Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb etetési mód a...

WictoriaP0 kérdése:

Melyik a jobb etetési mód a PREY vagy a BARF?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A PREY csak nyers húst+csontot ad, a BARF ehhez hozzátesz zöldség-gyümit turmixolva.


A kutya ragadozó állat, ragadozó fogazattal - mégsem tekinthető 100% húsevőnek. Ez azért van, mert a kutya étlapján a húson és csonton kívül szerepelnek a következők:

- többnyire növényevő állatok ürüléke. Ez igazi csemege, tele rosttal, s van benne növényi tápanyag is.

- a zsákmányállat legfontosabb része, amit először esznek meg, a tápcsatornája, szintén rost+növényi tápanyagot tartalmaz félig-meddig emésztve

- a kutyafélék megeszik pl a fáról lehullott, érett gyümölcsöt, lelegelik a málnát stb... A mudi meg félig vaddisznó, mert röfögve eszi az erdőben a makkot. xD


Mindezeket megfontolva úgy gondolom, hogy a BARF közelebb áll egy természetes étrendhez, ezáltal én azt alkalmaztam (és alkalmaznám megint, ha lenne rá időm.)

2013. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kutya fajtától eltekintve? Mert nekem yorkim lesz.
2013. máj. 12. 11:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel alapvetően a faj a fontos és nem a fajta, egy yorki is nyugodtan eheti azt, amit más kutyák, csak persze megfelelő adagokban.
2013. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez fajtától független.
2013. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a yorki méretei miatt szerencsés mód a BARf, mert hogy a fenébe adsz egy 3 kilós kutyának pl. egész csírkét?:)
2013. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!