Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbánta már valaki, hogy...

Megbánta már valaki, hogy ivartalanította a kutyáját?

Figyelt kérdés
Persze nem valami betegség miatt ivartalanított kutyákra gondolok...
2013. máj. 12. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

én nem bántam meg... sőt amikor nap mint nap találkozom olyan "kobór" kan kutyával akinek ott log a nyakában a nyakörv felbosszant hogy miért nem tudnak mások vigyázni a kutyájukra... ezeknek a kutyáknak ugyanis a 90%-a azért szökik meg otthonról és bóklászik itt rendszeresen mert érzi egy-egy tüzelő szuka szagát (amit szintén nem értek hogy mi a f.szért nem lehet ivartalanitani, majd a panelban akarja tenyészteni papírok nélkül???)


de persze ha elütné a kutyát az autó és nem menne haza többé akkor lenne sírás rívás....

2013. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én maximálisan kitartok az ivartalanítás mellett, minden szempontból nagyon jó döntés volt!
2013. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg.

Szökés, egészségvédelem szempontjából pártolom.

Viszont domináns, agresszív kan kutyák esetében, ha ezzel szeretnék részben megoldani a problémát, akkor nem.

2013. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem bántam meg de a többi kutyámat nem fogom az biztos hacsak nincs valami bajuk.
2013. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, elgondolkodtam rajta, hogy igaz, hogy TK-s jó vérvonalú kutya, de remélem lassan kimegy a divatból, viszont így elég nehéz lenne gazdát keresni a kölyköknek. Arról nem is beszélve, hogy egy 6-10 alomszámmal számolva nem kis költséggel járna a dolog :) Sosem lesz ivaros kutyám.
2013. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Hacsak nem vagyok egy jó hírű,szuper kutyákkal rendelkező felelős tenyésztő,akkor ivartalanítok.

Most jut eszembe,nem vagyok tenyésztő :))


Kan kutyámról:

A kutyám nem szökik (igaz,eddig se,de így tuti nem),nem érdekli egy tüzelő szuka sem.Nem lesznek később sem emiatt egészségügyi problémái,és nem kínzom a folyamatos nemi vággyal,miközben nem teljesülhet be.És ha olyan felelőtlen,figyelmetlen is lennék valaha,hogy meglóg,akkor sem tud semmilyen szukát felcsinálni.

Mellékesen megjegyezve,nyugodtabb is lett.


Szuka kutyám:

Nincs vérzés,nincsenek itt ólálkodó kanok,nincs félelemérzet,hogy megbetegszik,egy percig sem aggódom,hogy véletlenül nem-e vemhes...


A szukám egy befogadott keverék,a kanom törzskönyves kutya.De a kannal nem jártam kiállításra,nincs tenyészszemléje,nincs tenyésztésileg szűrve és semmilyen eredménnyel nem rendelkezik,így azt sem állíthatom,hogy jó vérvonalú.Persze saját magamnak jó,mert az én kutyám,de semmi olyan extra dolgot nem ért el,ami miatt fedeztetnem kellett volna vele.Tökéletes hobbi kutya.


A szuka meg alapból menhelyes,tehát nincs is kérdés,hogy miért kell ivartalanítani.

2013. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: milyen fajta kutyád a TK-s? Amúgy nagyon szimpatikus a hozzáállásod!
2013. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg, sokkal jobban figyel ránk, és mintha második gyerekkorát élné :)
2013. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bozsikrisz ***** válasza:

Azt bántam meg, hogy 3 tüzelést végigcsináltam vele, az utolsónál pedig álvemhes lett.

És függetlenül attól, hogy a műtéti altatás során majdnem meghalt -negyed órába tellett, mire sikerült újraéleszteni- sem bántam meg. A következő kutyáimat is meg fogom műttetni, de őket már ivarérés előtt.

Off: az, hogy miért sikerült így az altatás, soha nem derült ki. Csináltattam szív ultrahangot, minden rendben volt. Lehet, hogy túlaltatták, de az is lehet, hogy hajlama van az epilepsziára. most 6 éves, és az utóbbi hónapokban 2x is furcsa tüneteket produkált. Szédelgett, és bepisilt, rohama szerencsére nem volt.

2013. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

5 éves kanomat holnap lesz 4 hete, hogy ivartalanították. Az első két hétben többször elgondolkodtam a dolgon és néha talán picit meg is bántam.

Ugyanis második naptól kezdve bedagadt a herezacskó, begyűlt savóval...egy hét után kezdett javulni, akkor meg a seb duzzadt és bevágtak a varratok...a második hét vége felé kiszedettem a felszívódó varratokat is, maradt egy nyílt seb, mert bevágott a varrat. Ezt naponta betadinoztam, aloe verával kezeltem és a gallért még fent hagytam a kutyán. Pár nap múlva összeforrt, ma már csak a helye látszik.

A kutyám eléggé szenvedett, húzódott a seb, fájt neki nagyon, két hétig alig aludt, mindig pörgött a stressztől, emelt kajától is fogyott egy kicsit.


Viszont a jövőben is, ha lesz mentett keverékem, tuti ivtalan lesz...

Fajtatiszta kutya esetén a szuka azonnal ivtalan lesz, én nem szenvedek tüzeléssel, az fix!

Fajtatiszta kan esetében valszeg pár évig tökös marad...

2013. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!