Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik! Mit tegyek?

Kutyagazdik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyámat a nagyapám felszoktatta a kanapéra, és sehogy nem tudom leszoktatni... Már mindent megpróbáltam ami az eddigiek során bevállt (felküldöm oda és ott verem el-csak akkor bántom ha nagyon rossz, ne higyjetek rossz gazdinak mert imádom a kutyusom!!!!-, jó messze kapja az ételt és amellé rakok egy kényelmes pokrócot, stb.), de egyik sem hatotta meg, továbbra is a kanapémon terpeszkedik... Mit tegyek???
2013. máj. 11. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Határozott fellépés. Ha a kutya azt látja, hogy tétlen vagy akkor nem néz semmibe és továbbra is a kanapén csücsül. Amikor látod felmászni, határozottan parancsolj rá, hogy nem szabad, ha nem hallgat rád, akkor belekapva rántsd le. Ha menni akar fel, bökd meg az oldalát és parancsolj rá. Azt kell vele elhitetned, hogy változtak a szabályok és a kanapé a te territóriumod.

Sok sikert!

2013. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sippara ***** válasza:
60%
Jézusom... leküldeni próbáltad már? Vagy téged anyád úgy szoktatott le az asztalra ülésről, hogy felültetett és kékre-zöldre vert? Hogy mit tegyél? Menj el egy suliba, mert sajnálatos módon láthatóan halvány lila gőzöd sincs a kutyanevelésről.
2013. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem értesz a kutyákhoz. Nem tekint falkafazérnek... Felküldöd és elvered??? Normális vagy? Szerencsétlen kutya azt se tudja miért vered. TE küldted fel azaz engedélyt adtál rá, és utána elvered? Logikád 0??? Szerencsétlen kutya nem csoda hogy nem érti....

Olvass: cesar Millan, Jan Fennell, Tükörmódszer!!

Nem kell verés sem, ha engedély nélkül felmegy határozottan le kell zavarni és kész.

2013. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nevetséges... az emberek 80 %a nem ért a kutyájához/kutyákhoz... komolyan mondom... kéne valami felvilágosítás az embereknek miélőtt kutyát vesznek magukhoz...
2013. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

már megbocsássatok, de ezt egy kutyanevelô szakember ajánlotta, ne engem szidjatok! ô mondta, hogy ha baj van a kutyával, akkor kényszerítsem rá, hogy csinálja meg megint és verjem el, hogy megtanulja, nem jó. nagyon sajnálom, ha egyeseknek nem tetszik, és igen, vettem "felvilágosító" órákat a kutyanevelésrôl és a kutyatartásról! közlöm, hogy nagyon sokat gondolkodtam a kutyán, és ezt is csak azért vállaltam el, mert külömben elaltatták volna, és nekem meg a szívem szakadt meg már a hallatán is!

odavagyok a kutyákért és imádom a kutyámat, nem bántanám ok nélkül! ahhoz, hogy én bántsam az én kis drágámat, nagyon komoly "bûnt" kell elkövetnie, vagy ha nem is nagyon komoly, akkor csak és kizárólag a leges-legutolsó esetben alkalmazom ezt!

2013. máj. 11. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szakember lehetett aki ilyet javasolt. Érted.. Felküldöd, magyarul engedélyt adsz rá, aztán magadat teljesen meghazudtolva, fent elvered. Még egy ember is összezavarodna ezen, nem hogy egy kutya. H.lyét csinálsz magadból a kutya előtt. Amint látod hogy fel akar menni azonnal tiltod. Ha már fent van leparancsolod, ha nem akaródzik neki, na akkor mehet egy kis rántás, hogy tudja, nem viccelsz. Következetesen kell csinálni. És tényleg olvasd el a könyveket amiket ajánlottak.
2013. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Most miért kell így szidni? Hát még a legféltőbb, legszőrösszívűbb gazdi is koppint a kutya orrára vagy meglegyinti a fejét! Ne mondjátok, hogy sokat rosszalkodott, és ti rácsaptatok: Ilyen nem hinném, hogy nem volt. Lehet, hogy nem ütni kell, nem többször. Nem verni, nem bántani, de egyszer ráütsz a fenekére, már is jobban viselkedik!

Amúgy a kanapéról húzd le, tényleg. Ha ráül, ne bántsd, viszont ha lejön, nem ül rá, jutalmazd meg. Valami sokkal kényelmesebb helyet kell neki kinevezned a földön, ami csak az övé, és nem zavar senkit. Ha fölmenne, mutasd neki, hogy ez a Te kanapéd, nem az Övé, terülj szét rajta! Ne engedd, hogy rád üljön (mert ez is előfordulhat, ha nem lesz helye), és valahol, máshol ahol a helye van, olyan dolgok kellenek oda, amik nagyon érdekesek és szórakoztatónak tűnnek egy kutyus számára!

2013. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem avval van a baj hogyha valaki egy jól irányzott pofont ad a kutyának ha az tényleg megérdemli és nevelő célzatú. Hanem avval ha feleslegesen, helytelenül csinálja.
2013. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

De ő nem használja helytelenül, mint azt le is írta, azt is mondta, hogy csak ha nagyon rossz, és egyébként nagyon szereti kutyáját.

"ne higyjetek rossz gazdinak mert imádom a kutyusom!!!!": Ahogy ezt írta.

"csak akkor bántom ha nagyon rossz"

2013. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De nem érted, hogy avval semmire se megy, hogy akkor bünteti mikor teljesíti azt a feladatot amit a gazdája adott neki?!
2013. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!