Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szüntetik meg a...

Miért nem szüntetik meg a sintér telepeket? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Mármint úgy gondolom, hogy tudtommal azokat támogatja az állam és ha megszüntetnék és azt a pénzt menhelyeknek adnák sokkal célszerűbbnek tartanám mint a sintér telepeket ahol sokszor a körülmények horribilisek és még altatnak is.
2013. máj. 11. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, vagy legalább állatbarátok irányíthatnák a telepeket, már az is jobb lenne. Nem is értem ilyen hogy létezhet...kb. olyan mint Auschwitz, és még mennyiről nem tudunk... :(
2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam, hogy miért nem inkább az állatmenhelyeket támogatja az állam...
2013. máj. 11. 13:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg az hogy előbb olvastam valahol, hogy 14 nap után altatnak és ha "gazda" viszi be a kutyát akkor rögtön ez nem számít állatkínzásnak? Mármint úgy hallottam, ha nem valamilyen a kutya életminőségét befolyásoló tényező miatt altatnak akkor az állatkínzásnak minősül.
2013. máj. 11. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából már az is haladás lenne ha altatnának, nem fejbelőnének, agyonütnének,stb, borzalmas :(
2013. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
És mégis mit kéne akkor csinálni azzal a rengeteg kutyával okostojás? A hülyeségeken való siránkozás helyett inkább tegyél valamit, de ezt ne csináld.
2013. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába szüntetnék meg a sintértelepeket, mert az a pénz igen kevés lenne a menhelyeknek. Gondolj csak bele, a sintértelepen csak x ideig van a kutya, a menhelyen szinte állandóan. Most mondhatod, hogy onnan is örökbefogadják a kutyákat, de ha megkérdezel valakit, aki ott dolgozik, meg tudja mondani neked, hogy sok kutya az egész életét ott éli le. Nem szeretem én sem, hogy kutyákat altatnak el (tesznek el láb alól), de ha nem így lenne, akkor elözönlenének mindent a kutyák. Így is borzasztó sok van és nem feltétlenül szerencsés, aki bekerül a menhelyre. Éveken át kint lenni a hidegben, talán éhezni, ha nincs adomány, összeveszni a többi kutyával és megsérülni vagy csak szomorúan nézni, ahogy másokat elvisznek az új gazdáik... Sok fekete kutya van menhelyen, mert az nem kell senkinek. Ha segíteni szeretnél, akkor reklámozd, hogy a fekete sem hamisabb vagy agresszívebb, mint bármely más kutya.
2013. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelenelg annyi a kutya ebben az országban, hogy az altatás egy szükséges rossz.


Arról, h a zorvosnak mikor lehet altatn isé mikor nem: sintértelepeken ezt mondja ki a TÖVÉNY, h 14 nap után altatható, leadás esetén azonnal, ahogy gazdiknál azt mondja ki, h csak úgy kénye-kedves szerint nem altattathatja el a kutyát.

2013. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!