Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neked is ilyen erős vadászöszt...

Neked is ilyen erős vadászösztönű kutyád van? Mennyire gyakori ez a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Gondolok pl arra, hogy minden bogarat megfog, a kis hülye a mancsával próbálja lefogni a hangyákat amik szaladnak a lába alatt. Ha valamit meglát fixírozza, majd tökéletesen róka módjára ugrik rá (ha elég közel van), egyébként lerohanja. Távolból lelapul és lassan elindul áldozata felé. Az álló, mancsfelemelős merevedés is meg van. Nekem csak úgy ragyognak a szemeim amikor nézem, olyan gyönyörűen mozog (a rókaugrás a kedvencem). :)
2013. máj. 13. 07:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még kölyök, nagyon szeretném ha ezeket a szokásait felnőtt korára is megtartaná!
2013. máj. 13. 07:47
 2/8 anonim ***** válasza:
cuki lehet :D
2013. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Majd nem szeretnéd, amikor elfut egy macska vagy görény után ^^


Egyébként a fixírozáson kívül a többi mind játék.

2013. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
persze hogy játék, nem is gondoltam hogy komolyan vadászik. A macskavadászatról le lett nevelve, most csak játékokra vadásztatom.
2013. máj. 13. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez lehet pótcselekvés is, lehet, hogy kevés inger éri. (De kutyája válogatja...)

Viszont én bogarakra nem hagynám, hogy vadásszon, mert a darazsakat is előszeretettel kapkodják el, több ismerősöm kutyája is belehalt már, hogy torkon csípte a darázs.

2013. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sameths ***** válasza:
Ha úgy gondolod, jó vadászösztönnel bír (igen, a fixírozás utal erre), célszerű lenne megadni neki a lehetőséget, hogy vadásszon. Járjatok kutyaiskolába, képzésre. Neked is program, szabadtérben, friss levegőn...neki meg végülis ez az élete.
2013. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is ilyenek, csak nagyok. Reptében elkapják a verebet, megfogják a betévedt macskákat. Egészséges területvédők.
2013. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém retteg minden zümmögő bogártól. A macskákat az utcán -szerintem csak becsületből- megkergeti, de ha egyszer utolérne egyet, biztos frászt kapna :D Esetleg néha a varjakat.

Még fiatalabb korában egyszer a nagymamámnál vidéken elkapott egy egeret a kukoricásban.

Ennyi:) (6 éves yorkshire)

2013. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!