meg a kutya tartást, csak azt írhatják elő, hogy minimálisan milyen körülményeket kell biztosítanod számára.
2013. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%

Az önkormányzat szabályozza milyen és mennyi állat tartható egy lakásban. Általában 1 v 2 kutyát engedélyeznek.

De van olyan hely is (pl. Makó városa), ahol kell a szomszédok beleegyezése a kutyatartásba. :( Ezt én sem értem, nagyon gáz. Viszont ilyen esetben a hozzájárulás megtagadását a szomszéd indokolni köteles. Szerintem azt nehezen tudná indokolni, hogy x évig nem zavarta, most igen. Ráutaló magatartást tett mindenki azzal a lépcsőházatokban, hogy 4 évig nem tettek panaszt a kutyatartásra.


Melyik kerületben vagy városban laksz?


Pl. a XIII. kerületben társasházi lakásonként 1 db kutya tartható.

[link]


"(2) Többlakásos épületben, társasházban és ezek udvarain lakásonként egy eb - és egyszeri szaporulata három hónapos korig - tartható. Közös használatú udvaron csak az udvart használó szomszédok írásbeli belegyezésével lehet ebet tartani. "


Tehát ha a XIII-ban laksz, ne érdekeljen a szomszéd. :)

2013. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az ország nyugati felében, egy kisvárosban lakunk.
2013. máj. 10. 11:52
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
# 6, ne informáld félre a kérdezőt! RÉGEBBEN az önkormányzat szabályozTA, azóta az alkotmány bíróság alkotmány ellenesnek találta azt a szabályozást és mostmár csak a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendeletnek kell eleget tenni.
2013. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Ezt dugd az orra alá:

[link]

2013. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 zsuzsabazsa ***** válasza:
95%

Ha mégis feljelentene, akkor válaszolsz az illető hatóságnak és leírod az előzményeket amiket itt is leírtál nekünk.

Rossz indulatból rágalmazott meg a szomszéd és ennek látszatában a te javadra fognak határozatot hozni.

Az egyik válaszoló által belinkelt cikket biztos ismeri az illetékes hatóság.

Szerintem félni valód nincsen.

2013. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!