Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv valakinek...

Fojtó nyakörv valakinek segített a húzás miatt?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám még a sima nyakörvvel is képes lett volna régen megfojtani magát. Én pozitív megerősítéssel és határozottsággal szoktattam le a húzásról.
2013. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, a kérdésedből ítélve neked nem segített. A normális sétáltatást meg lehet neki tanítani fojtó nélkül is, és a kutya sem fulladozik feleslegesen.
2013. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 éves Amstaff nagyon erősen húz 32 kg nem bírom már megtartani annyira megy.Fullad hörög mindent csinál de nem lassít.

próbáltuk a visszafordulást,juti falatos dolgot semmi.Ha vissza fordultunk akkor arra húzott ha újra másik irányba akkor meg arra:(

Ami bevált talán az a szájszij de ahogy húz azzal is tiszta foltos már a szája körül ahogy az anyaga bevág neki:(

Nem szeretném sokáig használni inkább a fojtót ha azzal nagyon sikerrel járnánk.

2013. máj. 12. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
vaqlójában itt a probléma gyökerén kellene változtatni tehát a tekintélyt megszerezni a kutya szemében így nem lenne semmilyen gond. a fojtó nyakörv (bár inkább a retriever póráz) megfelelően használva, megfelelő hyelyre rakva jó eszköz de nem helyettesíti a lényeget. viszont a párom esetéből kiindulva nem húz. illetve kezdetnek én is így oldottam meg de azóta én rendbetettem a sorrendet is.
2013. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló céllal kezdtem el a fojtót használni (50 kilós kuvaszon) de végül nem maga a nyakörv, hanem a határozott fellépésem segített. Egy ideig ugyanúgy húzott tovább fojtóval is, aztán megváltoztattam az egész hozzáállásomat és elhatároztam, hogy márpedig nem fogom eltűrni, hogy húzzon. Hogy konkrétan mit csináltam, azt nehéz lenne elmagyarázni, de bejött. Beülteted alaphelyzetbe a bal lábad mellé, elindultok lábhoz vezényszóval és amint a marja előrébb kerül a lábadnál, apró de határozott rántással korrigálod "lábhoz" vezényszó kíséretében. Mindezt teljesen nyugodtan, magabiztosan és a végsőkig eltökélten. Kutyaiskolába is jártunk, ott is így csináltuk, viszont nem voltam elég határozott, így az egész séta egy folyamatos rángatás volt. Csak a hozzáálláson kellett változtatnom, azóta gyönyörűen sétál. Néha azért még előfordul, hogy korrigálni kell, de csak egyszer-kétszer.
2013. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát ezt is próbáltam.De ahogy elindulunk beindul és nem birom vissza rántani a helyére mert a 30 kg-ból 60 lesz úgy érzem:(Ezt egy könnyebb súlyú kutyánál megtudnám csinálni de nála nem.(

A fojtóra,hogy értitek,hogy tudni kell hova kell rakni?


Ilyen fojtót használtunk de mások szerint ez nem jó hanem a pici apró szemű kellene lehet az is az ok,hogy nem sikerült vele sikert elérni?


[link]

2013. máj. 12. 09:59
 7/13 anonim ***** válasza:
A szemek hosszúságának én úgy tudom főleg a kutya szőrhossza szempontjából van jelentősége, mivel a lánc az nyírja a szőrt. Hosszú szőrű kutyán kell ilyen nagyszeműt használni, hogy kevesebb helyen tépje. Én ilyet használok a kuvaszon, ezzel is lehet irányítani. Viszont az apróbb szemű az könnyebben visszalazul (szerintem). Amstaffra jobb lenne az.
2013. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ok megpróbálom hátha.És hogy kell használni?Ahogy húzna a kutya megrántom?És ezt addig bíg nem érzi a lényeget?
2013. máj. 12. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem szabad folyamatosan fojtani, egyszer megrántod és rögtön visszalazítod.

Lehet, hogy jobb lenne ha felkeresnétek egy kutyaiskolát, ahol megtanítanak a használatára. Talán egy alap engedelmességi tanfolyam is sokat segítene.

2013. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tökéletesen írta az utolsó. a legjobb az lenne ha egy megfelelő helyen kioktatnának erre. a láncos fojtó (főleg mivel lazul és leesik a kutya nyakára) inkább csak jelzésértékűleg jó. nem mellesleg azzal is lazán elhúz a kutya maxi hörögve. ugyanez a helyzet a jelenlegi nyakörvetekkel.


szerintem a legjobb a retriever póráz. a kutya füle mögé kell helyezni közvetlen.


példa


NEM JÓ! [link]


HELYES HASZNÁLAT:

[link]


[link]


ha megfelelő helyen van akkor a kutya szó szerint irányíthatóvá válik. és mivel a fejét tökéletesen tudod irányítani ezért szó szerint nem lesz lényeg az hogy hány kiló, nem fog húzni. nagyon érzékenyen fog reagálni minden mozdulatodra, tehát ebben a helyzetben csak tényleg nagyon durva esetben szükséges rántani. bár inkább bőven elég egy finomabb "meghúzás" is mint rántás annyira jól érzékeli a kutya. a kutya nem fog fulladni, nem fog húzni. viszont megindulni még megindulhat mondjuk egy macskára vagy kutyára, (ha nincsen megfeleően nevelve) a különbség csak annyi hogy tényleg könnyedén vissza tudod majd fogni aheyett hogy elhúzna, elrántana. és ez totálisan független a kutya vagy a te méretedtől.


de a legjobb ha valóban szakember segítségével tanuljátok át. ugyanis a kutya könnyen megbolondulhat, ráncigálhatja a fejét, hátrafele is húzhatja magát (már már etépi a saját fejét) ha nem komálja ezt a fajta szabályozást. és bizony ott is szükség van némi tekintélyre hogy a kutyát meg lehessen rendszabáyozni megfelelően.

2013. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!