Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legközelebb hogyan csináljam...

Legközelebb hogyan csináljam jobban?

Figyelt kérdés

Kutyaoviban az egyik kutya hányt, a többi meg köré gyűlt, és elkezdték betermelni. A saját kutyám is, akit nem akartam engedni. Amikor odamentem, jobb híján a combommal löktem el és rászóltam. Morgott egy rövidet, még kétszer próbálozott be, aztán otthagyta és a közelébe se ment.

Na mármost gondolom lehet ezt jobban is csinálni, csak akkor és ott azonnali megoldást akartam.

Mi a jó/jobb megoldás? Itthon is szeretnék valahogy gyakorolni, ezért arra gondoltam, hogy kipróbálom a "japán vacsorát", ahogy a Korom Gábor videón láttam.

Egyébként 4 hónapos kiskölyök még, csontra és kajára (már) nem morog.



2013. máj. 11. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
6 hónapos kor előtt semmilyen dominancia gyakorlatot nem szabad csinálni, a japán vacsorát sem. A falkában is mindent szabad a kölyköknek 6 hós korukig, akár a főnök fején is ugrálhatnak. Ha ilyen korán ellövöd az "atombombát", később semmi eszköz nem lesz a kezedben.
2013. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Azért valahogyan csak nevelni kell, hiába csak kölyök. Szerintem jól tetted, hogy rászóltál. Attól, hogy egy kutya kölyök, rá is vonatkoznak szabályok.

Gondolom ha gyereked lenne sem hagynád, hogy megtépje a másikat csak azért, mert gyerek.

Inkább csak ha szigort alkalmazol, akkor annak még nem kell olyan erősnek lennie szerintem. :)

2013. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is ledominálni akarom igazából, hanem csak több érvényt szerezni a szavamnak, hogyha valahonnan elüldözöm, akkor értse meg, hogy nem szabad. Valószínűleg szóval, kiállással, vagy akár cserével is meg tudtam volna oldani, csak az egyszerűbb eszem kapcsolt be.
2013. máj. 11. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól tetted, de azért ne ess túlzásokba. Persze attól függ hogyan szeretnéd a kapcsolatotokat kialakítani, felépíteni. Mert vannak, akik egyszerűen "legyőzik" a kutyájukat és onnantól nekik kuss legyen, míg mások emberibb keretek között próbálják meg a tiszteletet kivívni. Ez sok mindentől függ. Elsősorban a személyiségedtől, másodsorban a kutyád fajtájától, mennyire domináns jellemű, stb.


Én a második csoportba tartozom és mivel nagytestű, domináns fajtájú kutyám van, nem is tudnám azt megtenni, hogy erővel nyerjem el a bizalmát és a tiszteletét...

2013. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

hát én függő szinten lesem a farkasos dokufilmeket de még életemben nem láttam hogy a kölyök rámordult volna az alfára vagy tiszteletlenül (fején ugrál mer olyanja van) bánt volna vele. (szeretettel várom azt a dokufilmet -címet, linket- ahol ilyet látni). sőt valójában a falkában mindig van egy plusz amolyan dadus féle aki figyel a kölykökre, esetleg megrendszabályozza őket. szóval egy farkasfalkában a kölykök annak ellenére hogy bizonyos helyzeteket élvezhetnek nagyon is jól tudják kinek hol a helye és mit szabad mit nem. persze ez a dolog az ember kutya kapcsolatában már bonyolultabb egy kissé...


véleményem szerint maga a megoldás viszonylag jó volt (ha már a farkasos módszereknél példáknál tartunk) hiszen a kölyköt "eltávolítottad" a helyzetből, bár szerintem a morgolódást szóval tiltani kellett volna, mert rászokhat könnyen az ilyen jellegű "visszadumálásra". ami szintén nem túl jó ugyanakkor egy felnőtt egyednél már veszélyes is lehet.


szerintem dominancia gyakorlatok mehetnek "lightosabb" formában (amit nem mellesleg a kérdező is jelzett már). tehát pl. a korom gáboros szitunál nem hiszem hogy jó ötlet rammstein módjára (a zenei aláfestés miatt mondom :D) ráförmedni a kölyök kutyára. ilyen szituban bőven elég finomabb jelzéseket küldeni a kölyök felé.


ugyanakkor nem hiszem hogy a fő gond ott van hogy a gazdi dolgát ne tartaná tiszteletben ("csontra és kajára (már) nem morog"), ugyanis vélhetőleg a kölyök megtanulta mostanra hogy amit a gazdi ad azt el is veheti akár, vagy joga van babrálni vele. szerintem itt a gond azzal van amikor a kutya maga talál rá a "zsákmányra". tehát mivel azt ő "találta/szerezte" azt gondolja a fölött a gazdinak nincsen hatalma. tehát szerintem bizonyos helyzet elé kellene állítani. pl. egy ismi az utcán eldob valami a kutya számára fincsi dolgot és azt kell elérni hogy arról lehessen a kutyát letiltani. tehát attól mert az akármi ott van az utcán és ő megtalálta még nem jelenti azt hogy abba bele is kajálhat illetve hogy az az övé. ezt a gyakorlatot kellene a kutyával következetesen csinálni. többféle helyen, többféle dologgal (virsli, sajt, akármi). persze az nyilván érthető hogy ez nem egy egynapos/egyalkalmas szitu. ezzel azt is el lehet érni egyben hogy a nem kívánt dolgokról is (hányás, kaki, szemét) ugyanúgy le lehessen tiltani azonnal a kutyust.

2013. máj. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó: Én is szoktam nézni dokumentum filmeket farkasbarkasokról. :) Ezt gondolom, amit te. :) Mindig van a falkában egy "óvónéni". Nem tehetnek meg mindent csak azért, mert picik. :) Csak én nem akartam olyan sokat írni, mint te. :D
2013. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hagyd-ot már gyakoroljuk, csak persze az már egy nehezített szituáció, ha úgy találta, hogy én nem vettem észre, és ha úgy találta, hogy én dobtam le a gyakorlat kedvéért. (Utóbbi már van olyan szinten, hogy a legfinomabb jutikra se mozdul rá, meg a lábára is rakhatom). A szituáció nehézsége nekem még az volt, hogy nem volt rajta póráz, és túlságosan bele volt feledkezve...morgolódást akkor ezentúl legalább egy csitt-tel tiltom.

Érdekes, hogy a három kutyeszból, aki ott volt, miután elüldöztem a sajátomat, a többiek se mentek oda.

2013. máj. 12. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem arra gondoltam hogy te hagyj szanaszét mert az ugyanaz. tőled származik a kaja. én azt mondtam hogy egy ismi mondjuk a sarkon hagyjon ott valamit. így az van hogy ti békésen sétáltok és a kutya fedezi fel a cuccost. tehát az általa "megtalált" ételekről is ugyqanígy le tudod e tiltani, vagy morgolódik egy sort ahogyan a kutyaoviban is tette?
2013. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!