Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kutya fogamzásgátló?...

Létezik kutya fogamzásgátló? és ha igen tabletta formájában vagy injekció? ( nem kérek negatív hozászolást, hogy ne röhögtess stb )

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha ivartalanítod, akkor tuti, hogy nem lesznek kicsinyei, plusz egy csomó betegséget megelőzhetsz. :)
2013. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Elég nagy hormondózis, az ivartalanítással jobban jársz te is és a kutya is.
2013. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Létezni létezik,de szerintem normális állatorvos és gazda sem nyomja bele a kutyájába...
2013. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy tudom, van ilyen injekció, ez a 72 órás tabletta megfelelője, tehát ha már megvan a baj. De ezt állandó fogamzásgátlásnak nagyon nem ajánlott adni, mert nagyon nagy adag hormont tartalmaz, a többszöri alkalmazása úgy tudom, hogy növeli az ivarszervi daganatok esélyét. Azt hiszem elég drága is.

Az ivartalanítás pont, hogy megelőz minden ilyen típusú daganatot, és végleges fogamzásgátló:) Szóval érdemes meggondolni.

2013. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Van fogamzásgátló tabletta és injekció is.Az egyetlen baj velük,hogy nem gátolják a fogamzást.Tapasztalat,nem pletyka.
2013. máj. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van injekció, tabletta, tüzelés megszüntető, illetve eseményutáni injekció is.
2013. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
van injekcio(erről biztos tudok) bevált és nemhiszem h nagyon zavarná a kutyát 14 évesen pusztult el a kaukázusink akit így kezeltünk(nagyimnál) mostani saját kutyámnál az állatorvos aztmondta h egy ideig jo de ha nem akarunk kölyköt inkább az ivartalanítás ami jobb mert azért hormont lőne életen át nem a legjobb plusz sok betegségtől megvédi ha ivartalanítjuk. az injekcio hátránya h tüzelés előtt egy héttel kell beadni szoval tudnod kell mikor fog tüzelni ha tüzel már nem kaphatja...szoval első 1-2 évbe nem a legjobb.(kutyák olyanok mint a nők az első egy két tüzelést mindenképp meg kell válni míg beáll a rendszeresség)
2013. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen injekció de rohadt drága olcsóbb ha ivartalanítod, nekem tüzelés végén elszökött a törzskönyves kutyám és nem tudtuk, hogy párzott-e mivel ivartalanítani nem akartam mert viszem kiállításra ezért csak az injekció maradt ezt súlyra adták a hosszú szőrű csivim 2,5kg és neki volt 16000ft ez 2 injekcióból áló kezelés 2 egymást követően kapta, a kutya nem i lett vemhes de tüzelés után rögtön kapta.
2013. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
van igen, eseti injekció párzás utánra. de a hátránya, hogy a jövőben a rendesen kihordott terhességnél nehéz ellésű lesz a kutyuska. (ezt nekem az állatorvosom mondta, amikor lebeszélt az injekcióról)
2014. jan. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!