Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhász kutyákkal...

Közép-ázsiai juhász kutyákkal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Vágyom egy KÁJ kutyára de mindenhol mást olvasok. Ha találkoztatok már ezzel a fajtával kérlek segítsetek! A jellemére lennék kíváncsi.

2013. máj. 12. 23:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Jelleme? Kemény, makacs, domináns. A viador típusa pedig agresszív más kutyákkal.
2013. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én csodálom, és tisztelem őket, hál istennek még nem szelektálták kiállitási diszf...okká. Mindamellett nem tartanék, mert félek tőle:) De ugy gondolom ez a fajta különleges bánásmódot igényel, ugy kell tartani ahogy azt a fajta jellege megkivánja.
2013. máj. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Az első válaszoló miért lett lepontozva??Nagyon is jól írta.Aki nem tudná,létezik viadalokra használt KÁJ,agresszív fajtársaival és már hiányzik a pásztorkutya ösztön belőle...A harcmodora is egész más,mint a pásztorkutyáknak...És én úgy vettem észre,hogy egyre több a show KÁJ,egyre lomhábbak és nagyobbak,flöttyettebbek lesznek...Ezek már nem tudnák teljesíteni a régi munkájukat..Mondjuk ugyanez a probléma már sok fajtánál van,pl. az Afrikai Oroszlánkutyák is egyre nagyobbak és tonyhábbak...
2013. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi KÁJ egy 40-60kg közötti szikár, viszonylag hosszú lábú kutya. A küllem és viador KÁJ-ok, ahogy az előző hozzászóló írja, ennek szöges ellentétei, 50-65kg közötti lomha, robusztus, könnyen fáradó kutyák.
2013. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A pásztorkutyákat is szokták viadaloztatni. Ez nagyon fontos része a szelekciójuknak, hatalmas hagyománya van. Ez alapján dől el, hogy melyik kan fedezhet... ha jól tudom, a Dzselal ad-Din kennel tulajdonosa épp azért ül, mert normálisan viadaloztatta a kutyákat. (Normálisan. Nem súlyos sérülésig, és nem pénzért. Egyszerűen így dől el, kiben milyen erősek az ösztönök, mennyire jó munkakutya...)

Pont a viadalok megszűnése miatt van, hogy annyi puha KÁJt tenyésztenek. Ilyen erővel szaporításnak is nevezhetjük, amit az illető tenyésztők művelnek.


Az én kutyám Türkmenisztánból van, igazi jó kutya...

Egyszer találkoztunk egy itthon tenyésztett "csodás", csillogó szőrű, óriási, medvefejű, őrző-védőztetett "KÁJ"-jal... (nagyon jó ŐV-s volt, tuti fogással....) Hiába próbálta felvilágosítani a büszke gazdákat, hogy talán nem kéne ŐV-zni, áááá... én vagyok a h.lye. (Mondjuk ilyen f.s ösztönű, fogást tartó KÁJ-nál lehet már nem sokat ront az ŐV... csak sajnos sosem lehet tudni, előjön-e még belőle valaha az igazi KÁJ vér.))

2013. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

*próbáltam


és még egy gondolat, nehogy nagyon megbotránkozzanak az emberek:

Azzal, hogy viadaloztatják a KÁJ-okat, az életüket mentik meg.

ott kiderül, melyik kutya túl agresszív, melyik tartja a fogást,... az ilyen kutyát nem szabad tenyészteni (előbb-utóbb úgyis kihullik szegény), mert ha egy kutya farkas után rohan, az meghal. Ha tartja a fogást - meghal...

Még így is minden alomba be szokott csúszni 1-1 hevesebb vérmérsékletű kiskakas...

2013. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és a makacsság nagyon nem jellemző rájuk, ott a gazda defektes. A legdominánsabb KÁJ is iszonyú együttműködő a gazdájával. (Persze kivételen mindig vannak.:))
2013. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy valamit felejtesz el. Nem azzal van a baj, hogy a világ végén a nomád körülmények között élő népek a mai napig viadalon döntik el, hogy az aborigen kutyáik közül melyik kanokkal fedeztessenek. Azok a kutyák tökéletes pásztorkutyák, mind termetre, mind izomzatra, mind "fogyasztásra", stb... a "viador" kennelekben lévő kutyáknak közük nincs az igazi KÁJ-hoz. Robusztus, gyakran 70kg körüli lomha, sokat evő, inkább masztiffszerű felépítéssel rendelkező könnyen fáradó kutyák. Ha valóban igaz, hogy a kennel tulajdonost bezárták ilyen tevékenység miatt, meg is érdemli és én gyakorlatilag elvenném a jogát, hogy "tenyésszen".

Egyébként nem minden területen viadaloztatják a kutyákat, ez a káj és a kangalnál így alakult ki, azok a népek így csinálják. Más népek a pásztorkutyáikat más módon szelektálják.

2013. máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen,én sem a szelekció miatt harcoltatott kutyákra gondoltam,amikor a viadalt említettem...Előttem kommentelő tökéletesen leírta.Ezek a ringben harcoló "KÁJ"-k ellenfélnek sokszor más fajtákat kapnak,pl. pitbullt...És ezeknek a harcoknak sajnos más a célja,mint a fajta érdekében folytatott szelekció...
2013. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként szívesen megnézném a türkmén kájról a fotókat!
2013. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!