Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya panelba?

Kiskutya panelba?

Figyelt kérdés

Na,szeretnék egy kiskutyát,de ez nem ilyen fellángolás,hogy most megláttam egyet,és jajj nekem is kell. Már 3 éves könyörgök anyának egy kiskutyának,és úgy látszik megenyhül. 2 fajtán gondolkoztam. A bichon firsen és a máltai selyemkutyán. Az egyik családtagnak máltaija van,jól ismerem a fajtát. Sokat vigyáztunk rá,nagyon ragaszkodó,és bújós. Ugye én úgy gondoltam,hogy a nyári szünet első napján elmegyünk egy tenyésztőhöz,és veszünk. Nyári szünetben lenne időm rá.Szobatisztaság stbstb.. Már csak egy dologtól félek. Hogyan szoktassam rá,hogy a lépcsőházba való mászkálást ne ugassa meg? Erre a dologra leírnátok nekem a ti speciális módszereteket,hogy hogyan szoktassam rá,hogy ne ugasson feleslegesen? Valamint panelba melyiket ajánlanátok inkább?:) Máltai vagy bivhon frise?

13L



2013. máj. 12. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nekem Bichon Frise-m van panelba, és remek szobakutya! Igazából, ez a fajta nem is való kintre. A másikat nem igen ismerem, szóval a Bichont mindenképp tudom ajánlani.


Ha jól neveled, akkor normális körülmények között nem piszkít össze semmit, nem tesz kárt semmiben, és nagyon jól fogja érezni magát a panelban.

2013. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8 hetes korától, egyből miután magatokhoz veszitek, még a kíváncsi korszakában szoktasd azokhoz az ingerekhez amik egy panelban érhetik. Ha valamire túlságosan reagál akkor korrigáld, de egyébként ebben a korszakában könnyen hozzászoktatható a kutyus bármihez, ha te is nyugodtan és határozottan viselkedsz. Plusz a korai szocializáció is nagyon fontos.
2013. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is Bichon Frise-m van :) panelban lakok..

Csak ajánlani tudom a fajtát.

Hozzám 1,5 éves korában került (előttem egy kertes házban élő családnál lakott)

Eleinte minden zajra ugatott,de aztán rászólással "NEM" parancsra abba hagyta,ha csak morgott már akkor is rászóltunk,oldalba böktük nem erősen,csak hogy kizökkentsük:)

elég hamar leszokott róla mondjuk tény,hogy ő már felnőtt kutya volt,egy kölyökkel kicsit hosszabb folyamat lesz,mert sokkal érdeklődőbbek..


Egyedül akkor ugathat ha kopognak vagy a zárnál matatnak,egyszer beakartak törni,elkezdett morogni tudtam,hogy vki van az ajtónál kinéztem ( a kukucskálón)és egy idegen alak,aztán rá nyitott az ajtóra(persze zárva volt) kutyum ugatott el is ment az illető :D


Szóval az ugatásról le kell szoktatni,legegyszerűbb ha hallja a hangot és morogni kezd már tiltsátok le bökjétek oldalba,szóljatok rá...ha ugatni kezd szintén..


Ami fontos és azt nem írtad le..

A szőrükkel sokat kell foglalkozni!

Én hetente 3x-4x kifésülöm, 1,5-2 havonta fürdetem, évi 3x lenyírattom a szőrét..

2013. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!