Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megaharapott a kiskutyám,...

Megaharapott a kiskutyám, most mit tegyek? Nincs beoltva veszettség ellen mert még kicsike, lehet ebből még valami bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap megharapott a kiskutyám.Baleset volt az egész,rászorult a fejére a nyakörv én meg ki akartam menteni,de ő kapálódzott vonyított fájdalmában mert nem kapott levegőt.A végén jól fel is sebezte a bőröm ami vérzett.Elmentem az ügyeletre, ott mondták, hogy kapok egy tetanuszt.,meg, hogy be van e oltva veszettség ellen a kiskutya.Nincs beoltva mert még egy hét múlva lesz 3 hónapos.És legkorábban csak 3 hét múlva kaphat veszettség ellen oltást, mert most pénteken kapta meg az utolsó védőoltását és ez után várni kell a következő oltással 2-3 hetet.Most azért parázom kicsit,mivan ha átadott valamit a harapással?JÁRT MÁR VALAKI HASONLÓKÉPPEN MINT ÉN?MOST MENNYIRE KELL AGGÓDNOM?
2013. máj. 12. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kaptad el a veszettséget a kiskutyádtól. Ha az erdőben egy róka kapott volna meg (úgy, ha a kezed a szájába teszed és győzködöd, hogy harapj már meg) még talán arra is rá merném mondani, hogy nem lettél veszett. (Azért, ha mégis, azért ne száradj a lelkemen :) ).

Magyarországon több évtizede nem jelentettek veszettséghez kapcsolódó ügyet. Az immunizációs akciók olyan jól sikerültek, hogy minimális lehet a veszettséget hordozó állatfajok egyedszáma.

2013. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
87%
Erősen nyáladzik? Habzik a szája? Ok nélkül agresszív, vagy levert? Ha egyik sem, minimális az esélye, hogy veszett legyen - pláne, hogy ahogy az első is írta, a vadak immunizálásának és a kötelező védőoltásoknak hála évek óta "ismeretlen fogalom" a veszettség az országban.
2013. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jókedvű, vidám jó étvágyú a kiskutyám, és épp úgy viselkedik mint eddig.Jó eleven érdeklődő kedves emberszerető kis jószág.Bishon Havanesse fajtatiszta kis szobakutya, de naponta 5-6 órát kint is van az udvarunkon.Utcára a korára való tekintettel még nem viszem,nehogy összeszedjen valami betegséget.Csak jobb félni mint megijedni alapon kérdezem, mert van egy 4 éves gyermekem is aki szintén érintkezik vele, meg szokta is harapdosni a kezét neki,de csak játékból.Most is ha nincs ez a nyakörvfejre szorulás, akkor meg sem történt vona a harapás.Dehát majdnem megfulladt szegénykém ki kellett mentenem a nyakörvből mert halálra volt rémülve, és fuldoklott.
2013. máj. 12. 12:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az eset úgy történt, hogy ez az ócska környakörv amit csak felhúzni lehet a nyakára, szóval ez a nyakörv lazán rá lett húzva, és ő meg el kezdte rágni, és a szájába szorult és ezzel fojtogatta saját magát a nyakörvvel.Többet biztos nem adok rá ilyen ócskaságot, de az állatos üzletben ezt ajánlották kölyökkutyának.Inkább veszek egy jó kis hámot, abból nem lehet baj.
2013. máj. 12. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi 10 évben 1 db kutya volt akiről azt állították, hogy veszett. Nem lesz semmi bajod.
2013. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kutyám pénteken lyukasztotta ki a középső ujjamat a körömágy mellett...gyakorlás közben ott maradt az ujjam a szájában :D

Ez elég gyakori, pár havonta van egy kis bőrveszteségem a kutyám által. Mivel oltott, ápolt kutya, semmi bajom nem lehet tőle, ahogy Neked sem...nyugi! :)

2013. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Találkozott a kiskutyád olyan másik állattal amelyik megharapta. Ha nem akor biztos nem veszett.

Én még a tetanusztra sem mentem volna el, amíg felnő még néhányszor biztos fog rajtad sebet ejteni, a kiskutya tejfogak valami elképesztően élesek.

2013. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kutyásoknál előfordulnak kisebb balesetek. Betadin legyen otthon és néha egy tetanusz az emberben. Ennyi.
2013. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bakki Máté válasza:
Nem lessze szemibaj csak lehet elferdőződik.
2013. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mostanra ha még veszett is lett volna a kutya, a kérdező rég nem élne
2013. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!