Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenképpen megfertőződött a...

Mindenképpen megfertőződött a kutyám így?

Figyelt kérdés
volt benne kullancs, de nem vettem észre. és nyilván fésülés közben megsértettem, de csak tegnap vettem ki a kullancsot.már nagy volt, megszívta magát de döglött. visszalőhette a vért? vagy ilyenkor mivan??
2013. máj. 14. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyeld a kutyust. Ha bágyadt, nem akar enni, s sokat pihen akkor irány a doki, de azonnal.Ha elkapta akkor 2injekcióval megmenthető ha időben megkapja!Ha nem veszel rajta észre semmit, tehát ugyanolyan mint szokott lenni, akkor valószínű nem volt fertőzött a kullancs.Nálunk is volt már ilyen, volt hogy nem lett baja a kullancstól, de volt hogy kellett a szuri, és volt egy kutyánk aki viszont már későn kapta meg az oltást és nem ért semmit..
2013. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, esélyes, hogy visszafecskendezte a vért. De egyáltalán nem biztos, hogy az a kullancs fertőzött volt.

A kutyámban élete során volt már legalább 30-40 kullancs, és még nem lett soha se babéziás, se lyme kóros.

2013. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Enyém sajnos egy pár éve babéziás lett a kullancsoktól, alig tudott mozogni, nem evett nem ivott, még pisilni is kézben kellett levinni. Ez így ment egy napig aztán másnap levittük dokihoz, kapott valami szurit ami kihajtotta a szervezetéből. Ahogy kijöttünk az orvostól hányt párat, meg hasmenése is volt de már aznap este evett pár falatot és most makk egészséges. Van egy másik út ami jó pár kezelésből áll és szerintem többet szenved a kutyus mivel hosszadalmas, ráadásul nagyon drága is de gondolom ez ilyenkor mellékes. Egyáltalán nem biztos hogy fertőzött, volt hogy babszem méretű kullancsot találtunk a másik kutyámban és semmi baja sem volt. De ha ne adj isten mégiscsak akkor ha van rá mód válasszátok a szuris megoldást.
2013. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és ami nagyon fontos az az hogy a pisije barnás lesz. Ezt nagyon figyeld. Bár a bágyadtság előbb jelentkezik.
2013. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ez így ment egy napig"

Nem lett volna szabad egy napig nézned, hogy a kutya étvágytalan, kedvetlenül fekszik. Ilyenkor azonnal rohanás a dokihoz.

2013. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezzel egyet értek, mert itt minden perc számít.Ha időben kapja meg a szurit csak akkor hat.A beagle kutyunkat így veszítettük el. Szóltam a dokinak hogy baj van, de csak este tudott kijönni, megkapta az oltást szegény, de éjjel elpusztult.Minden az időn múlik!
2013. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az így ment egy napig azt jelenti hogy délután rosszul lett és másnap délelőtt levittük az orvoshoz, honnan a francból kellett volna tudnom? Nem vagyok az a fajta aki egy köhögésnél már viszi is a kutyáját. Képzeld el hogy már 13 éves és ezen kívül soha semmi baja nem volt. Kezdem megutálni ezt az oldalt mert itt mindenki csak kioktatni tudja a másikat meg bunkózni. Jó lenne inkább a kérdésekre válaszolni...
2013. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk most mindháromban volt, asszem 14-15öt szedtünk belőlük, 9et még úgy, hogy nem fúrták be magukat, másnap mentünk imizol szuriért, biztos ami biztos..
2013. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dehogy, nem minden kullancs fertőzött és a fertőzött kullancs sem 100%-os fertőzést jelent. figyeld a kutyát, de elég jó eséllyel semmi baja sem lesz.
2013. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!