Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megduzzadt a kutyám...

Nagyon megduzzadt a kutyám nemi szerve. Most tüzel és tudom, hogy tüzelésnél normális ha megduzzad, de most teniszlabda méretű lett és azután, hogy kiszökött. Az a gyanúm, hogy egy kan felcsinálta. Lehetséges, hogy a párzás miatt felduzzadhatott?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

gratulálni tudok csak a felelős állattartásodhoz !


elsőnek is miért nincs egy normális kerítés amin nem tud ki be mászkálni a kutya? valamint miért nem ivartalanítod?


annyira kíváncsi lennék, hogy az ilyen embernek minek kutya :S

2013. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedved válaszoló!Köszönöm a leszidást.Én igenis felelős állattartó vagyok, mindent megteszek a kutyámért, a kerítés eddig rendben volt, a kutyus benti kutya,csak most kivittem vécézni és bekellett mennem és a kutya 15 percig kint maradt.Nem gondoltam volna, hogy fogja és kiássa a kerítést.Nagyon haragudtam utána magamra persze, hogy kint hagytam, de most 15 percért nem ítélhet el senki.Ja és van tüzelőbugyija is, ami rajta szokott lenni, csak most épp az is mosásba volt ugyhogy most minden így egybejött sajnos.
2013. máj. 13. 15:34
 3/9 A kérdező kommentje:
inkább hasznos tanácsokat adjatok, hogy lehetséges, hogy terhes-e, normális, hogy így megduzzadt?
2013. máj. 13. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el állat orvoshoz és ivartalaníttasd
2013. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb ha elviszed az állatorvoshoz és ivartalanítod. Sajnos így is sok a menhelyi kutyus. Tudom hogy nem tehetsz róla velem is fordult már ilyen elő csak az én kutyám nem tüzelt nálad most ez is közbe jött. Tényleg a legjobb megoldás az ivartalanítás. Nem lenne többé gond a tüzelés ráadásul pároztatni sincs értelme így is rengeted a kutya legyen szó keverékről vagy fajtatisztáról. Lehetséges hogy vemhes...
2013. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy megtörtént a baj, én a helyeden ha nem akarod tenyészteni a kutyát akkor rögtön tüzelés után kiivartalanítanám. És ne aggódj ilyesmi előfordul! Majd írj privibe
2013. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod a későbbiekben tenyészteni akkor valóban ivartalanítsd, ha viszont szeretnéd kiállításra vinni és tenyészteni akkor viszont kérj a dokitól esemény utánni injekciót (ez kb egy árban van az ivartalanítással).
2013. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Marha nagy tévhit, hogy ilyenkor ivartalanítani kell és semmi baja nem lesz! De lehet! Mert simán lehet, hogy álvemhes lesz, ami már soha nem múlik el. Tüzelés előtt és után 2 hónappal NEM ajánlatos ivartalanítani a kutyát. Ha félsz, hogy befedezték, akkor kb. 3-4 hét múlva vidd el egy uh-ra, hogy megnézzék, vannak e kölykök és ha igen, akkor injekcióvan/gyógyszerrel elhajtják a magzatokat!


Annak aki meg gratulál: van ilyen sajna, nem mindenki tudja megfelelően elzárni a kutyáját, de tanul majd az esetből.

2013. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3 hét múlva elviszem ultrahangra és utána ha nem vemhes akkor kiivartalanítom ahogy mondtátok, tényleg az lesz a legjobb megoldás.:)
2013. máj. 13. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!