Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a Duoband kullanc...

Normális, ha a Duoband kullancs- és bolha elleni nyakörv ellenére 25 kullancs mászott egy séta után a kutyámban, és belefúródva is találok párat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rajta a duoband nem hat olyan jól? (A többi kutyámban csak pár kullancs mászott, elvétve szoktam egyet-egyet befúródva találni bennük. (Kb. heti 1 kullancsot.)

Mellesleg a 25 kullancsot gyűjtő kutyám hosszabb szőrű.


Sajnos nem tudunk rá többezer forintot szánni, most ezt dobta a gép...:(

Gondolom, a Duoband nem véletlenül 8-900 forint...:(


2013. máj. 12. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Vegyél piretmixet, vagy neostomosant és pluszban még spricceld le néhány naponta a kutyát.
2013. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aspikami ***** válasza:
51%
Szerintem te is rájöttél, hogy ez nem normális :) a kullancsriasztó arra van h elriassza a kullancsot, nem pedig vonzza. Ha 1-2-őt találsz benne az még normálisnak mondható, de 25 már korántsem kevés.
2013. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
hosszú szőrű kutyára nem jó a nyakörv, használj inkább cseppet.
2013. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy van a Neocidol,amivel le lehet fürdetni.Nekünk állatorvos ajánlotta.1 ampulla kell 20 liter vízhez,ami 2-300 ft.
2013. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy állatpatikába és kérd ki az eladó tanácsát, avagy állatorvosét. Mi kipróbáltunk minden neves kullancsűző cseppet (nyakörvet a hosszú szőrre nem tartom a legjobb megoldásnak), ha elmentünk sétálni még is marok számra szedtem belőlük a kullancsokat. Most valami no name-et használunk, a doki kb ipari mennyiségben rendeli, nem túl drága és nagyon hatásos. Hozzátenném, mi ilyenkor direkt nem járunk erdőbe már sétálni, csak a városba. Viszont mivel erdő szélén lakunk, nálunk az udvarban is akad mindig.
2013. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó! Meg tudnád mondani, milyen no name-t használtok?

2013. máj. 12. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:

pénteken mi is megszívtuk egy hasonló árkategóriás nyakörvvel. a 3ból összesen 9et szedtünk ki úgy, hogy még csak másztak, maradék 5ot meg úgy, hogy már be volt fúródva, és még isten tudja mennyit söpörtünk le róluk.. Nekünk se volt most pénz a jól bevált kiltixre..


Ezt a neocidolt normál patikában lehet kapni, vagy hol?:)

2013. máj. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Foresto a Bayertől
2013. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én tavaly Duoband nyakörvet használtam, és nem volt semmi gond vele! 1-1 kullancs volt, ami minden más mellett is.

Nem lehet, hogy még nem elég régen van rajta és nem fejtette ki hatását? Mikor rakta rá?

Mellesleg állítólag a legtöbb spot-on és nyakörv mellett a kullancs akár bele is fúródhat a bőrbe, de vérszíváskor elpusztul!

Az olcsó nyakörvekben én sem bízom...de a Duoband bevált!!!

2013. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, sajnos nem tudom megmondani a nevét. Egyenként semleges fehér csomagolásban vannak a műanyag kis csepegtetők. Egyszer mondta a doki a nevét, amikor ajánlotta a problémánkra, nem emlékszem sajnos rá, ráírva pedig nincs semmi. Ezért gondolom azt, hogy kikérhetnétek egy doki tanácsát ez ügyben.

Nálunk ez tényleg nagy probléma, mivel eléggé kint lakunk és tényleg szinte semmi nem vált be, belefúródott és élve maradt ugyanúgy a kullancs. Mindkettővel megéltük a babéziát, nem kívánom senkinek. Egy átlagos évi oltásnál mondtuk el a dokinak a problémát, aki erre ajánlotta ezt a valamit. Nálunk az egyik állatpatikában is lehet kapni, szintén semleges csomagolással. Eddig ez a legjobb és az hogy nem járunk az erdőbe, bármennyire is szeretik.

2013. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!