Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak ezzel a kutyaval?

Julianna24 kérdése:

Mit csinaljak ezzel a kutyaval?

Figyelt kérdés
Nem reg haza koltoztunk a ferjem szuleihez,van itt egy husky rotweiler keverek kb.5 eves.A ferjem edesapja meghalt azota a kutya egy boxban van,az edesanyja es a huga nem torodott vele ,a kutya vad meg azt is megtamadna aki eteti.Egyszeruen nem tudom mit csinaljak nekem is van egy kis kutyam feltem ot is meg magunkat is,en nagyon sajnalom,de egyszeruen nem tudok mit tenni.Kuty iskolat ne irjatok,mert azt az anyosom nem tudja megfizetni.Ja egyebkent mostanaban mar surun kivan engedve a boxbol es megis ilyeneket csinal megoli a tyukokat is ha eleri oket.Koszi elore is a jo tanacsokat

2013. máj. 12. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy hozzáértő szakembernek írni, hátha befogadja, vállalja.
2013. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Tölts vele sok időt, szeresd, ne érezze h félsz tőle. Az agressziót a bezártság okozta. Ha valamit nem szabad, akkor erőteljesen szólj rá, majd jutalmazd meg ha megérti. Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen korban már nem nagyon szoktak leszokni a tyúkevésről. :/ Gondoskodj róla h ne érje el a tyúkokat. Legyen minél többet szabadon ha mód van rá
2013. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Vagy érdemes lenne másik gazdit keresni neki
2013. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha pénz nincsen kutyasulira, az szarügy, mert ezt egyedül csak még jobban elrontanátok, sőt nagy valószínűséggel meg is sérülnétek közben. Meg kéne nevelni, mert a kutya teljesen átvette a falkavezéri szerepet. Első lépésben a falkasorrendet kéne tisztázni, ami nem egy egyszerű dolog, pláne egy öt éves makacs kutyánál, akit még életében nem próbált senki rendszabályozni.

Aztán meg kéne tanítani neki egy-két alapvető parancsot, és a pórázas sétát.

Azután szocializálni kellene, hogy normálisan tudjon kapcsolatot teremteni más kutyákkal, és élőlényekkel.

Végül megadni neki a napi figyelmet. Ami minimum 2,5-3 óra szellemi, és fizikai fárasztást jelent.

A lehető legjobb párosításból született, a husky és a roti és épp a makacsságáról híres.

Nem akarok goromba lenni, de gondolkodni kellett volna, mielőtt a nyakatokba vettetek egy ekkora felelősséggel járó élőlényt. Ha nincs pénz kutyasulira, ajándékozzátok el valakinek, aki ért a kutyákhoz, és megfelelő hátteret biztosít a rehabilitációjához.

2013. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, teljesen egyetértek.
2013. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagy goromba ahogy irtam ez a kutya nem az enyem,mi most koltoztunk anyosomhoz,ezzel a kutyaval volt foglalkozba kb.ugy 3 eves koraig aztan mikor aposom meghalt akkor az anyosom nem torodott vele,azert is kerdeztem hogy mit lehetne csinalni,mert sajnalom es bant a dolog.Koszonom a valaszokat
2013. máj. 12. 18:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg összebarátkozni vele.Legyél vele minél több időt, beszélgess hozzá mikor be van zárva, adj neki falatokat. Ha sikerül megpuhítanod akkor kiengedheted és elkezdhetsz vele foglalkozni. Hosszú és rázós dolog de ha tényleg sajnálod akkor megpróbálkozol vele.

Vagy keressétek fel őket hátha tudnak nektek segíteni.

[link]

Szerintem nem is drágák, biztos tudnának segíteni.

2013. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A többiek leírták mit csináljatok vele (nevelés,kutyasuli)

Ha ezt nem adjátok meg neki,keressetek neki új gazdit!

De szakember nélkül 100% ,hogy nem tudjátok megnevelni ezt az 5 éves kutyust..


Nehogy a hírekbe az legyen,hogy egy husky roti keverék kinyírt egy családtagot!


Jó tanács :

új gazdi vagy közösen gyűjtsétek össze a pénzt a kutyasulira!

2013. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a kutya a jelen helyzetben veszélyesnek tűnik . te pedig tapasztalatlannak az ilyen kutyák nevelésében, a többieket pedig nem érdekli!

megoldás : menhely !!

ott majd esetleg találnak neki gazdát .

erre valók ,ezért vannak.

ha törődsz magaddal,és a kutyával akkor egyértelmű,hogy ez a legjobb megoldás!!

az már más kérdés, hogy ezt hogyan adagolod be otthon a családnak !

de az tuti,hogy a kutyának mennie kellene !!

2013. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kell mennie a kutyának... szerintem elég lenne egy oktatóval néhány alkalom is, nem oldana meg minden problémát, de legalább valamennyire tudnátok bánni utána a kutyával. nem lenne vad. remélem időtök azért van rá, mert egy ilyen kutyával tényleg sokat kellene foglalkozni. ha már ott van, én biztos semmi pénzért nem adnám menhelyre.
2013. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!