Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kuvaszt vennétek, melyik...

Ha kuvaszt vennétek, melyik kennelt választanátok, melyiket tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés
Én nem láttam,hogy akkora különbség lenne a magyarországi kuvaszok közt(bár láttam egy-két kevésbé szépet),itt meg azt olvastam még egy régebbi kérdésnél,hogy igen silány az állomány.Nektek mi a véleményetek?

2013. máj. 10. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért vannak árnyalatnyi különbségek, pl. a standard ugye azt írja, hogy hullámos szőrű a kuvasz, na ezen belül van olyan tenyésztő aki a lágy hullámokat, van aki meg a göndörebb szőrzetet preferálja. A legtöbb magyarországi tenyésztő főleg kiállítási szempontok szerint tenyészt, de akad azért sportkutyás tenyésztő is.

Szerintem túlzás azt kijelenteni, hogy silány az állomány. Aki ezt írta, arra gondolhatott, hogy olyan már nem lesz a fajta, mint a világháborúk előtt volt, mielőtt majdnem kipusztult volna, de ez van, a mostani kuvaszok is remek kutyák attól.

Ajánlom figyelmedbe ezt a fórumot a tájékozódáshoz, rengeteg infó található rajta a fajtáról, tenyésztőkről:

[link]


Nekem egyébként a Fehér-Morcos kennelből van kutyám, ha megint kuvaszt vennék, szerintem akkor is onnan venném.

2013. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A legtöbb magyarországi tenyésztő főleg kiállítási szempontok szerint tenyészt, de akad azért sportkutyás tenyésztő is."


Ez a kulcs! Sajnos.

A kuvasznál szerintem elsődleges szempont az idegrendszer, testfelépítés, betegségektől (pl. diszplázia) mentesség és csak huszadrangú a küllem.


A németjuhászt pontosan így rontották el, hogy arra figyeltek, milyen színű a maszkja, hogy most a rajzosnál a sárga vagy a vöröses árnyalat a DIVAT...

Nem a használhatóság, hanem a DIVAT!


Engem pl. egyáltalán nem érdekel, hogy van-e egy csöpp elszíneződés a kutya szőrén, vagy hogy pontosan hány szálnak kell lennie.


Lássa el maximálisan a feladatát, engedelmeskedjen a gazdájának. Ennyi.


Ne küllem, hanem jellem alapján válassz magadnak kutyát.

Én elkövettem a külcsíny-hibát; egy álomszép németjuhászt vásároltam, de később kiderült, hogy a kutya diszpláziás és csöppent ideggyenge. Pedig kiváló tenyésztőtől, jó vérvonalból való, csak ugye más a kiállításokon kifenve szépelegni és más munkát végezni.

2013. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom más fajtáknál hogy működik, de azok a kuvasz tenyésztők, akik aktív kiállítás látogatók, ugyanúgy szűretik egészségügyileg a kutyáikat. Diszpláziára, sőt mióta felmerült, hogy a kuvasznál előfordulhat egy PRA nevű szembetegség, sokan arra is. A kuvasz főtenyészszemlének pedig része a használhatósági szintfelmérés, amin a stabil idegrendszert is tesztelik, csak az a kutya kaphat tenyészthető minősítést, amelyik ezen is átmegy. Én magam is végignéztem egyszer egy ilyen eseményt.

Ezen kívül létezik egy olyan természetvédelmi program, hogy kuvaszok és nagyragadozók. A lényege, hogy azokra az erdélyi, felvidéki területekre, ahol juhokat tartanak és farkasok meg medvék is előfordulnak, magyarországi kuvasz tenyésztők (is) kuvasz kölyköket ajánlanak fel a nyáj védelmére. Így nem kell kilőni a nagyragadozókat, mert a kuvasz távol tartja. Az a tapasztalat, hogy a Magyarországon született, kiállítási címekkel rendelkező szülőktől származó kölyök az esztenára kihelyezve remekül megállja a helyét az eredeti feladatkörben. :)


[link]

2013. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!