Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért alakult ki a csapott...

Miért alakult ki a csapott far? Kinek tetszik ez?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyesfajta dolgokra gondolok, ezt egyszerűen undorítónak érzem. Úgy néznek ki szerencsétlen kutyák mint valami partra vetett sellő, csak húzza a farát, mint aki lebénult a hátsó részére (tekintve hogy ebből ordenáré diszplázia lesz, le is fog).

Ki az az idióta aki azt gondolja hogy ez a természetellenes tartás jó dolog, és így kell kinéznie egy kutyának. Szerintem erre józan ember erre nem mondhatja hogy normális. Mintha nálunk embereknél a púposságot díjaznák.

Gondolkodtam hogy a következő kutyám német-juhász lesz, de félek hogy csak ilyeneket lehet kapni, nekem meg ilyen nem kéne. De az hogy már egy Roti is ilyen, röhej...



#csapott far
2013. máj. 14. 01:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
82%
Gusztustalan. Sok elfajzott értékrendű ember van, akik képesek így tönkre tenni egy kutyát. Amúgy találhatsz még normális németjuhászt, csak nem a show vonalon kell keresgélni!
2013. máj. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez a roti csak úgy lett beállítva. Nem létezik hogy normális testhelyzetben is így álljon neki a lába, háta, tuti csak "pózol".

A németjuhásznál meg azt olvastam, hogy elvileg a csapott fenék meg a furcsa láb állás az elrugaszkodást, futást segíti, bár nekem ez nem mentség, mert nagyon bénán néz ki.

Válassz munkavonalú németjuhász kennelekből, ott ez nem divat.

2013. máj. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
85%

Ennek a rotinak nincs csapott fara, csak szeretik így beállítani őket, ami egyébként gusztustalan, meg úgy a magyar rotti állomány 90%-a.


A német juhászoknál alakult ez ki, illetve alakították ki, ami megint csak gusztustalan és igazából semmilyen célt nem szolgál. Jól mutat(????). Olvastam már több helyen, hogy nem tudják ezt hova visszavezetni, vannak, akik a fajta kettéválásának tudják be (kiállítási és munkavonal).


Nekem nem tetszik, teljesen elnyomorítja a kutyát...

2013. máj. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
91%

Ennek nincs csapott fara, ez csak így van beállítva. Csapott far a németjuciknál van, de az értelmét még senki se tudta megmondnai, mivel nehezbben fut a kutya tőle, dp-s, stb, tehát egészségügyileg csak kárt okoz.

Látod, ez alig rogyaszt, a segge mégis mérföldekkel lentebb van, mint a tarkója:

[link]

2013. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
42%

ma 07:46

Az utolsó képen lévő kutya tartása az ideális. Az nj-nek "lejtős" a háta a hátsó lábak szögelése miatt.Általában figyelő helyzetben még az egyenes hátúak is így állnak meg.

2013. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
79%

Az újkeletűeknek igen, az normális németjuci nem ilyen, mert az ilyen még futni se tud. Ilyen egy valamire való németjuci:

[link]


Régebben csak a beállás miatt nézett ki csapott farúnak, mostmár a hátsó lábaik jelentősen rövidültek. Egy ilyen kutya hogy lehente pl rendőrkutya? Sehogy, ugyanis röhögve elfutsz előle. Nem véletlen, h profi kutyák közt egy csapott farú sincs, mivel az a "szépségen" kívül semmire se jó.

2013. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
45%
Nem rövidültek a lábak. Csak a szögelések változtak.Ha a képen látható kutyának is beigazították volna a hátsó lábait, ő is lejtősebbnek mutatta volna a hátát.
2013. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy a kiállításokon nem csak beigazítják a lábukat, hanem eleve úgy járnak. Már a járásuk alapján is nyomoréknak tűnnek.
2013. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
57%
Köszönöm, leírtad azt, amit én eddig próbáltam megfogalmazni :D
2013. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Szerintem sehogy, semmilyen helyzetben nem kéne egy kutyának így állni.

Egy kutyának így kell állnia, így néz ki természetesen, egészségesen. És biztos lehetsz benne hogy egy ilyen tartású elől nem futsz el.

[link]


A munkavonalas németjuciktól azért tartok egy kicsit, mert gondolom azokkal sokkal többet kell mozogni. Illetve azt vettem észre hogy azok mind ilyen feketés,szürkés, összevissza színűek, míg nekem a világos árnyalatú rajzos tetszik. És ügye ez a show vonal. Nekem a kettő közti verzió kéne. Egyébként van valakinek tapasztalata hogy mennyire érződnek a különbségek? Vagy ezt majd egy külön kérdésben fogom feltenni.

2013. máj. 14. 13:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!