Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 9 hetes kutyusn...

Hogy lehet egy 9 hetes kutyusnál elérni azt hogy figyeljen mikor tanitani sueretném?

Figyelt kérdés

Tudom hogy még kölyök, de azt mondták, hogy ilyen idősen lehet már a kutyusokat tanítani, de a mi kutyánk kicsit se akar figyelni föleg rám nem. :O

Próbáltam jutalom falatal vagy egy kis játékkal ha meg csináltattam vele a feladatot. :/

De mikor tanítanám akkorkis inkább a kezemet harapja vagy a pulcsim ujját stb.... ha viszont ezt csinálja rá szólok határozottan, hogy nem azt egy ideig érti aztán újra elkezdi csinálni.

Lehet várni kellene vele kicsit még hogy idősödjön vagy lehet egyátalán tanítani vmire? :/



2013. máj. 14. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pici még! játék KÖZBEN elkapással meg lehet tanítani egy két dologra. de semmiképp sem szigorú figyelemmel.
2013. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek vele kutyaoviba, sok kutyaiskolában ez ingyenes, vagy nagyon olcsó. Ott megtanítanak ezekre az alapvető nevelési praktikákra, és a kutyád is szocializálódik, játszik a többi kiskutyával, az oktatók felnőtt ebeivel és a többi gazdival. Nagyon hasznos dolog. Amíg kicsi, befér egy szállítóboxba, és akkor ingyenesen szállíthatod a buszon, vonaton.
2013. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet Köszönöm :)
2013. máj. 14. 18:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Kell motiválni valamivel... rám 8 db 5 hetes kutya figyeltegszerre, és egyszerre ültek le, :D
2013. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Legyen egy kicsit már lefáradva testileg, amikor tanítani akarod, tehát mondjuk egy kimerítőbb játék után. Szagoltasd meg vele a jutifalatot, és ha látod, hogy figyel, akkor kezdd. Ha nem figyel a jutifalatra, akkor próbáld később, akár egy óra múlva. Fölöslegesen ne szenvedjetek.
2013. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem és ki is próbálom öket. :)

De h kellene motiválnom?

2013. máj. 14. 22:17
 7/14 anonim ***** válasza:

oviba 12 hetes kor előtt nem mehet..

9 hetesen már abszolút tanítható. ne legyél vele türelmetlen és ne erőltesd a tanulást, ha épp nincs kedve hozzá, mert megalapozhatsz nála egy negatív hozzáállást :) szerintem jutalomfalattal motiválható. arra meg könnyű rákeresni a neten, hogy melyik parancsot hogy a legegyszerűbb megtanítani.

2013. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Novemberbe vettük meg az első kutyust és mi is így voltunk mint te. Mikor tanítani akartuk akkor el játszadozta a dolgot , egyszer csak meg értette hogy tanítani akarjuk.Most már nagyon okos de ha tehettem volna így utólag mondom , elvittem volna a kutya iskolába. Ajánlottak egy könyvet Jan Fennell kutyapszihológia című könyvét sok okos dolog van benne.Én is itt kérdeztem ha nem tudtam valamit.
2013. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2013. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
11hetes korától lehet tanítani egy kutyát,de egyszerre csak 1dologra,kölyök korban max azt h nem szabad,mivel akkor már ugye rág.minden mást 11hetes kor után,akkor lesz "tini".
2013. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!