Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » E1 vizsgán milyen hibáitok...

E1 vizsgán milyen hibáitok voltak? Mi az, amit nem csinált úgy a kutya, mint a gyakorlásokon? Volt vki, akinek az ellenkezője jött be? Órákon nem volt az igazi, a vizsgán viszont szuperül teljesített?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 10:34
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:

Ha k99 e1-re gondolsz: A mi helyzetünk elég speciálisra sikerült, mert végig a tanfolyam alatt szuper volt a kutya, vizsga előtt egy héttel estünk szét nagyon, annyira, hogy még egy ültetésre se volt hajlandó, átmenetileg valami nagyon bekavart a kapcsolatunknak. Ehhez képest a vizsgán egész jók voltunk (már annak is örültem, hogy megcsináltuk), a fektetés eltávolodással-t szúrtuk el csak, mert az előzmények miatt annyira ráparáztam a dolgokra, hogy kicsit összezavartam a kutyát az idegességemmel, totyorogtam össze-vissza. Amit biztos máshogy csinálnék: alig gyakoroltunk juti falat nélkül, pedig fontos lett volna.

Láttam aznap két nagyon jó 90 pont feletti vizsgát (öröm volt nézni:)) és két sikertelen vizsgát is; úgyhogy a mi csoportunkban eléggé változóak lettek az eredmények.

2013. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam.

Mintha magamat olvastam volt :D

A suliban gyakorláson eddig tök jól ment minden, aztán szombaton volt a próbavizsga, itt ugye már jutifalat nélkül voltunk és amit eddig gyönyörűen megcsinált, azt most "mintha elfelejtette volna", tegnap is csoportkerülés végén ahelyett, h leült volna, lefeküdt és nekiállt hemperegni. Vasárnap pedig vizsgázunk...

2013. máj. 13. 12:30
 3/48 A kérdező kommentje:
Akik nálatok megbuktak, milyen hibáik voltak?
2013. máj. 13. 12:38
 4/48 anonim ***** válasza:
Az enyém órákon gyönyörű szemkontaktust tartott lábnál követésnél mindig, és sose kelt föl helyben maradásból. A vizsgán egyszer felkelt, rögtön miután letettem, szemkontaktus meg csak hébe-hóba volt, de összességében hozta, amire számítottunk. Mivel a gazdi is ideges ilyenkor, a kutya sem úgy teljesít feltétlenül, mint egyébként.
2013. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Szaglászott közben szemkontaktus helyett v egyszerűen előre nézett?

Hány pontos lett így a vizsgátok? :)

2013. máj. 13. 13:22
 6/48 zsuzsabazsa ***** válasza:

Persze, hogy sokan rontanak. Mikor a bírót meglátják és itt mát tétje van a dolognak, hiszen vizsga van és nem gyakorlás.óriási lámpaláza lesz a kutyakísérőnek.

Oda kell menni a bíróhoz be kell mutatkozni, jelentkezni kell a vizsgára stb.. Többen is nézik, lesik, figyelik a gyakorlatot.

És ha az ember lámpalázas az a kutyára ugyanúgy átragad és a teljesítmény nem lesz olyan mint egy sima iskolai gyakorlaton.

2013. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93 pontos lett, mindent gyönyörűen megcsinált ezektől eltekintve, figyelt rám a fülével, csak a szemével meg az orrával nem ..:D Végig szaglászta, bár ez nem csoda, mert ő egy tacskó.:)
2013. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Hát igen :D

Igyekszem nem stresszelni :

A próbavizsgán az enyém csak szimatolt, pedig nálunk is elég jó volt már a szemkontaktus, volt, kitért kicsit messzebb is tőlem. Fektetés-eltávolodásnál meg nekiállt füvet legelni, kész voltam tőle teljesen :D


Zsuzsabazsa, ezekkel tisztában vagyok :) Konkrétumokra voltam kíváncsi!

2013. máj. 13. 13:37
 9/48 zsuzsabazsa ***** válasza:

A legelső vizsgámon olyan stresszes voltam,hogy elfelejtettem a pályán mikor merre kell fordulni.

Így a bíró segített és mondta mikor kanyarodjak jobbra vagy balra. Az egész egy örökkévalóságnak tűnt.

Aztán meg folyton sutyorogtam a kutyának menet közben amit a bíró persze meghalott és szóvá is tette. "A kutyához menet közben nem beszélünk". A bírálati lapra ráírta,: hogy segítségre szorul és sokat beszél a kutyához.

2013. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem semmilyen égbekiálító hibára. 1 pontot vontak le az összesből ha jól emlékszem. Ha pedig tudod, hogy képezd ki a kutyát akkor pontosan azt fogja csinálni amit akarsz (nem azt mondom, hogy tökéletesen), olyan nincs, hogy az iskolában tudja, a vizsgán meg nem. Amúgy felháborítónak tartom ezeknek a viszgáknak a színvonalát. Amiket én láttam, azokon gyakorlatilag az a kutya is szinte max pontot kapott akit úgy kellett pórázon a feladatokon végigvonszolni.
2013. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!