Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedülálló kisbabás anyukák...

Egyedülálló kisbabás anyukák hogy oldjátok meg a sétákat?

Figyelt kérdés

Már kérdeztem hasonlót más témakörben, de itt hátha több hasznos tanácsot kapok.


Most 6 hónapos a kisfiam, pár hónapja egyedül nevelem sajnos, segítségem sincs, családom is messze él.

Van egy spánielünk és a sétákat eddig meg tudtam oldani napi 2-3 alkalommal, de ez gondolom, nem lesz mindig így.

Hiszen lehet beteg a gyerek, vagy ha elkezdődik a dackorszaka, nem tudom, mennyire fogom tudni rávenni, hogy napi 3-szor vigyük le a kutyát ha van kedve, ha nincs, télen is ha jön egy viharos szeles hózápor, nem a legjobb ötlet kisgyerekkel kimenni, vagy akár nyáron egy heves zivatarban.

Nem kifogást keresek, csak felvázoltam néhány élethelyzetet amikor problémás a kutyasétáltatás kisbabával/kisgyerekkel.


Ki hogyan oldotta meg az ilyen élethelyzetet?

Csak én problémázok sokat ezen, vagy tényleg nem lesz egyszerű?


Megkérni senkit nem tudok a sétáltatásra, mert idősek a szomszédaink, plusz pénzem meg nincs fizetni valakinek érte.


2013. máj. 10. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem helyes ha így előre gondolkodsz.Szerintem ha rosszra fordul az idő akkor próbáld úgy időzíteni hogy ne épp a hóvihar kellős közepén akard levinni a kutyust.Biztos lesznek vihar nélküli órák is, a gyereknek is jót tesz a levegő.Nem azt mondom hogy tüdőgyulladásig maradjatok kint mert a kutya igényli, de az az időszak valószínű olyan lesz hogy nem tudsz majd órákig sétálni akutyussal.Ami a másik ötlet, ha jóban vagy a szomszédokkal, akkor a gyerkőcöt rájuk bízhatod, szerintem egy fél órára, órára szívesen elvállalják amíg megsétáltatod a kutyust. Én is egyedülálló anyuka vagyok, de nekem szerencsére itt vannak a szüleim a szomszédban, és kertes házunk van.Szervezést igényel minden.Bölcsin nem gondolkozol a későbbiekben, munkába állni.Lesznek ám nehezebb időszakok is, nem gondoltad közelebb költözni a családhoz?És ha végszükség van, akkor az apukára nem lehet bízni?Attól hogy ti szétváltatok, ugyanúgy az ő gyereke is. Ha másban nem segít, legalább a felügyeletet vállalja el.
2013. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De, muszáj lesz valami munkát találnom a későbbiekben, de ez még a jövő zenéje.

Apuka nincs egyáltalán, pontosabban az ország másik végében :((

Nagy végszükségben nem rossz ötlet "beadni" a gyereket valamelyik szomszédhoz, bár lehet, azt a 10-20 percet végigsírná az idegen néninél amíg lent vagyok a kutyával.

2013. máj. 10. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet. Itt a nyár, barátkozzatok össze más babásokkal, akik esetleg a közelben laknak.Biztos van hasonló helyzetű mint te.Kölcsönösen segíthetnétek egymásnak.De ha nem is hasonló helyzetű de kisbabás anyuka, barátság, és szerintem néha bevállalnák a kicsit, és viszonzásként te is ugyszint.Most itt nem kimondottan a kutyasétáltatásra godnolok, de neked is kell néha egy pár óra pihenés egyedül.Meg mondjuk ha majd munkát keresel, szaladgálni kell. Ez megoldás lehet ha összejön
2013. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy más kutyásokkal :) nekem volt már olyan helyzet (nem gyerek miatt) hogy vigyázni kellett a kutyára, szívesen bevállalta akivel szoktunk együtt sétáltatni.

De egyébként azt hiszem, hogy ha te nem problémázol, hanem elfogadod és természetesnek tekinted, hogy mentek a kutyával, akkor a babának is az lesz. Rossz időben, betegen jól beöltözteted a babát, és csak gyors pisire szaladtok le. A friss levegő sosem árt szerintem, sőt egészségesebb is lesz a baba.

A cél, hogy te sose idegeskedj ezen, tekints rá higgadtan és természetesen, akkor a dac korszak sem lesz annyira gáz. A gyerkőc meg legalább rendszert és felelősséget tanul :)

2013. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!