Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közületek ki miért tart kutyát?

Közületek ki miért tart kutyát?

Figyelt kérdés
Nagytestű, illetve középtermetű kutyák gazdáinak válaszai érdekelnének elsősorban.

2013. máj. 12. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert imádom az állatokat, mindig is volt kutyánk, és szerettem volna egy sajátot, mivel az eddigi kutyáink... amolyan keti kuyták voltak.. 0 szocializáció...

Nehéz féba vágtam a fejszém, szaporítótól, domináns kan, aki rosszul szocializálódott. Mivel az akkori kutyasuli nem nyújtott segítséget, illetve... rontott is a helyzeten...

Szóval végre egy jó kutyasuli jöt hozzánk, sokat tanultam, és még sokat is kell tanulnom a kutyákról, a kutyámról. De jól haladunk. :)

Border Collie gazdi.

2013. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mudim van.Okos,gyönyörű.Hobbibol.Szinte minehová magammal viszem.Imádom.ÉS imád agilytizni is.:)
2013. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert szeretem a kutyákat!?:D Más indokot nem tudok adni. Szépen jöttek sorba, a családnak pedig vaj szíve van így mindegyik kutyánk itt maradt.

Két nagytestű van, nem házőrzésre(!) "semmi" hasznom nem szármozik belőlük. Egyszerűen csak szeretem őket, szeretek velük foglalkozni, ők is szeretnek engem. Szinte már családtagok.

2013. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem volt kutyám gyerekkoromban és nagyon szerettem volna. 14 voltam, amikor egy hirdetés alapján elmentünk egy tenyésztőhöz (Border Collie), ahol már csak egy kiskutya volt, 12 hetesen. Senkinek nem kellett, színhibás volt. Rögtön mászott rám én pedig azonnal beleszerettem, anyu is. Mondhatni egymásra találtunk. :) Első kutyának nem volt jó választás ez a fajta, de imádom, ő a legjobb barátom! :) Nem tökéletes és nem kirívóan okos, ami nyilván a mi hibánk, de ő így ő!

Aztán sok sok játék ide vagy oda, lassan megszomorodott, nem lehetett neki örömet szerezni szinte semmivel. Arra jutottunk, hogy talán magányos lehet, talán kéne neki egy játszó pajtás. Igazunk lett.

Egy nap becsöngetett hozzánk egy border szaporító, hogy látták, hogy nálunk már van egy ilyen és nekik van egy senkinek sem kellő kiskutyájuk még az alomból, ha gondoljuk nekünk adják ingyen. Nekem az öreg volt akkor az EGYETLEN, így nem akartam bevállalni, de anyu rábólintott, hát lett.

Az öreg már 9 éves, a kicsi 2. Így van nekem most 2 senkinek sem kellő Border Colliem, akik nekem a világ közepét jelentik. :) Imádom, hogy várnak haza, örülnek nekem, hogy mindenért ennyire hálásak. Imádom ahogy lógó nyelvvel vigyorognak ha beszélek hozzájuk, vagy hogy velem búslakodnak, ha szomorú vagyok. Imádom, hogy minden este mehetek sétálni és van társaságom és egyszerűen mindent imádok ami velük jár! Sosem gondoltam, hogy egy állatot lehet ennyire szeretni, de ezek a kis "selejtek" számomra a világ közepét jelentik! :)

2013. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert szeretem a kutyákat. Az emberek többségét valami megmagyarázhatatlan vonzalom köti a kutyákhoz. Szeretem, hogy van valaki aki csak engem szeret, megvéd, akin anélkül kiélhetem az irányítási vágyamat hogy bárkinek is (beleértve a kutyát) gondot okozzak, szeretem hogy szép, hogy magabiztosságot ad, hogy lehet vele sportolni, versenyezni, nyerni, kiállítani, tenyészteni és mindneféle más tevékenységet és mindenzt a kutya aktív közreműködésével nem kényszerből mint más állatoknál.
2013. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert jó, hogy van egy társam, aki mindig mellettem van. Megbízhatok benne és feltétlenül szeret. Jó érzés, hogy van egy ilyen lény az életemben.
2013. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sameths ***** válasza:

Mert kutya nélkül lehet élni, de nem érdemes. :-)

Két vizsla gazdája.

2013. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert szeret téged, úgy ahogy vagy. :) Amikor nehéz nap után hazaérkezel, és rossz kedved van, ott vár a kutyusod, boldog farokcsóválással, és minden rosszat elfelejtesz :D van egy társad, egy barátod. Ha nincs kutyád, egyfajta szeretetet még nem tapasztaltál :) A kutyus, és a Te részedrol sem. Mi házorzonek vettunk kutyust, de a barátunk lett. És persze megszidjuk, ha rosszat tesz, de ettol még szeretjuk, és ezt o is tudja. Ha ezt a kérdést azért írtad, mert kutyát szeretnél, akkor mindenképpen ajánlom, ha szereted az állatokat. És persze ha van elég hely a kutyának, és idod foglalkozni vele.
2013. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, kitaláltad, valóban emiatt írtam ki ezt a kérdést, szeretnék egy-két nagytestűt. Hely és idő lenne, csak még picit bizonytalan vagyok. Állat-imádattal sincs gond, az megvan bennem bőven. :) Csak amiatt aggódok, hogy ha épp kedvetlen napjaim lesznek, akkor úgymond "mi lesz velük". Persze ettől még semmi rosszra nem kell gondolni. :)
2013. máj. 14. 23:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert szeretem az állatokat. Ha dorombolni is tudnánk ők lennének a feltétlen kedvenceim. Így a cicákért is odavagyok. Egy goldenem és egy vizslám van. A goldi veterán, a vizsla kölyök.

A rossz napjaid miatt ne aggódj, megérzi, és megvigasztal. Nekem nagyon lecsökkentek a 'ma nincs kedvem semmit csinálni' napjaim. Azelőtt se volt sok, most már szinte nincs is. Szóval mindent bele, pozitív hatással vannak a kutyusok, ha jól választod ki a fajtát.

2013. máj. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!