Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Patadoki homeopátiás cseppjeivel?

Figyelt kérdés
Mennyire hatásos kullancs ellen??Amúgy bichon kutyusba szeretném.Van valami mellékhatása?
2013. máj. 12. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ki kell próbálni. Van, aki áldja, van , aki lehúzza.
2013. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, tudod te, hogy mi az a homeopátia? Ezekben a készítményekben nincs hatóanyag. Gyakorlatilag (jó drága) desztillált víz. Olyan mértékben hígítják (ez a lényege a homeopátiás szerek készítésének), hogy a végeredményben már szinte a kiinduláskor használt anyag egyetlen molekulája sincs benne. Csoda lenne, ha volna bármilyen mellékhatása.
2013. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, mert most ajánlották. Nem győzött meg, amit olvastam a neten... mert vegyesek a vélemények.

Nem értek a homeopátiához, de biztosra veszem, hogy a készítmény drága.

Őszintén szólva nekem fura, hogy ha ennyire szuper, akkor miért csak attól az egy embertől lehet kapni?

Plusz azt olvastam, hogy főleg akkor használ ha nyers hússal eteted a kutyát/macskát. Oké, hogy a tápok sem a legjobbak de én ezért nem fogok áttérni a nyers húsra...

2013. máj. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Változóak a vélemények, mint minden termékkel szemben. Van, aki isteníti a készítményt, van, aki pedig talált kullancsot a kutyában. Mert ügye minden csoda csak addig tart, ameddig nem lesz egy kullancs a kutyában, ami egyébként más készítményekkel is előfordulhat (de azoknak a hatékonysága legalább tudományos alapon vizsgálva van, ennek nincs ilyen jellegű bevizsgálása).

Amit a feltaláló állít:

- nyers alapanyagokkal etetett állatokon működik jól (ezt egyébként nem nagyon jelzik a készítményen, vagy a honlapon). Nyers ételekkel meg már azért is veszélyes etetni a kutyát, mert az emberek többsége nem lesz képes összeállítani megfelelő diétát, és már látom, amint elkezdik etetni a nyers disznóhúst is a kutyával...

- szúnyogok távoltartására, illetve bolhákra nem hat a szer. Már pedig nem árt védekezni ellenük sem.

- mellékhatása nincs, és káros anyagokat nem tartalmaz, csak valószínűleg gyógynövényeket (ami egyébként még érdekes, hogy az összetevőket sehol sem tüntetik fel...pedig mintha egy termék forgalmazásának a feltétele az összetevők feltüntetése lenne, nem?, a legújabb gyógyszerek hatóanyaga is fel van mindig tüntetve a terméken, csak pár évig védelem alatt áll, hogy más cég ne gyárthassa az adott szert más néven.)

- semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy hogy működik ez a "módszer", csak empirikus alapokon vannak eredmények.

Mindenesetre van, aki szereti, van, aki nem hisz benne...az emberek véleménye változó, mint minden más esetben is.

2013. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, azért nem tünteteik fel az összetevőket, mert nincsenek összetevők! Van egy kiindulási szérum, valami hatóanyag amit hígítani kezdenek akár 200-szor egymás után (nem egy menetben, hanem külön-külön), míg a végére szinte semmit nem lehet kimutatni benne az eredeti anyagból. Így készülnek a homeopátiás szerek. Ezért nincs mellékhatásuk. Ezen logika mentén meg merem kockáztatni, hogy semmilyen hatásuk sincs (amiért nekem fognak esni a hívők). Elvileg a hígításhoz használt anyag (mondjuk víz) tartalmazza az eredeti anyagból származó "információt", bármit is jelentsen ez. Mint egy magnó szalag. Ez az "információ" gyógyít. Állítólag. Innentől hit kérdése, mert klinikailag nem igazolható. Mindenesetre hatalmas biznisz a semmit eladni rohadt drágán, nincs feljlesztési költség, nincs tesztelési költség, nincs hibalehetőség, nem véletlen, hogy a nagy gyógyszergyárak is csinálnak homeopátiás készítményeket!
2013. máj. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Vannak összetevők, tegnap kaptam az infót egy kutyás csoportban az egyik tagtól, aki évek óta ismerőse Patadokinak, nem csak víz van benne.


Nálunk bevált, tényleg nincs kullancs a kutyában.

2013. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
egy fillért se érdemes kifizetni az embernek, simán átver viszont a gatyádat is elveszi cserébe.
2014. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 grafolka válasza:
58%

Mindkét cucc működik. (Nincs para és nincs kullancs csepp is) Évek óta használjuk, minden méretű kutyákon.

A rettegő németjucit tökre lecsillapította mind vihar, mind petárdázós időszakban.

A kicsi kutyánkon egyáltalán nem volt sosem kullancs, a közepesben néha találtunk a szer mellett is- de találtunk más drágább vegyi szerek mellett többet is. (Ez a kutya amúgy egy valódi kullancs mágnes)


mellékhatása - mivel homeopátiás szer - értelemszerűen nem lehet.

2015. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!