Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhozzuk-e? (többi alul,...

Elhozzuk-e? (többi alul, fontos! , egy kiskutyus élete is múlthat rajta)

Figyelt kérdés

Kinéztünk az interneten egy kiskutyust, akit szeretnénk örökbe fogadni. Pár napja meg is látogattuk. Szegénykém nagyon gyengének és esetlennek, talán kissé betegesnek is bizonyult. Több kutyával (mind olyan 2-3 max 4 hónaposak) van összezárva, akik eléggé elnyomják őt. 24-étől ajánlott örökbe fogadni, de hamarabb is elhozható, annyi, hogy akkor vissza kell vinni az oltásra. (természetesen visszavinnénk)


Azonban én úgy gondolom hogy elhozzuk őt hamarabb és az első út az állatorvoshoz vezetne, hogy tetőtől-talpig megvizsgálja, továbbá szerintem sokkal jobban járna így, mivel nem lesz jobban féregtelenítve, ha ott marad, mivel mégiscsak ugyanúgy férges állatokkal van összezárva, ergo nem biztos, hogy ér valamit ha nem hozzuk el. Arról nem is beszélve, hogyha elhoznánk csak rá irányulna a figyelem és egy szerető, gondoskodó családhoz kerülne, mi nyílván jobban odafigyelünk rá, hiszem ott sok más állatra is vigyázni kell.


Ti mit gondoltok? Érdemes lenne-e elhozni úgymond "idő előtt"?



2013. máj. 11. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem nagyon lehet tenácsot adni max azt tudom hogy mit tenék a helyedben. Először is jól átgondolnám hogy biztosan akarok-e olyan kutyust ami esetleg beteg. Ha a válasz igen, elmennék megvásárolni számára a szükséges felszerelést, beszélnék a dokival ahova vinni fogom hogy tájékoztassam, és tanácsot kérjek mi az a plusz felszerelés amit beszerezzek a kölyöknek. Ha mimdez megvan felhívná, a menhelyet, vagy ahol van hogy indulok érte.
2013. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az illetőt fel kéne jelenteni állatvédőket küldeni a nyakára...
2013. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy kutyának nem biztos, hogy jobb, ha emberrel van, mint kutyával. Tehát az biztos, hogy nem tesz neki rosszat, hogy állatok között van. A szocializálódásához szüksége van a többi kutyára. Innen tanulja meg hogyan kell viselkedni, az első ingerek az alomban érik.

Szerintem várd ki az időt.

És ha oltják a kutyákat, akkor nyilván féreghajtót is kap mindegyik...

És nem véletlenül van meghatározva a leválasztás ideje, mert anyatejre van szüksége egy kiskutyának, amit "egy szerető, gondoskodó család" nem tud megadni neki.

Ne aggódj, ha életképes, nem lesz neki semmi baja!!! És elég sok évet fog veled tölteni (remélhetőleg), ne siettesd!!!

2013. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2- Miért nem te mész az állatvédők helyett? Azt a legkönnyebb mindenkit agyba főbe feljelentgetni mást meg küldeni a probléma megoldására.

Féregteleníteni biztosan kell majd a kiskutyát. Az olvasottak alapján tényleg rosszul nézhet ki szegény. Mérlegeljetek.

Nézzétek meg a kutya ínyét is, nem jó dologra utal, ha szinte már tejfehér.

Becsülendő, hogy megakartok menteni egy kiskutyát. Ha vállaljátok a vele járó gondokat és az esetleges későbbi "szenvedéseket" is akkor sok kitartást és örömöt a kiskutyához!

2013. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez állatkínzásnak minősül, amit művelnek, ilyen körülmények közt tartani egy állatot kínzás. Nem tartozok egy állatvédő szervezethez sem, ha igen, habozás nélkül tennék ellene. Nem az én dolgom ez, hogy ilyen balfaxoktól minden szerencsétlen állatot megmentsek.
2013. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolónak köszönjük!


Aki a szocializálódásáról írt: leírtam, hogy a társai eléggé elnyomják őt, ergo a szocializálódása nem épp fényes, de én valószínűnek tartom, hogy nem a személyiségével van a baj, hanem azzal, hogy valami miatt a szervezete gyenge.

2013. máj. 12. 16:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan inkább ne is írjon, 5. válaszoló: ki mondta, hogy a te dolgod?
2013. máj. 12. 16:57
 8/8 A kérdező kommentje:
* olyan ne is írjon, aki nem egyenesen a témához szól hozzá
2013. máj. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!