Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westie kinti és benti kutya...

A westie kinti és benti kutya is? Ha kint van mennyire rongálja a kertet kicsi vagy nagy korában? Kinek van ilyen fajta kutyája?

Figyelt kérdés
írnátok róla néhány véleményt,tapasztalatot,tudni valókat?
2013. máj. 11. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
ja,és mennyiért vettétek?
2013. máj. 11. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én westim télen bent van a lakásban,nyáron egész nap nyitva van az ajtó,ilyenkor ha épp kutyát sétáltatnak akkor kint rohangászik,egyébként a teraszon fekszik. A kertet nem rongálja,az epret,paradicsomot is kikerüli.4 éves,anno menhelyről hoztam ki Őt,ezt meg is hálálja...
2013. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az rajtad múlik, hogy kint vagy bent tartod. Bent nyilván jobb neki, pláne télen.


Ha kint akarod tartani, akkor egy nagyon jól bélelt kutyaházat szerezz be a részére. Pici kutya és a szőrét is nyírni szokás (bár télire szerintem felesleges).


A rongálás tőled függ főleg. Mindegy, hogy kint vagy bent tartod, meg kell neki tanítani, hogy mit nem szabad- pl. rongálni. Ha sokat sétáltatod (akkor is ha kertben tartod), és játszol vele, tanítod rendszeresen, akkor nem fog rongálni. Szerezz be neki egy fonott csontot, azt imádják a kutyák. :) Azon levezetik a rághatnékjukat is, és nem tesznek tönkre más dolgokat általában.

2013. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Családi házunk van, tehát akkor jár ki és be, amikor akar, télen nem szeret sokat kint lenni , de akkor is minden nap kimegy.

Nyáron majdnem egész nap kint van, szól, ha be akar jönni. Néha elássa a kajáját, de a vetemény és a virágoskert le van kerítve, szóval nem rongál.

2013. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ajándékba kaptam, mert a barátnőméknél véletlenül született.
2013. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az enyém most 1 éves 40 000-ért vettük. Kint van a kertben egy fűtött kutyaházban. Télen a kozmetikus nem vágja a szőrét csak mossa és igazít rajta most már levágattuk neki a szőrét. Sokan azt mondják, hogy a westiet trimmelni kell szerintem ez hülyeség. Mivel a westienek nagy a mozgás igénye ezért vagy nagy kert kell mint nekünk vagy pedig sokszor kell vinni sétálni.
2013. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából az egy nagy marhaság, hogy a westie benti kutya. Az enyém most egy éves, még egyetlen éjszakát sem aludt a házban, télen sem. Ha nincs itthon senki, akkor kint van, ha itthon vagyunk, nyitva van az ajtó, és akkor jön-megy amikor akar. Ha jó idő van, be se jön, csak kint napozik.

Mi 30000-ért vettük.

És az utolsó válaszolónak üzenem: nem hülyeség az, hogy trimmelni kell, vagy ha a kutyakozmetikusod ezt mondta, akkor váltsd le, mert egy idióta. Ja, és fürdetni is max fél évente egyszer kell, vagy ha elkerülhetetlen.

2013. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!