Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi meg a tápot a...

Miért nem eszi meg a tápot a kutyám?

Figyelt kérdés
Kölyök, 5 hónapos, nagytestű. Napi 3szor étkezik, reggel mindig tápot adtam, délben és este pedig főztem neki. Nem olcsó, reklám tápot kap, Belcando, Brit Care es Royal Canint vettem idáig. A helyzet az, hogy egy ideje mindegy milyen tápot kap, nem hajlandó megenni, megszagolja és elsunnyog a táltól. Próbáltam, hogy csak azt kapott egész nap, úgysem ette meg, esetleg pár szemet bekapott..napokig csak táppal etettem, nem kapott semmi mást, de úgysem kap rá. Miért nem akarja megenni?

2013. máj. 13. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

mert nem elég éhes! egy éhes állat/ kutya bármilyen tápot megeszik. Nekünk a suliban mondtak egy jó példát erre: az éhes farka falka sem válogat az őzök között, hogy melyik husosabb. Azt eszik ami van.

mi is most ezen vagyunk h megegye a tápot. Ne főzz most neki semmit egy jó ideig, először érd el azt h megegye a tápot, majd ha megy akkor néha főzhetsz neki de neh minden nap. Így nem csoda h nem eszi meg, a főtt kaja ezerszer finomabb de nincs benne minden tápanyag ami kell nekik. Legyen egy jutalom a kutyának h ha néha napján ehet főz kaját.

REggel ad neki oda a tápot, hadd ott 10 percig, amennyit evett belőle, annyit evett, ha nem kell már neki vedd el, és a következő etetésnél add oda neki megint, ha már nem kell neki vedd el. Étel soha ne maradjon elötte 10 percnél tovább! ez nagyon fontos. Hidd el amikor már éhes lesz megfogja enni, bármit is teszel elé. Egyik kutya sem fogja éheztetni magát, nem hülyék :)

2013. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1esnek nincs igaza! Eddig mi is azt hittük, hogy válogatós kutya nincs, csak nem éhes, de ez nem így van sajnos :(
2013. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát de hogy egyik tápot sem egye meg.... 1-es vagyok amúgy. Mi csirkéset nem adunk,mert félek a csirke allergiától,eg piros kiütése lesz tőle. Vagy bárányosat v halasat, de inkább a halasat eszi meg jobban.

De azért ezeknek a minőségi tápoknak van illatuk eléggé meg talán finomak, nem?

2013. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van illata a minőségi tápnak is, de nem túlzottan. Csirkést, halast, bárányost egyaránt kapott. Mindet imádja...imádta. Szerintem finnyázik, mert amit főzök neki, azt 1000-szer jobban megett. Zöldséget, gyümölcsöt húst, belsőséget kapott, leginkább bárányt, kacsát, marhát, disznót. De leállok egy hétig, és csak tápot fog kapni.
2013. máj. 13. 12:10
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es indokolnád?
2013. máj. 13. 12:11
 6/6 tanya ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy a tetejére teszel egy kis mákrémet:)
2013. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!