Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben egyes póráz nélkül sétáltató kutyatulajok azt, ha valaki fél a kutyáktól?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert tud a kutyára szolni, és a kutya is gondolom nem valami hamis ha póráz nélkül viszi, én is szoktam póráznélkül háznál hami de amugy meg nem meg ha rászólok akor is leáll:)
2013. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom kikre gondolsz. Én mindig lábhoz hívom a kutyáim és NAGY ívben kikerülök mindenkit. az emberek viszont ezt nem tartják tiszteletben, bámulnak, odajönnek, odaengedik a gyerekeiket, vagy elállják az egész utat (nem a járdát) mintha nekünk nem lenne jogunk közelekedni. Régen rosszabb volt a helyzet de ma már alig találkozok olyan emberrel aki kihoz problémás kutyát és elengedi. Eggyel találkoztam mostanában akinek az volt a séta, hogy az utca végén megállt és hagyta, hogy a kutya egyedül elmenjen a szántóföld másik végéig, meg még van 3 a közelben aki egyedül kiengedi a kutyát ami idegesítő de egyik sem veszélyes szerencsére. Régen ennél ezerszer rosszabb volt.
2013. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát, pedig pl mifelénk rengeteg az olyan gazdi, aki póráz nélkül sétáltat, és nem tudja visszahívni a kutyát/nem akarja.

Ez az esetek 99%-ában egyszerű bunkóság, azok tesznek így, akiket nem érdekel saját magukon kívül senki.


Van olyan, hogy az ember irányítása alól váratlanul kikerül a kutya, s olyan dolgot tesz, amit úgy egyébként soha, mert pl általában totál nem érdeklik az emberek: nem lehet lehívni az adott emberről, mert valami nagyon erős ingert hordoz a kutya számára, amit a gazda nem is lát.

De ez valójában nagyon ritka.


Én még soha nem láttam utcán olyan póráz nélkül sétáló kutya-gazda párost, ahol, ha a kutya oda akart menni valahova/valakihez, akkor azt a gazda meg tudta/akarta akadályozni.


Ezzel nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy esetleg itt a gyik-en vannak olyanok, akiknek 100% behívható kutyájuk van, meg minden, de a tapasztalatom nekem az, hogy ilyen nincs, és nem is fogom elhinni, míg nem látom.

2013. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is, aki manapság elengedi a kutyáját, az jólnevelt, behívható kutya.

Aki fél a kutyáktól, az meg ne nézzen rájuk, csak menjen el mellettük csendben. A legtöbb kutya tojik az emberekre, csak bóklásznak. Akkor mennek oda, ha az illető valamivel felhívja magára a figyelmet - pl. szemkontaktus, visongás, kutyához beszélés.

Legalábbis az enyém így működik.

2013. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezt lehet, hogy attól kellene megkérdezned, aki nem tartja tiszteletben. Én általában idegenekhez nem engedem oda őket, ha meg az illető kifejezetten szól, hogy fél tőlük, akkor látványosan megfogom őket, hogy ne legyen oka félni. De ehhez szólni kell. Előre. Nem utólag óbégatni. :) A múltkor a töltés aljában sétáltunk, egy nő meg a töltés tetején futott, megállt és elkezdett velünk veszekedni, hogy miért nincs póráz a kutyákon és ő retteg tőlük. Rá se néztek a kutyák és voltunk vagy 20 méterre egymástól. Annyira azért nem félt, hogy tovább igyekezzen, inkább megállt ordibálni velünk.
2013. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Te vagy a kutya gazdája, neked kell nem útban lenni a kutyákkal másnak. Ugye nem szabályos póráz nélkül sétáltatni, szóval inkább hálásnak kell lenni, hogy leállnak vitatkozni és nem feljelentenek. Nem akarok nagyon szélsőséges lenni, van kutyám, sétáltatom, el is szeretném emngedni,de teljesen természetes hogy csak ahhoz engedem oda, aki szeretné, hogy odaengedjem.

Szóval kedves uccsó válaszoló, sajnos-nem sajnos a kutyától félő, kiabáló néninek van igaza, mert ebben az esetben nem ő a szabálysértő.

2013. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
"Kedves uccsó válaszoló", lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de leírtam, hogy nem voltam útban. Még csak nem is kereszteztük egymás útvonalát! Azt is leírtam, hogy más kutyásokhoz hasonlóan én sem szoktam odaengedni őket idegenekhez. Senki se volt szabálytalan, ugyanis az említett terület kijelölt kutyafuttató (illetve tovább menve már külterület). Akik oda járnak kikapcsolódni, sportolni, és kutyát sétáltatni nagyrészt ismerik egymást legalább látásból, így tudjuk mikor kell behívni a kutyákat illetve kik azok, akik közömbösek vagy egyenesen szeretik őket. Értelem szerűen idegen arcok esetén a lehetséges konfliktusok elkerülésének érdekében inkább behívjuk. Ez a hölgy egy kifejezetten rosszindulatú kötöszködő volt, ugyanis előtte lazán elfutott egy másik kutya mellett anélkül, hogy beszólt volna a gazdájának. Évtizedek óta megvannak ott egymás mellett a kutyások és nem kutyások, csak néha esik be egy-egy rosszindulatú kötöszködő. Aki tényleg csak fél de nem akar belékötni a másikba, az szimplán csak közli a tényt, hogy fél, és megkér rá, hogy fogjuk meg a kutyát. Ennek sincs akadálya.
2013. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Giniras, hol élsz te az őskorban? A behívás egy alap dolog. A letiltás is. Sőt, utóbbi még sokkal egyszerűbb mint behívni amikor már elindult. Ennél ezerszer, milliószor nehezebb dpolgokat tanítanak manapság a kutyáknak. Egyik kutya sem 100% tökéletes, de azért azt állítani, hogy nem hiszed hogy létezik behívható kutya "kicsit" gáz. Én pl 3 kutyával sétálok póráz és gond a mi részünkről, akkor én mi vagyok? Urban legend?
2013. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*gond nélkül
2013. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha azt az extra infot közölted volna, hogy egy kutyafuttató, akkor én sem kötözködtem volna:)
2013. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!