Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyafajtát keresek,...

Olyan kutyafajtát keresek, aki jól bírja a futást, de mégis nagyon szép kutya. Jobban örülnék a hosszú-szőrűnek, de a rövid-szőrű is megfelel. Tudtok ilyen kutyafajtát? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát... a szépség viszonylagos fogalom. Számomra a legtöbb jól futó kutya szép, az erős hát, izmos törzs, mély mellkas miatt...

Az is kérdés, hogy hosszútáv futót keresel, vagy rövid távon, nagy sebesség?


Az agarak ugye jól futnak (hosszú távú állóképességet nem tudom), az afgán agár pedig gyönyörű.


A szánhúzó kutyák is mind jó futók, canicrossra, kutyás futásra gyakran alkalmazzák őket.


Rövid szőrűek közül szintén jól bírják a vadászkutyák (mert pl a vércsapát, a vadat volt, hogy hosszan kellett üldözni), mint amilyen a magyar vizsla, vagy az erdélyi kopó...


Félhosszú/hosszú szőrű, szép és jól fut a mudi, pumi, puli is, és nekem szépek is


És hát, még rengeteg futásra alkalmas fajta van, én mondjuk ezekben gondolkodnék.

2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Az relatív, hogy neked mi a szép. Border collie szereti futni, hiszen terelőkutya. És a szőre is hosszú. Viszont kezdőknek nem szokták ajánlani, mert a legokosabb kutyafajta! Szóval sokkal jobban jársz a nevelésével, ha van tapasztalatod már.

Az összes terelőkutya/pásztorkutya szeret futni.

A vadászkutyák is szeretnek általában- legalábbis tudomásom szerint a vizsla és a beagle igen.

2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor én, már az ókori Rómában is vadászkutyaként használt Cane Corsot ajánlom.

Nekünk is van, most lesz egy éves, nagyon tud futni, nagyon aranyos, emberbarát, kedves játékos.

2013. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra szeretnéd akkor én, bár nem hosszú szőrű, de a rhodesian ridgeback-ot mondanám. Imádnak futni. Hosszú szőrűek közül, háát talán a skót juhászt mondanám, bár nem tudom mennyire bírják a futás, mivel juhászkutya, gondolom jól.
2013. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Afgán, illetve orosz agár. Mindkettő hosszú szőrű, inteligens, és szép.
2013. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Afgán, ők inkább sprintelnek.

Szamojés, jól bírják a hosszú távot.

2013. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Collie, sheltie is jó választás lehet.
2013. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!