Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának lakásba labrador...

Milan1909 kérdése:

Első kutyának lakásba labradort vagy vizslát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi minimum 2-3 órám lenne rá aktívan foglalkozni.

2013. máj. 12. 21:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Labradort.
2013. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Lakásba egyiket sem. Túl nagy testűek és a mozgásigényük sem kevés.
2013. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
6%
Ezek _nagyon_ nem lakásba való kutyák. Egy vizsla megbolondul 60 négyzetméteren.
2013. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
7%
Őszintén szólva egyiket sem, inkább valami kisebb és kis mozgás igényű kutyát lenne jó lakásban tartani. Én úgy tudom hogy a labrador nagyon nem szoba kutya. Az egyik barátnőmnek van is egy nagy vaj színű és a kertben tartják, de még így is nagyon sokat kell vele foglalkozni(mint minden kutyával). Nyáron meg egyenesen szenved a melegben és mivel szeret úszni meg imádja a vizet így a barátnőm minden nyáron enged neki egy nagy lavórba vizet hogy ott pancsizzon ha már másra nincs lehetőség. Szerintem egy Labrador egyáltalán nem való lakásba, ahogy a vadász természetű vizsla sem. Nekem egy kis Westie kutyusom volt lakásban tartva és még ő sem bírta mindig a bezártságot, pedig napi háromszor levittem sétálni.
2013. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha megfelelően le vannak mozgatva, bizony mindkettő csak alszik, pihen a lakásban. A vizsla egyébként, jobb helyeken mindig a vadász mellett volt, a házban is aludt. Én inkább labradort ajánlanám, talán kicsit kevesebb a mozgásigénye, de az alomból se a legaktívabb kölyköt válasszátok. Valamint nagyon ügyeljetek az etetésére. Annyi elhízott labit látni :(
2013. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Első kutyának a labrador nagyon jó választás, de én még egyet sem láttam lakásban tartva, ettől függetlenül szerintem jól tudná érezni magát benti kutyaként is. A vizsla sokkal inkább lakáskutya, abból meg kertben tartottat nem ismerek. Ő se egy kezelhetetlen kutya, de sokkal több mozgást igényel, örökmozgóbb mint a labrador, szóval jobban le kéne fáraszd.

Saját tapasztalatom amúgy egyikkel sincs, de pont a házban lakik 52 m2-en 3 vizsla, igaz szerintem az már nagy túlzás, de megvannak, minden nap nagyon sokat játszanak lent, kergetőznek, vidámak, ha meg fölmennek, pihennek végig.


Szóval gondold meg, hogy neked milyen a habitusod, pörgősebb vagy pihenősebb, ezek szerint válassz.

2013. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
2-3 óra édes kevés egy nagytestű kutyának. Az én 35 centis kutyám is több mozgást igényel. A vizsla meg... gyakorlatilag egész napi mozgást-kis túlzással.
2013. máj. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nyugodtabb labrador lenne az aranyközép út. Én ismerek panelban tartott labradort, már nagyon öreg kutyus de látszólag nagyon boldog ès teljesen egészséges. Kölyök kora óta bent tartják.

Egy vizslát ismerek, egy időzitett bomba az a kutya. Kinti-benti kutya és járnak vele vadászni is. Nagyon sok mozgásra van szüksége.

Bármely fajtát is választod inkább egy nyugodtabb kiskutyát válassz az alomból. De a tenyésztő is fog neked segíteni.

2013. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Felejtsük már el azt a tévképzetet hogy egy nagyobb kutyának több mozgásra van szüksége..


A kicsinek pont ugyan olyan xar a lakásban mint a nagynak, ha nincs lemozgatva. Semmivel se jobb az hogy ő tudfutni a lakásban. A kutyának a séta alatt kell kiélni magát. Az otthon arra van hogy pihenjenek. és elfogyasszák a "zsákmányt"


Ha napi 2-3 órád lenne akkor azt mondom hogy mindegy, de mivel első kutyáról van szól ezért mindenképpen a labit ajánlom.

Arra azért figyelj oda hogy mindenképpen jó helyről legyen, a szaporított labik elég csúnyán ideggyengék tudnak lenni..

2013. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sameths ***** válasza:
96%

A vizsla nem kerti kutya (sajnos, a magyar berögzülés: kutya a kertbe, ólba való), ideális lakásba, ha tudod neki garantálni a napi többszöri sétát, foglalkozást. Nem csupán futtatni kell, hanem az agyát dolgoztatni, kutyasulit mindneképpen javaslok, vagy agilityt, ilyesmit.

De leginkább azt javaslom, hogy ne kölyök kutya legyen, hanem egy fiatal-felnőtt kutya valamelyik fajtamentéstől. Ők már ismerik annyira a védenceiket, hogy tudják alkalmas-e a családodba!

2013. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!