Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF étrendnél mennyire nagy...

BARF étrendnél mennyire nagy az esélye?

Figyelt kérdés
BARF étrendnél mennyire nagy az esélye annak, hogy a gazdi elkap valamit a nyers hús miatt (például ha a kutya szakállára ragadnak a bacik)? És ti hogy/mivel szoktátok evés után megtisztítani a kutya száját és a tálat amiből evett?
2013. máj. 13. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan nem Barf szerint etetem a kutyámat, de sűrűn kap nyers húst, semmivel sincs benne több baci mint a tápban vagy a házi kosztban. A kutya ugyanúgy rohangál az udvaron, erdőn-mezőn, kutyafuttatón, nyalja magát, szagolgatja a többi kutyát/állatot a legkülönbözőbb helyeken... ahol 1000x nagyobb valószínűséggel szed össze mindenféle bacit, mint attól amit enni kap.

Szóval szerintem nem kell aggódni amiatt amit megeszik. Persze az előkészületek után egy alapos kézmosás nem árt, de nem kell túlzásba vinni az aggodalmaskodást.

A takarítás nálam: egy száraz törölközővel megtörlöm a pofáját ha mondjuk nagyon véreset kapott enni, különben nem foglalkozom vele a tálat meg simán tiszta vízzel átöblítem, vagy mosogatószeres vízzel elmosom.

2013. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Megsúgom neked, hogy Amerikában rengeteg botrány volt már szalmonella fertőzött tápok miatt... szóval tápos etetésnél ugyanannyira lehetne aggódni.

Plusz gondolom nyers hús szeletelés után te is mosol kezel, a kutyának is letörölheted a száját bár ha nem túl véres a dolog akkor nem lesz koszos vagy bacis se

2013. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze, húsozás utána mosok kezet, amiket leírtatok megcsinálom!
2013. máj. 21. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!