Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök, a kutyám egyáltalán...

Megőrülök, a kutyám egyáltalán nem hallgat rám?

Figyelt kérdés
1,5 éves nagytestű keverék kan, 1 évesen került hozzám, semmire sem hallgat. Ma sétánál kirántotta a pórázt a kezemből, elrohant, bezabált vagy 1 kiló fost (konkrét fost) utána meg odarohant balhézni a kerítéshez egy másik kutyához. Kiabáltam a nevét, mondtam hogy nem, rohantam oda, rohantam vissza, mintha ott se lennék, amikor elkaptam semmi megbánás, megrángattam, nem is érdekli, utána ugyan úgy húzott tovább, én ezt már nem bírok, nem tudok vele mit tenni. Akár mit mondok rám se néz...én ilyen még nem éltem...volt már BH vizsgás kutyám, biztos velem van a baj, de nem tudok mit tenni vele. Kutyakiképzésre is járt.
2013. máj. 11. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

első körben ivartalanítás vagy egy szakember különórákkal.

nem kell elaltatni.

jól le kell mozgatni, próbáld kocsival elvinni valami ingerszegény környékre ott pedig pórázon jól futtasd le, utána ha elfáradt vmennyire lehet ingerdúsabb helyekre menni.

etetés ügyileg hogy áll?

nincs rajta kis plusz súly?

kajájából szerintem picit nyugodtan visszavehetsz.

2013. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el vele kapcsolatépítő tréningre, azt pont ilyen helyzetekre találták ki, amikor nincs rendben a kutya-gazda viszony.
2013. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a kutyád konkrétan lesz@r. Nincs tekintélyed az ő szemében, ő gondolja magát főnöknek. Hazai terepen hogy álltok? úgy értem, hogy lakásban, vagy kertes háznál kertben, házban? Ott is így viselkedik? Sok olyan kutya van aki otthon szófogadó,engedelmes. Utcán pedig kész rémálom. Alapvetően mivel nem tudsz mit kezdeni vele, akkor szakember, vagy kutyasuli. De valami jobb féle. Mert ugye kutyasuli és kutyasuli között is van különbség, ahogy házhoz hívott szakemberek között is. Falkavezérségnek olvass utána, és durván szabályok kellenek.

Annyit esetleg még tudsz csinálni, hogy nem adsz neki enni. Ételt csak tőled és csak kézből kaphat. Semmilyen más módon, és senki mástól ne kapjon. Tőled is csak is úgy ha végrehajtja a parancsokat. Tehát utcán behívás, marad, ül, fekszik..stb. Ugyanígy lakásban. Valószínűleg nem fog neki tetszeni, és nem fog enni az elején. Kutya függő, de lehet hogy napokig nem fog. Viszont ha éhes lesz meg fogja csinálni, mert tudja hogy máshogy nem jut élelemhez. Ezt hetekig csináljátok, 5-6 hét minimum, de ameddig szükséges. Az utcán ha sétáltok, valami biztosabb pórázt szerezz be, amit nem tud kitépni a kezedből. Behívást pedig úgy gyakoroljátok, hogy egy hosszabb pórázon, esetleg madzag vagy bármi megfelel erre, a lényeg hogy hosszú legyen, szerintem egy 10 méter minimum. Vagy gyakoroljátok zárt helyen, kertben, ahonnan ne tud elszökni. Ott is lehet pórázon és póráz nélkül.

A balhézáshoz pedig használj valamit ami eltereli a figyelmét. Egy flakonba tegyél köveket például, és ha balhézik vágd a kutya mellé, hogy meglepődjön és abba hagyja. De lehet jó egy lánc is, amit megcsörgetsz mellette, a lényeg hogy a kutya kizökkenjen. Egy idő után elég lesz csak megcsörrenteni a flakont vagy a láncot hogy tudja mi van. Ha teljesít valamit, jutalmazd dicsérd.

De lehet hogy egyszerűbb lenne kutyasuliba elmenni, lehet jobban tudnának segíteni mint itt.

2013. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd el másik kutyasuliba,ahol a kutya-gazda kapcsolatra is hangsúlyt fektetnek.
2013. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pécsi vagy? Mert akkor segítek élőben:). Ezt leírni szinte lehetetlen, hogy mit is kéne csinálni:) Ha le is írom, látni kell szerintem:). Nem akarom szidni a kutyasulikat, mert biztos van nagyon jó suli is, de én nekem nem tetszenek a módszereik. Persze az alapok jók, de én alapból nem vagyok a jutalomfalat híve. Cesar Millan módszerével nevelem már a sokadik kutyámat, nem jártam kutyasuliba sose és vmiért mégis normális kutyáim lettek, akik elismernek falkavezérnek. Olvass utána Cesar Millan módszerének. Alap hiba: kutyát soha se fegyelmezünk úgy, hogy kiabálunk rá. NEM ÉRTI!!!!. Testbeszéd sokkal fontosabb. Persze felemelheted a hangodat ha vmi olyat csinál amit nem szabadna. Ha a hang hatására abbahagyja, akkor okés. Viszont ha ugyan úgy csinálja tovább, akkor jön a testi kontaktus. Nézd csak meg a kutyát hogy csinálják egymás között: Először morog az egyik a másikra, figyelmezteti. Ha ez nem hatásos, nem veszi a kutya a lapot, akkor odakap a másik, megfegyelmezi. Ugyan ezt kell nekünk is csinálni embereknek. A legfontosabb dolog: sose szabad haragból, dühből fegyelmezni, mert akkor nem lesz hatásos. Légy mindig nyugodt, de határozott! Csak úgy fog működni. És ez az amit csak rohadt sok gyakorlással tudsz kivitelezni. Nekem évekbe telt:). Hozzá kellett szoknom hogy ha pl egy 8 fős kutyafalkában verekedés tör ki, akkor is nyugodtnak kell tudnom maradni, mert ha bepánikolok akkor csak még nagyobb baj lesz. De ez csak úgy megy, ha rengeteget kutyázol. Igaz én nem vagyok szakember, de szívesen segítenék ha helybéli lennél:) Tapasztalatom szerintem van, nem kell ehhez semmilyen papír hogy érts hozzá.
2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!