Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom végbelét beköpték a...

Kutyusom végbelét beköpték a legyek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos 1 éves pumi kutyusom elkapott egy vírusos fertőzést, és a véres hasmenés következménye képen akármennyire is virrasztottam mellette egy légy beköpte, és most ott burjánzanak a kis lárvák a végbélnyílásán.

Az állatorvos már tisztított rajta, kaptunk rovarriasztót ami elvileg elzavarja a legyeket, és megöli a lárvákat, de kifejezetten a kis lukához nem tehettünk, szóval én félek, hogy még sem fognak elpusztulni!!!

Mit lehetne tenni, hogy kitisztíthassuk a kis fenekét? És hogy ne menjenek feljebb a végbélbe!

Mert sajnos az óta nem megy a hasa és nem is kakil, hogy kinyomná őket... :(


Nagyon kérlek segítsetek! Tapasztalatok? Tippek, trükkök?



2013. máj. 11. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Az apósom kutyájával történt hasonló, érezte, hogy büdös a kutya, a párommal megfürdették az udvaron, és ahogy zuhanyozták, fordultak ki belőle a kukacok. Persze rögtön vitték orvoshoz, de el kellett altatni. Viszont, ő egy nagyon öreg kutya volt már.
2013. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Na ilyet még nem hallottam, jobbulást szegénynek. Szerintem annyit lehetne tenni, hogy valamilyen fertőtlenítővel (pl. Betadine oldattal) rendszeresen tisztítani lehetne a sebet. Az ilyesmit valószínűleg nem nagyon szeretik a rovarok, illetve elejét vehetné a további újrafertőződésnek.
2013. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Húzz gumikesztyűt, és egy kis gézzel szedj le annyit, amennyit tudsz. A feneke körül le is vághatod a szőrt rövidre, hogy könnyebb legyen tisztán tartani. Aztán hígított betadinnal törölgesd át a lukat. Ezt ismételt annyiszor, ahányszor csak tudod.
2013. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket!!!

Fürdetni sajnos most nem lehet, ugyanis a kutyus minden nap infúzióra van kötve, és az a műanyag valami, aminek sajnos nem tudom a nevét az a lábába van hagyva, és lekötözve.

Mi babapopsikenőccsel, NEOGRANORMON-nal kentük be, az orvos ajánlotta, hátha enyhít a fájdalmon és kicsit bele is fulladnak a kis férgek. (az utóbbi már csak a mi gondolatunk volt)

Nem mertük még betadinnal, jóddal és társaival. Van itthon Borici (bórsav) amivel a fülét és a szemét szoktam tisztítani, de mivel külsőleg írta, azt még nem mertem rá tenni!

Ugyan akkor Natrium chloratum injekciónk van még, ez sebre van, de nekünk nincs sebünk!

Csak a lárvák bújkálnak a záróizmok mögül!

Vagyis mióta bekentem a kutyát a rovarirtóval, az óta nem, és pont ez rémiszt meg!!!!! Hogy lehet a szagtól beljebb másztak :S

2013. máj. 11. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az orvos nem távolította el az összes lárvát? Miért?
2013. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Míg infúzióra volt kötve a kutyus 2x is megtisztította neki. De nem tudta mindet kiszedni gondolom én, plusz az óta is keltek már ki! :S
2013. máj. 11. 16:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Betadinos vizes oldattal nyugodtan letörölgetheted, nem lesz tőle semmi baja, ezt kívül-belül lehet használni. A lényeg, hogy minél tisztábban tartsd, és szedj ki minden lárvát, amit tudsz. Kicsit bele is nyúlhatsz a fenekébe betadinos gézzel, ha hagyja. Baja nem les tőle.
2013. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha van rá mód, ezentúl tartsd légymentes helyen.
2013. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, az óta az eddiginél is jobban óvva van :(

2013. máj. 11. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett vele?
2013. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!