Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves anatóliai juhászk...

Törzskönyves anatóliai juhászkutya (kangal)?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ennél a két tenyésztőnél lehet e törzskönyves kangalt venni?

[link]

[link]

Mivel törzskönyvről semmi szó sem esik egyikőjük honlapjánál. Nekem meg azért lenne fontos, mert szeretnék majd vele versenyezni és ahhoz azért egy törzskönyv nem ártana.

Mielőtt még valaki leszólna, már több éve elterveztem, hogy szeretnék egy ilyen kutyát és most is van egy hozzá hasonló keverék ebem, aki (kan) súlyra és viselkedésre szinte megegyezik ezzel a fajjal (születése óta nálunk van, szóval csak a sors hozta így :D).

Tényleg szeretném tudni, mert ha nem tudnak törzskönyvet adni hozzá, akkor meg most elkezdek a környező országokban nézelődni.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. máj. 12. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyat nehezen fogsz találni mivel az FCI által nem elfogadott fajta. Mondjuk ezt azért illene tudni, hogy a kedvenc fajtád.
2013. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
szerintem törzskönyvesek, de ha biztos akarsz lenni lépj kapcsolatba a tenyésztővel
2013. máj. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Sajnos tudom, de azért reménykedni lehet, nem? :)
2013. máj. 12. 23:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Anatóliai juhászkutya elfogadott fajta...(FCI 331)
2013. máj. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen az anatóliai lehet, de én meg azt látom, hogy a két név két külön fajtát jelent, külön oldalaik is vannak.
2013. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy Anatóliai Juhászkutya az eredeti neve és a kangal az úgymond "alváltozat", mivel 3 változatának a közös neve az Anatóliai...
2013. máj. 13. 00:03
 7/14 anonim ***** válasza:
a téma engem is foglalkoztat. a törzskönyv helyett nyilván lehet valami mást papírt szerezni ami igazolja a fajtatisztaságát. igaz ez a versenyekhez kevés... a megoldás hogy végy egy kangalt az fci pedig hadd hívja azt anatóliai juhászkutyának. legalább járhatsz versenyekre.
2013. máj. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az anatóliai juhászkutya FCI által elfogadott fajta. Ez a kutya nem más, mint a karabash, törökül coban köpegi.


Van egy mondás, hogy minden kangal karabash, de nem minden karabash kangal.


A kangal törökül kangal köpegi, de a törökök szerint egy igazi kangal létezik, a sivas kangal. Ez egy tartomány Törökországban, ahonnan a kangal származik és a mai napig az ittenieket tekintik csak igazán kangalnak.


A kangal FCI által nem elfogadott, ha vannak is származási lappal rendelkezők, akkor azok anatóliai juhászkutya fajtamegjelöléssel vannak regisztrálva. Mint régen a pitbullok amstaffként...


Ez volt a rizsa. Hogy miért nem való Neked kangal? Azért, mert ez a kutya nem a kiállítások világába, nem a versenyek színpadjára teremtődött. Szóval már most felejtsd el, hogy ilyen kutyát veszel. Ezek kőkemény pásztorkutyák és már a kérdésed és a tájékozatlanságod alapján is látszik, hogy mennyire nem való Neked. Ezt nem bántásból írom, egyszerűen ez a realitás.

2013. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És még annyi, hogy amit a google képek vagy a youtube feldob kangal címszó alatt, annak a fele nem is kangal, hanem valamilyen mix, hibrid, boz.

Masztiff, német dog, leonbergi stb. belekeverése a kangalba, hogy minél nagyobb, otrombább kutyákat hozzanak létre.

2013. máj. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8. (és egyben 9.) válaszoló:

Elgondolkodtam a válaszodon és sajnos nem győztél meg. :) Eleget tanulmányoztam ahhoz a fajtát, h igen, én is belátom, h a youtube-on és a google-ön kihozott találatok nagy része valami bekevert kutya.

Szó szerint a mostani keverék kutyusomat és simán anatóliainak lehet mondani, de ha ránézek, kapásból el tudom mondani, h miért nem az és ez más hasonló kutyáknál is így van.

Én arra lennék kíváncsi, hogy honnan veszed, hogy nem vagyok tájékozott a témában? Tudom, hogy nem való versenyre, de egy pitbullból is lehet kiállítási kutyát csinálni, az egész csak neveltetés kérdése. (Bár ennyi erővel más hozzá hasonló nagytestű kutyákat sem szabadna akkor kiállításra vinni?) . :) Meg azért az állításodat is megtörve, vannak olyan videók, ahol kutyakiállításokon felsorakoztatják őket és semmi baj sincs a viselkedésükkel:

( http://www.youtube.com/watch?v=BiKslvj7YsQ , http://www.youtube.com/watch?v=HqwuFkzjQJc , http://www.youtube.com/watch?v=EnPiUN0Wa70 , http://www.youtube.com/watch?v=9srryJk1mdU )

Bár maga a kutya megvétele igazából csak 1-2 éven belül aktuális… :/

2013. máj. 13. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!