Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta felel meg...

Melyik kutyafajta felel meg az igényimnek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Nagyon nagy testű, sétálásokra vihető, szerethető, nyugodt és mégis terület őrző kutyát szeretnék. Nagy a kert, kint tartanám. Nincs gyerek a családban. Már voltak kutyáim. Tényleg egy simogatható óriást szeretnék. Közép-Ázsiai juhászon, kaukázusin, leonbergin gondolkoztam. Bevallom legjobban a KÁJ lopta magát a szívembe de félek nem az elvárásaimnak megfelelő. Segítenétek más kutyafajtákkal?

2013. máj. 13. 01:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekünk pireneusink volt, egy ölelgethető, szeretgethető nagy maci:)
2013. máj. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy testű, sétálásokra vihető, szerethető, nyugodt, mégis terület őrző?


A KÁJ, kau nem igazán nyugodt fajta, hanem igencsak temperamentumos, ha idegen embert vagy kutyát lát, szóval a sétáltatások csak úgy mennének, ha kemény, határozott gazda vagy. Ők megtorolnak minden gyengeséget. Én ilyen kutyát nagyon-nagyon kevés embernek ajánlanék csak. Házőrzésben viszont nagyon jók, ritka az olyan, amelyik nem őriz.


A leonbergi nem házőrző. Némelyik ugyan ugat és biztos van közöttük kemény, de a legtöbb farokcsóvál a betörőnek is. A többi elvárásodnak viszont nagyon megfelel.


A pireneusi juhászkutya is megfelel, de tőle se várj már sokat házőrzés terén, Magyarországon csakis küllem vonala létezik. Többnyire már csak nagyra nőtt plüsskutyák.

2013. máj. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a Leonbergit javasolnám a felsoroltak közül, igaz nem biztos, hogy a házat fogja őrizni, de elrettentésnek jó lehet.

A KÁJ és Kau kemény kutyák. Én is csak üres szólamnak gondoltam az ilyen megjegyzéseket míg nem lett kuvaszom, azóta tudom, hogy jobb komolyan venni. Nem lehet vele önfeledten, a világról megfeledkezve andalogni, nagyon észnél kell lenni a séta során, ha valaki szerinte gyanúsan viselkedik (pl. futva közelít, hadonászik, kiabál) akkor már támad. Csak én tudom sétáltatni, a párom ugyanis közveszélyes lenne vele, nem tudja leállítani...

A KÁJ és a Kau is ilyesmi kaliberű kutyák, szóval jól gondold meg.

2013. máj. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

En az ujfunlandit mondanam...

A fentieket melloznem.

2013. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Az újfundlandi sem fog házat őrizni. De cserébe még a nyarat sem bírja. Akkor már inkább leonbergi.
2013. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Kanári-szigeteki??
2013. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A kanári szigeteki a kérdező elvárásainak egyáltalán nem felel meg.

- nem nagyon nagy testű

- nem éppen nyugodt fajta, sőt...

- nem terület őrző fajta

2013. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

csak egy artatlan kerdes.

Az ujfunlandi kutyak szerinted hol nyaralnak?alaszkaban?

A leonbergi kutyat sem a hazai klimara tenyesztettek ki...

2013. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tesóméknak leonbergijük van, gyönyörű, hatalmas jószág. Ugatja az idegent, de simán beengedi farokcsóválva. Nyáron pedig egyáltalán nem mozog, az árnyékban fekszik és eléggé kapkodva veszi a levegőt.

Tőlünk 2 utcára pedig van egy hatalmas, gyönyörű újfundlandi. Az is nagyon barátságos, semmi területőrző ösztön nincs benne. A gazdája azt mondta, nyáron csakis a hűvös pincében van a kutya, szinte fel sem jön.

2013. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is az újfundlandira voksolok okos jámbor nagy mackó


itt egy videó erről a fajtáról elmondják a főbb jellemzőit ennek a fajtának

[link]

2013. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!